Dieta e patates, humbisni 5 kg për 3 ditë

Keni provuar dieta dhe nuk ju kanë bërë efekt? Mos i humbisni shpresat, ka ende dieta të cilat japin rezultatin që kërkoni. Kjo dietë është zgjedhja perfekte nëse doni të...

Kjo sëmundje i “fal” meshkujt, kap 90 % të grave: Ushqimi, lëngjet, terapia me...

Llojet kryesore të Lupus, sëmundjes kronike inflamatore, autoimmune, që ndikon gjakun dhe indet lidhëse. Ushqimi që duhet, terapia me vajra esencialë dhe lëngje Lupus është një sëmundje kronike inflamatore, autoimmune,...

Pse lëngu i frutave nuk këshillohet për fëmijët në mëngjes?

Shumë prej jush u japin fëmijëve edhe një gotë lëng frutash pas mëngjesit. Por duhet të dini se gaboni pasi kjo gjë nuk këshillohet. Hulumtuesit kanë zbuluar se fëmijët...

A e dini se kumbullat jeshile të ndihmojnë të biesh nga pesha

Kumbullat jeshile, fruti më i përhapur në Shqipëri nga periudha maj- korrik, janë pothuaj në ҫdo tryezë familjare nga fëmijët dhe të rriturit. Nutricionistët i këshillojnë jo vetëm për...

Provoni të përgatisni pijen e shkëlqyer/ Limonadë me shalqi

Një limonadë me shalqi që ju merr vetëm tri minuta kohë. Të jep ndjesinë e freskisë dhe e hidraton tërësisht trupin tuaj. Përbërësit 150 gr shalqi 50 gr sheqer kaf 30 ml lëng...

Kush do e zëvëndësojë atë? Pas plot 20 vitesh del në ‘pension’, i jepet...

Ilaçi i “Viagra-s” i ka mbushur 20 vite, dhe siç ndodh shpesh në botën e ilaçeve, duket se i ka ardhur koha të dalë në “pension”. Zëvendësuesit ‘hi tech’,...

Pijet që pastrojnë natyrshëm veshkat dhe parandalojnë formimin e gurëve

Veshkat janë organe që luajnë rol shumë të rëndësishëm në shëndetin tonë. Ato janë pjesë e traktit urinar dhe punojnë për të pastruar gjakun. Ajo që filtrohen nxirret më pas...

I pini medikamentet pa ujë? Po e shkatërroni veten

Kemi dëgjuar shpesh sidomos nga mjekët të cilët na këshillojnë gjithmonë që të pijmë medikamentet me ujë. Por a e keni menduar ndonjëherë përse bëhet gjithmonë ky sugjerim? Një pjesë e...

Shkenca e vërteton: Duhanpirësit janë më pak joshës!

Është dëshmuar shkencërisht se njerëzve u duken duhanpirësit më pak tërheqës sesa ata që nuk pinë duhan. Studimi i kryer nga hulumtues të Universitetit të Bristolit, kishte përfshirë 500 pjesëmarrës...

Enjtja e Duarve – Faktorët Që E Shkaktojnë Dhe Çfarë Duhet Të Bëni

Ka shumë raste kur përballeni me enjtjen e shpejtë të duarve, që ndikon jo vetëm në paraqitjen e jashtme por edhe në shëndet. Enjtja e duarve ndodh si pasojë e...

LIDHU ME NE

83,647FansaPëlqeje

Te fundit

“Dy martesa të dështuara, në varfëri”, Angela Martini rrëfen sekretet e errëta familjare

Angela Martini duket se e ka lënë modelingun menjanë dhe i është fokusuar të shkruarit. Një shkrimtare, modelja me famë ndërkombëtare ka vendosur të...

Ngjarje e rrallë ! Qeni ushqen me gji macen

Disa kafshë, ku përfshihen gjitarët i ushqejnë të vegjlit e tyre me gji. Por, një ngjarje e rrallë është filmuar mes një qeni dhe...

Rikthehet nga Amerika, shikoni se sa shume ka ndryshuar Mira Konçi

Çifti shumë i dashur për publikun shqiptar, kompozitori Shpëtim Saraçi dhe këngëtarja Mira Konçi që prej vitit 2017 jetojnë në Shtetet e Bashkuara të...