BJESHKËT E NAMUNA NË MAL TË ZI DHE SYRI I SKAFKAÇIT

Mali I Zi është një vend magjik me plot sekrete natyrore qe nuk janë zbuluar ende. Sekretet e fshehura ne pafundësinë e këtyre vendeve mund edhe t’ju çojnë ne...

Vuçiç lexon në shqip dhe pyet gazetarin shqiptar: E thash mirë? Nëse ti flet...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë një takimi sot me kandidatët e Listës Serbe në Beograd ka lexuar në gjuhën shqipe. Bëhet fjalë për dokumente të Komisionit Qendror të...

Tmerr në ishujt e Greqisë, vajzat kapin “mat” burrin që hedh ilaçe në pijen...

Një grup vajzash irlandeze janë tmerruar nga gjesti i një burri në Zante të Greqisë. Teksa po festonin në party vajzat kanë fotografuar burrin në fjalë teksa hidhte një pilulë...

Prangoset për shpërdorim detyre Sali Berisha

Arrestohet për shpërdorim detyre Sali Berisha (është gjyqtar në Pejë) Arrestohet Sali Berisha, gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë (Themelore) të Pejës. Prangosja e Berishës u bë para pak minutash,...

‘Na pranoni, jemi njerëz normal’, rrëfimi i të kthyerës nga Siria

Kosovë/- Që nga fillimi i luftës në Siri, qindra shqiptarë të Kosovës, në mesin e të cilëve edhe gra e fëmijë kishin shkuar atje duke iu bashkuar fillimisht grupeve...

RËNDOHET BILANCI, VDES I PLAGOSURI I TRETË NGA MASAKRA NË PRISHTINË

Ka ndërruar jetë në spital edhe personi i tretë që u plagos nga masakra javën e kaluar në një lagje të kryeqytetit të Kosovës. Viktima është Gani Rafuna, ndërsa lajmi...

Infermieres shqiptare i vdes vajza në duar, teksa ndodhej në sallën e operacionit

Ishte e bindur se vajza e saj do ta kalojë procesin e lindjes me sukses si gjithë pacientet e tjera që i kalojnë nëpër duar. Prandaj vendosi që të futet...

Zbulohet lidhja, Politikania shqiptare, ish e dashura e djalit të presidentit

Aktorja Arta Nitaj e cila është bërë e njohur për rolin e Xhesikës në serialin ‘O sa mirë’, është përfolur shumë si për fizikun e saj, ashtu edhe për...

Dy tërmete brenda pak orësh/ Panik te banorët

Një tërmet i ri 3,7 i shkallën rihter është shënuar pasditen e së mërkurës në orën 15:31 minuta në zonën detare në verilindje të Karpathos në Greqi. Sipas një njoftimi...

QËLLOHET ME ARMË TEKSA DILTE NGA BERBERI, AUTORI LARGOHET NGA VENDNGJARJA

Një plagosje në tentativë ka ndodhur rreth një orë më parë në rrugën drejt parkut të Gërmisë, në kryeqytetin e Kosovës. Burime nga vendi i ngjarjes, raportojne se në këto...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...

Kryemadhi ndërron pllakën: Ramën e kam shok…

Monika Kryemadhi ka thënë mbrëmjen e sotme se LSI e ka zgjedhur atë si kryetare pasi ajo ka bërë opozitën ndaj të gjithë kryeministrave...

Këto janë 4 shenja e horoskopit më me fat këtë fundjavë

Fundjava trokiti, dhe rubrika e çdo jave na sjell se cilat janë katër shenjat që do kenë më shumë fat në fushën e dashurisë...