Sytë nuk janë vetëm pasqyra e shpirtit por edhe e “trupit”; Ato tregojnë edhe...

Sytë mund të jenë dritarja e shpirtit, por ato gjithashtu mund të zbulojnë disa gjëra për shëndetin tuaj që mund t'ju habisin. Ashtu si pjesët e tjera të trupit,...

A e dini se kumbullat jeshile të ndihmojnë të biesh nga pesha

Kumbullat jeshile, fruti më i përhapur në Shqipëri nga periudha maj- korrik, janë pothuaj në ҫdo tryezë familjare nga fëmijët dhe të rriturit. Nutricionistët i këshillojnë jo vetëm për...

5 Shenjat e Fshehura Të Atakut Në Zemër Që Çdo Grua Duhet T’i Dijë

Gjinia ka një ndikim të fortë në prevalencën e sëmundjeve të ndryshme. Për shembull, sëmundjet e zemrës mendohet se prekin më shumë gjininë mashkullore. Statistikat tregojnë të kundërtën. Gratë dhe vajzat njihet...

Luleshtrydhe e rritur brenda domates, videoja që na bëri të vëmë duart në kokë

Siguria ushqimore vazhdon të mbetet një prej temave më të nxehta që shoqëron çdo konsumator sa herë që shkel në supermarket apo ndalet të bëjë pazaret e radhës në...

Harxhoni vetëm 2 minuta nga koha juaj dhe do të keni dhëmbë të bardhe...

Zakonisht zbardhja e dhëmbëve tek dentistët me lazer apo solucione zgjat nëse ju hiqni dorë nga disa vese si pirja e kafesë ose e cigares, apo edhe lëngjeve me...

7 Arsyet Pse Zgjoheni pa Frymë nga Gjumi

Në një botë të imagjinuar ju do të flinit në mënyrë paqësore çdo natë dhe do të zgjoheshit në mëngjes të vitalizuar. Ndërsa ky nuk është realiteti juaj, por...

Vaji i ullirit – Si kurë për tensionin, zemrën dhe diabetin

Njerëzit që konsumojnë një regjim ushqimor mesdhetar vuajnë më pak nga sëmundjet kardiovaskulare. Ekspertët besojnë se çelësi i suksesit të këtij regjimi ushqimor është pikërisht vaji i ullirit. Ky...

Pse Shfaqen Puçrrat në Fytyrë, dhe si të Shpëtojmë nga Tortura e Tyre

Si të rritur, ne kemi privilegjin të votojmë, të drejtojmë makinë dhe shumë e shumë gjëra të tjera serioze +18. Dhe praseprapë, na duhet akoma të përballemi me puçrrat që...

Enjtja e Duarve – Faktorët Që E Shkaktojnë Dhe Çfarë Duhet Të Bëni

Ka shumë raste kur përballeni me enjtjen e shpejtë të duarve, që ndikon jo vetëm në paraqitjen e jashtme por edhe në shëndet. Enjtja e duarve ndodh si pasojë e...

Gënjeshtrat Që Nuk Duhet T’i Thuash Kurrë Mjekut

Përballja me doktorin dashje pa dashje mund të ngjallë frikë. Nuk është çështje uniforme por me prospektin e të pasurit një sëmundje a një problem shëndetësor. Kjo frikë më pas e...

LIDHU ME NE

81,219FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...