Vizitohet tek mjeku shqiptar dhe i thote qe ke probleme me veshkat por kur...

Emigrantja vjen ne Shqiperi per pushime dhe gjate kohes kur gjendet tek te afermit e saj papritur i fillon një dhimbje e forte therese shpine dhe nuk e kuptonte...

Doni dhëmbë të pastër, të bukur e të shëndetshëm? Ja cila është zgjidhja që...

Vizita te dentisti nuk ka pse të jetë një makth. Për t’u kujdesur për shëndetin e gojës, klinika e duhur është “KissDent”, me 26 vite eksperiencë në tregun shqiptar,...

E madhe! Doktori i njohur: Kura e reumatizmës është gjetur dhe ju duhet vetëm...

Ethja reumatike (reumatizmale) është një sëmundje kronike, me fillim akut dhe me përkeqësime të përsëritura. Sëmundja paraqitet 2 deri 3 javë pas infeksionit akut në traktin e sipërm respirator të...

“Mos i Anashkaloni!”/ 8 Gjërat që Mpirja e Duarve dhe Këmbëve Lajmëron për Shëndetin...

Mpirja në duar apo këmbë mund të jetë me të vërtetë e bezdisshme, pasi ushtron presion të përkohshëm mbi nervat respektivë dhe mban peng një pjesë të trupit. Që prej...

Konsumoni 1-muaj këtë Mëngjes dhe digjni Urgjentisht Yndyrën e Belit Tuaj

Shkencëtarët rekomandojë që njerëzit të cilët kanë shtresa të yndyrës rreth belit duhet të tentojnë t’i largojnë kilogramët, ndërsa ata që kanë probleme me zemër duhet të jenë shumë...

Shurupi i Trëndafilit – Shije, Aromë dhe Vlera të Mrekullueshme

Për shumë shqiptarë shurupi i trëndafilit zgjon ndjesinë e nostalgjisë për kohët e dikurshme, kur ishte një ndër pijet më të veçanta që zonjat e shtëpisë përgatisnin kur trëndafilat...

Rëra e Velipojës dhe jodi shërues i tiroideve dhe reumatizmave…

Në mbi 14 kilometër plazh në Velipojë, ajo që të tërheq vëmendjen është, përceç detit shumë të pastër, ajrit me oksigjen kurativ, ose ozonit O3 dhe natyrës mbresëlënëse, njerzve...

Nuk ka njeri qe nuk e ka pare kete cipe te bardhe tek veza?...

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqimeve të quajtura “superfood”, për shkak të vlerave që kanë.   Sidoqoftë, jo të...

E pabesueshme! Publikohet videoja se si përhapet koronavirusi dhe kujdesi që duhet të tregojmë...

Koronavirusi është kthyer në një alarm botëror, nga i cili nuk ka shpëtuar as vendi jonë, duke qenë se deri më tani janë konfirmuar 6 persona të prekur nga...

Ushqimet më të shendetshme për mëngjes

1- Vezët na japin proteina, të cilat janë shumë të nevojshme për kë mban dietë. Krahasuar me karbohidratet dhe yndyrën, proteinat ju mbajnë të ngopur më gjatë. Plus që...

Te fundit

“Kjo kastë duhet shkulur”, Jozefina Topalli ia numëron ‘një më një’ Lulzim Bashës pas...

Menjëherë pas marrëveshjes së Këshillit Politik për administrimi zgjedhor, ka reaguar edhe ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli. Topalli nuk i ka kursyer sulmet ndaj kryeministrit Rama...

Nderpret kryeministrin ne mes te fjalimit, banori i thote te lagohet nga banesa e...

Kryeministri australian, Scott Morrison, është ndërprerë gjatë një konference për media, nga një banor që i kishte kërkuar të largohej nga hapësira e barit...

E trishtë, ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

Artisti i njohur dibran, Përparim Tomçini, është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 65-vjeçare. Tomçini i dha shumë artit dhe muzikës dibrane...