Pse duhet të mbani gjithnjë aspirinë afër shtratit…

Nuk e dija! E pyeta mjekun tim përse njerëzit shkojnë shpesh në banjë gjatë natës. Mjeku më tha se graviteti i zemrës mban ujë në pjesën e poshtme të trupit dhe...

Çdo natë para se të flini, pijeni këtë lëng dhe do të eliminoni gjithçka...

Yndyrat që grumbullohen rreth belit dhe në stomak janë armiku numër një i grave. Edhe yndyra që vendoset në kofshë është e vështirë për t’u eliminuar, edhe nëse bëni...

Sherebela dhe dobite e saj ne kurimin e shume semundjeve

Mjeket popullore e lavderojne sherebelen duke e konsideruar si nje nga bimet me sheruese ne bote duke e kategorizuar si nje nder ilaçet me te mira. Sherebela, ose latinisht Salvia...

Kujdes! Dhimbja e shpinës paralajmëron probleme serioze

Dhimbja e shpinës ka një domethënje të veçantë për shëndetin e trupi tonë. Nëse me të vërtet keni dhimbje shpine atëherë duhet të bëni kujdes pasi ajo paralajmëron shumë...

“Të kanë mbetur 24 muaj jetë”, gruaja sfidon mjekët, gjen kurën për sëmundjen

Një 40-vjeçare britanike ka habitur mjekët që po trajtonin kur shpëtoi veten nga kan.ceri. Edhe pse nuk kishte konsumuar kurrë duhan në jetën e saj, Kate Malvenan u diagnostikua...

Shumë persona e lënë duhanin por a e dini se ai lë këto pasoja...

Duhani konsiderohet si njëra ndër vetitë më dëmshme për shëndetin e njeriut. Shumë njerëz edhe duan ta lënë atë por shumë pak prej tyre i dinë pasojat që mbesin...

Nga ushqimi varet 90 për qind e humbjes së peshës: Top ushqimet që jua...

Dieta është komponent krucial për djegie të yndyrës, ndërkaq rreth 90 për qind e suksesit apo dështimit do t’i atribuohet ushqimit dhe pijeve që i konsumoni. Sidoqoftë, dieta nuk nënkupton...

MJEKËT E MBAJNË SEKRET! POR KJO ËSHTË METODA E THJESHTË QË LARGON ÇDO DHIMB.JE...

Dhim.bja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën e tyre. Sakaq ecja apo ulja...

Alarmi i mjekut/ Kush është sëmundja që po rrezikon shqiptarët

Në Shqipëri po shfaqet “sëmundja e pestë”. Ky është alarmi që ka dhënë mjeku i njohur Tritan Kalo. Ky i fundit shpjegon, se kjo sëmundje është virale dhe me...

”DIETA e VIPAVE” Ja si te beni dieten e famshme DUKAN ne 7 dite,...

Çdo ditë të javës i bashkohet një grup ushqimor deri në fundjavë. E më pas rifillohet me skemën sipas modelit të shkallës ushqimore. Ky është një regjim dietologjik më i...

LIDHU ME NE

83,580FansaPëlqeje

Te fundit

Sende të shpërndara, makina të shkatërruara dhe fëmijë të friksuar, FOTO nga aksidenti i...

Një aksi dent masiv ku u përfshinë 3 automjete ndodhi mëngjesin e sotëm në Gjadër të Lezhës ku si pasojë mbetën të plagosur rëndë...

Kush vendos për Shkodrën, Voltana Ademi tregon gjithçka

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, në një lidhje direkte me studion e “Ditari” në A2, foli mbi deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha,...

RAMA PËR THETHIN: ZONË E MAGJISHME, JAVËN TJETËR NIS NDËRTIMI I RRUGËS SË THETHIT

Kushdo që ka shkuar ka vizituar Thethin, një nga zonat më fantastike të veriut, është shqetësuar për rrugën e keqe por duket se makthi...