Superdieta që shpëton njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktua sesi duhen ushqyer miliarda njerëz më shumë në dekadat që do...

Kthehuni në formë pas festave me disa këshilla

Festat dhe ushqimet e shumëllojshme që ne konsumojmë na bëjnë që të marrim disa kile më shumë. Për t’iu kundërvënë pasojave negative të ditëve të festave dhe ti kthehemi...

Kripa apo sheqeri? Cili është më i rrezikshëm për shëndetin

Konsumi i tepruar i sheqerit dhe i kripës shoqërohet me jo pak probleme shëndetësore, por duhet të dini se ndryshe nga se mendohet SHEQERI është më i dëmshëm sesa...

Në vetëm 24 orë, shëroi trupin tim nga një sëmundje e tmerrshme duke konsumuar...

hudhra është një ushqim që është përdorur në shërimin e sëmundjeve për shekuj. Falë mjekësisë moderne dhe studimeve të kryera në hudhër, shumë prona të tjera dhe përdorime janë...

E shkakton edhe buka që hamë, çfarë është sëmundja e Celiakisë?

Sëmundja e Celiakisë shkaktohet nga gëlltitja e glutenit, që është një kompleks i proteinave të patretshme në ujë që ndodhen në grurë, thekër dhe elb, dhe karakterizohet nga një...

MJEKËT E MBAJNË SEKRET! POR KJO ËSHTË METODA E THJESHTË QË LARGON ÇDO DHIMB.JE...

Dhim.bja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën e tyre. Sakaq ecja apo ulja...

Zieni bananen dhe krijoni ilaçin për pagjumësinë (+receta për bronkit)

Pagjumësia mund të vijë si rezultat i shumë faktorëve, duke përfshirë depresionin, stresin dhe ankthin. E kemi thënë disa herë që banania është një frut mjaft i rekomanduar për pagjumësinë. Por,...

Ja pse duhet t’i shoqëroni ilaçet me ujë

E keni pyetur ndonjëherë veten se pse medikamentet duhen shoqëruar gjithmonë me ujë? Jo të gjithë veprojnë kështu, por duhet të dini se konsumimi i ilaçeve pa shoqëruar me ujë...

5 objektet më të pista që gjenden në zyrë dhe na “sëmurin” çdo ditë

Në ambientet e punës të gjithë ne kalojmë pjesën më të madhe të ditës. Është tepër e rëndësishme që ambienti që na rrethon të jetë i pastër, jo vetëm...

Pamje shqetësuese/ Mish derri me gjendra tumorale

Shoqata braziliane e veganëve postoi pamje shokuese në youtube me qëllim sensibilizimin e qytetarëve që konsumojnë mishin e kafshëve e në rastin konkret; të derrit. Kasapët në brazil kanë pranuar...

LIDHU ME NE

77,134FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Ndalohet autobuzi me protestues/ Reagon deputetja demokrate

Deputetja demokrate Lindita Metaliaj, ka njoftuar për ndalimin e një autobuzi me protestues në hyrje te Tiranës. Sipas Metaliajt, policia ka ndaluar autobuzin e parë...

PD: 50 mijë qytetarë nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar

PD ka dhënë një informacion paraprak në lidhje me numrin e protestuesve të saj që janë nisur nga rrethet. Sipas selisë blu, më shumë se...

“Edi Rama ke marre fund, po vijne shkodranet si lum”

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej...