Si të shmangen tetë vështirësitë e zakonshme shëndetësore gjatë agjërimit

Agjërimin të cilin e ka përcaktuar feja islame është pushim i domosdoshëm për sistemin e tretjes Megjithatë, nëse ndieni pengesa me rastin e agjërimit ato mund të jenë rezultat i...

Ramazani, shtatzënia dhe gjidhënia

Kur jeni shtatzënë është shumë me rëndësi që të kujdeseni për veten tuaj. Por, nëse keni bërë plan që të agjëroni muajin e shenjtë të Ramazanit, mund të keni...

Kafja nuk është e dëmshme për zemrën – por sa kafe guxoni t’i pini...

Për çdo njeri që mundet t’i pijë 6 apo më shumë kafe brenda një dite, hulumtimet e reja thonë se kjo nuk është ide e mirë. Një studim i kryer...

Nga ushqimi varet 90 për qind e humbjes së peshës: Top ushqimet që jua...

Dieta është komponent krucial për djegie të yndyrës, ndërkaq rreth 90 për qind e suksesit apo dështimit do t’i atribuohet ushqimit dhe pijeve që i konsumoni. Sidoqoftë, dieta nuk nënkupton...

Nëse fëmija juaj ulet në këtë pozitë, menjëherë ndalojeni: Janë të mundshme pasoja afatgjata

Poza mund të jetë e rrezikshme për zhvillimin fizik të fëmijës, posaçërisht nëse përsëritet edhe pas ditëlindjes së dytë I kushtojmë kujdes ushqimit të fëmijës dhe me çfarë ia kurojmë...

Kur zemra nuk ka më lotë, qan trupi

Shoqëria e sotme lë gjithnjë e më pak hapësirë për emocione, sikur të ishin një lloj ndërhyrje e papërshtatshme, një pranim i dobësisë që nuk mund të lejohet. Sa herë...

Ja sa duhet t’i keni rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Rrahjet e zemrës janë një nga ndikuesit më të rëndësishëm në shëndetin e njeriut. Ajo përfshin numrin se sa herë rrahë zemra brenda një minuti. Shpejtësia e rrahjeve të zemrës...

Kura fantastike me kanellë. Për një tretje të mirë dhe trup në super formë

Tërshëra është një drith shumë i pasur me vitamina, minerale dhe fibër, tre përbërës kyç për një tretje të mirë. Përpos këtyre vlerave, tërshëra është e mrekullueshme për pastrimin e...

Lëngu i domates për shëndetin, nga eleminimi i qelizave kancerogjene deri tek kolesteroli

E kemi thuajse gjatë gjithë vitit në tryezat tona, por nuk e dimë sesa e shëndetshme është domatja. Domatja nuk njihet vetëm për antioksidantët e fuqishëm, por edhe për...

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone mund te mesojme shumë për shëndetin tone. Mund t’ju duket...

LIDHU ME NE

81,219FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...