Nëse shihni këtë shenjë në trupin tuaj duhet të shkoni patjetër tek mjeku

Kjo qeskë e cila formohet në kërbishte dhe përgjatë saj quhet Kisti Pilonudal. Ky kist formohet nga infeksioni i lëkurës ose nga qimet të cilat nuk rriten jashtë lëkurës por...

2 gota në ditë për vetëm 1 javë! Pija që rrafshon barkun si me...

Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. Përveç një diete të shëndetshme, ju duhet të ushtroheni shumë në...

Si t’i hiqni përgjithmonë qimet në vetëm 5 minuta

A doni të hiqni qafe qimet e trupit nga pjesë të caktuara të trupit tuaj? Përgjigjja juaj ndoshta është një “PO!” me zë të lartë. Për fat të mirë, ky është...

Vaji i ullirit më i shëndetshëm në botë. Ja ku gjendet

Studiuesit në Universitetin Kombëtar dhe Kapodistrian të Athinës kanë analizuar më shumë se 7,000 mostra të vajit të ullirit nga 10 vende të ndryshme. Raporti i tyre konstatoi se vaji...

Quhet ‘përgjumja pranverore’ dhe na prek të gjithëve, ja sëmundja që po afrohet

Kalimi nga stina e dimrit në atë të pranverës shkakton luhatje në gjendjen fizike, por edhe atë psikologjike të njerëzve. Mjekët specialistë japin këshilla për aktivitete fizike dhe ushqimet...

10 Ushqimet që “i hapin derën” Plakjes dhe ju dëmtojnë në Maksimum

Nëse sytë janë pasqyrë e shpirtit, lëkura (dhe dhëmbët) janë pasqyrë e moshës sonë. Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se...

Urgjente! Ja pse duhet të pini ujë me stomakun bosh, sapo zgjoheni

Hidratimi është absolutisht thelbësor për të jetuar mirë dhe shëndetshëm. Në mëngjes sapo zgjoheni ne gjithmonë duhet të fitojmë një zakon të mirë: Pini një gotë të mirë me ujë...

LEDRI VULA BABA? ARBANA OSMANI DHE XHEMI SHEHU E UROJNË (FOTO)

Dy moderatoret Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu, përveç se janë kolege prej shumë vitesh, ato janë edhe shoqe të ngushta. Arbana ka publikuar në ‘Instastory’ një video, ku dy vajzat...

Keni pire ndonjehere caj karafili? Ja cfare dobish ka ne shendetin tone

Për mijëra vjet me rradhë përpara zhvillimit të mjekësisë moderne, njerëzimi i ka varur shpresat tek lulet, bimët dhe erëzat për shërimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve. Lulet në...

Kjo sëmundje i “fal” meshkujt, kap 90 % të grave: Ushqimi, lëngjet, terapia me...

Llojet kryesore të Lupus, sëmundjes kronike inflamatore, autoimmune, që ndikon gjakun dhe indet lidhëse. Ushqimi që duhet, terapia me vajra esencialë dhe lëngje Lupus është një sëmundje kronike inflamatore, autoimmune,...

LIDHU ME NE

79,766FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Arbana Osmani sugjeron 10 librat që i ndryshuan jetën

Në disa postime në Instastory, moderatorja e Top Channel, Arbana Osmani ka treguar për pasionin e saj për leximin dhe ka shkruar për librat...

Shëndeti, puna dhe dashuria/ Njihuni me parashikimin e astrologut italian për të lindurit e...

Horoskopi për ditën e shtunë, 20 prill 2019, sipas Paolo Fox. Dashi Ndikimi i Venusit në shenjën tuaj do ju dhurojë energji të mëdha. Ata që...

Shihni të njëjtin person shpesh në ëndërr? Ja kuptimi që ka

Ëndrrat mund të jenë gjithçka, nga jashtëzakonisht të kënaqshme, deri në absolutisht të tmerrshme. Ndoshta më të bezdisshmet e të gjitha modeleve të ëndrrave janë...