8 ushqimet që deri më sot nuk u keni marrë asnjë vlerë ushqyese. Ja...

Në kohët e sotme, vëmendja jonë është më e fokusuar në cilësinë e ushqimeve që sjellim në tryezë. Por shpesh e nënvleësojmë faktin e rëndësishëm që ngrënia jokorrekte e disa...

Ju mjaftojne vetem 8 kokrra dhe trupi juaj do t’iu falenderoj nate e dite

Një ndihmesë të madhe u kanë dhënë të sëmurëve me anemi. Për rritjen e numrit të rruazave të kuqe në gjak dhe të hemoglobinës, mjekët këshillojnë që të sëmurët...

A keni pika te bardha tek thonjte ? Ja se cfare tregojne ato per...

Para se të shkoni tek doktori, trupi ju jep sinjale për shëndetin tuaj. Thonjtë janë një pjesë e rëndësishme, të cilat shumë prej nesh i inj.orojnë ose i lyejnë me...

A Mundet Diabetikët Të Hanë Mjaltë – Zbuloni Si Ndikon Në Organizëm

Mjalti është ëmbëlsuesi më natyral dhe më i shëndetshëm i natyrës. Ai i është përdorur për qindra e mijëra vite. Në thelb, mjalti është sheqer e kjo i shtyn disa njerëz,...

Soda e Bukës Kundër Reumatizmës Dhe Artritit – Si Ta Përdorni

Ekspertët janë gjithnjë e më të bindur për rolin fantastik të sodës së bukës kundër reumatizmës dhe artritit. Kjo bindje i atribuohet aftësisë së sodës së bukës për ruajtjen e...

Gjashtë shenjat e fshehta të problemeve me zemrën

Këto simptoma befasuese të sëmundjeve kronike të zemrës mund të paraqiten me vite para se të zbulohet vetë sëmundja. Mos funksionimi erektil Kur është i pamundur një gjë e tillë, kjo...

Doktorët kërkesë të prerë shkollave: Mos pranoni fëmijët pa vaksinën MMR

Shkollave në Britaninë e Madhe iu është kërkuar të mos pranojnë regjistrimin e fëmijëve që nuk kanë kryer vaksinën kundër fruthit, shytave dhe rubeolës. Katër mjekë të përgjithshëm në Londër,...

Per 9 jave do te hiqni dore nga duhan pirja me kete recete

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinëirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i lime është shumë më efektiv sesa çamçakëzët me nikotinë...

Na e mbajtën të fshehur! Ky lëng i thjeshtë që kemi në shtëpi shëron...

Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe shumë elemente të tjera...

Hudhrat kineze po bejne namin ne tregun Shqiptar por beni kujdes prej saj…

Hudhra, e kombinuar me kripën dhe piperin e zi është një nga kënaqësitë më të mëdha në kuzhinë, për të mos folur për vetitë antimikrobike dhe antibiotike të saj.   Megjithatë,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...