Historike: Kosova bëhet me Ushtri

Kosova nga sot bëhet me Ushtri. Kuvendi i Kosovës votoi sot 3 projektligjet që shndërrojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në një Forcë të Armatosur. Krerë e shtetit dhe...

Kjo foto, simbol i eksodit Kosovar është parë nga të gjithë, por nuk e...

shte marsi i vitit 1999, periudhë kjo e cila për popullin e Kosovës ishte mjaft e rëndë. Kolona të gjata njerëzish, të rinj me çanta në duar, fëmijë që...

Në shenjë proteste kundër Vuçiç, kosovarja e nis fjalimin në gjuhën shqipe në Novi...

Në Novi Sad të Serbisë, të premten ka nisur konferenca vjetore Regional Youth Form, ngjarje kjo që do të zgjas deri më 24 të këtij muaji.   Ky forum vjetor që...

Bora ia shton bukurinë Prizrenit (FOTO)

Bora këto ditë ka mbuluar të gjitha skutat e qyteteve të Kosovës. Një pamje të mahnitshme i ka dhënë qytetit të bukur të Prizrenit, shkruan KultPlus. KultPlus ju sjellë një...

“Bularati”/ Shqipëria shpall “non grata” eurodeputeten qipriote, Eleni Theocharous

as 52 ekstremistëve, Shqipëria ka shpallur “non grata” edhe eurodeputeten greke të Qipros Eleni Theocharous. Vendimi i njoftua mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme shqiptare. Deklarata e plotë e...

DY VIKTIMA NGA MOTI I KEQ NË …

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq që ka përfshirë territorin e Greqisë. Siç raportojnë mediat greke në Athinë shkollat do të qëndrojnë të mbyllura edhe...

Shqiptarët që e krijuan Greqinë (Video)

Historia e arvanitasve, dokumentat, levizjet ,perballjet , kryengritjet e 1821 qe çuan ne krijimin e Greqise dhe debatet ne shqip ne parlamentin grek. Te fshehtat e Athines. Ndiqni te...

Emrat sllav ne tokat tona

Emrat sllav në tokat tona, të maleve, të fushave, të lunenjëve , të fshatrave dhe të qyteteve datojnë që moti në shekuj. Një gjë duhet ta kemi të sigurt...

‘Na pranoni, jemi njerëz normal’, rrëfimi i të kthyerës nga Siria

Kosovë/- Që nga fillimi i luftës në Siri, qindra shqiptarë të Kosovës, në mesin e të cilëve edhe gra e fëmijë kishin shkuar atje duke iu bashkuar fillimisht grupeve...

BBC: A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar europian?

është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar europian?”, është titulli i një shkrimi të gjatë të autores Deborah Huso, që ka qëndruar vetë në Prishtinë për dy ditë dhe nga...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...

Kryemadhi ndërron pllakën: Ramën e kam shok…

Monika Kryemadhi ka thënë mbrëmjen e sotme se LSI e ka zgjedhur atë si kryetare pasi ajo ka bërë opozitën ndaj të gjithë kryeministrave...

Këto janë 4 shenja e horoskopit më me fat këtë fundjavë

Fundjava trokiti, dhe rubrika e çdo jave na sjell se cilat janë katër shenjat që do kenë më shumë fat në fushën e dashurisë...