Deputeti çudit gjithë Parlamentin, nxjerr një palë brekë rozë dhe tenton t’ia japë ministres...

Në Kuvendin e Serbisë ka ndodhur një incident i paprecedentë. Deputetët e Partisë Radikale Serbe kanë debatuar ashpër me ministrat dhe në fund ka nxjerrë një palë brekë, duke...

3 mijë euro rrogë për të rinjtë që lënë emigrimin e vijnë në atdhe

Qeveria greke ka bërë publike një nismë të re për kthimin e të rinjve në vend. Mediat e huaja bëjnë me dije se qeveria e Greqisë, po mendon një...

Në mes tyre edhe flamuri shqiptar, nacionalistët malazezë protestë kundër serbëve (VIDEO)

Nacionalistët malazezë kanë organizuar një protestë këtë të mërkurë, në mbrojtje të shtetësisë të Malit të Zi. Ata kanë protestuar kundër serbëve që jetojnë në këtë shtet, të cilët...

Deputetja seksi themelon partinë e vet, ja programi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, njoftoi se ka themeluar partinë e re të cilën tashmë e ka edhe regjistruar e që quhet Unioni Social Demokratik (SDU).   Balje tha...

Vazhdon shpërthimi i gomave në autostradën e Nishit, në gozhda figuron flamuri i Serbisë

Shpërthimi i gomave po vazhdon në autostradën e Nishit, gozhdat e nxjerra nga gomat kanë flamurin e Serbisë, shkruan Gazeta Metro Bashkatdhetarët tanë gjatë këtyre ditëve përderisa po kthehen në...

Qytetari bëhet “sheik” me një biletë lotarie, ja kush ishin numrat me fat

Viti 2020 ka qënë fatlum për një lojtar të lotarisë kombëtare në Greqi. Fituesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka fituar plot 9.2 milionë euro në ditën...

Gruaja e ministrit shqiptar tund tufën me para gjatë ndërrimit të viteve (Video)

Gruaja e ministrit shqiptar të Mjedisit në Kosovë, Fatmir Matoshi është filmuar duke festuar ndërrimin e viteve me një tufë parash në dorë. Video po bën xhirron e rrjetit teksa...

“Po shkoj në tualet…”/ U zhdúk pa nam e nishan për dy ditë, gjendet...

Gjendet Erisa Zagori, 15 vjeçarja që u zhdúk prej datës 1 janar 2020. Familjarët bënë me dije për mediat e Kosoës se vajza ishte gjetur në një prej rrugëve...

PREKËSE/ Nëna vdés pak minuta pas të birit në Drenicë, s’duroi dot dhimbjen dhe...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë, ku Miradie dhe Luan Alushani kanë ndërruar jetë. Luan Alushani, babai i 4 fëmijëve, vuante prej vitesh nga probleme...

Tronditet qyteti shqiptar, polici ia merr shpirtin shoferit të kamionit pasi i gërvishti makinën

Një ngjarje e rëndë ka tr.onditur këtë të dielë Kosovën, ku një efektiv i policisë që.lloi për vd.ekje një person në komunën e Gjilanit. Polici është identifikuar si shtetasi Vëllaznim...

Te fundit

Fundjava i rikthehet normalitetit, kufizimet që hiqen nga dita e hënë

Kjo fundjavë do të jetë normale, pa kufizime për liridaljen e qytetarëve dhe pa fasha orari për bizneset. Pas më shumë e 2 muajsh...

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo