Duke filluar nga 15 qershori Greqia fillon hapjen e kufijve për 29 vende, ndër...

Duke filluar nga 15 qershori, Greqia do të hapë kufijtë me 29 vende, për turistët me fluturime në Athinë dhe Selanik. Lista e 29 vendeve u hartua pas një studimi...

Dalin pamje të reja nga martesa e kryemyftiut shqiptar me gruan 50 vite më...

Kanë dalë pamje të reja nga martesa e kryemyftiut të Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me gruan 50 vjet më të re. Disa media shqipe në Maqedoni kanë shkruar sot...

Infektologu: Mbi 80 përqind e rasteve mund ta kalojnë në shtëpi virusin pa e...

Në Kosovë deri tani pesë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndërsa, shumë mostrave të tjera u është bërë testi për virus të cilat kanë rezultuar negative. Deri tani, Klina,...

Do rikthejnë shërbimin e detyruar ushtakrak: Do jetë 3 muaj

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar sot se nën qeverisjes e tij ushtri do të jetë e detyrueshme. Nga foltorja e Kuvendit ky njoftoi disa ndryshime...

Godet Daçiç: Shqiptarët duhet të ikin në Shqipëri, Kosova nuk është vendi i tyre

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq ka reaguar me deklarime skandaloze në lidhje me informacionin se Madagaskari e ka njohur pavarësinë e Kosovës duke thënë se shteti i Kosovës nuk...

E trishtë! Ndërron je të në moshë të re oficerja e policisë…

Floreta Bytyqi, oficerja e Shërbimit Korrektues të Kosovës e cila shërbeu në Qendrën Korrektuese në Lipjan ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme.   Siç njoftuan familjarët e saj, ajo ka...

“Nëse infektohen deputetët, të mos u vihen respiratorët”, deputetja e Kuvendit “lë pa fjalë”...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Kollçaku tha se është në ankth si epidemiologe, duke parë situatën me përhapjen e Covid-19. Ajo është shprehur e revoltuar për mbajtjen e seancës...

Kërkuan paga më të mira, pronarët grekë kërcënojnë emigrantët shqiptarë: Do t’u nxjerrim nga...

Rreth 60 emigrantë shqiptarë që punojnë në bujqësi në Agia Marina të Verias në Greqi, kanë kërkuar të kenë paga më të mira. Ata janë mbledhur në sheshin e...

Arrestohet ish Kryetari i Parlamentit…

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla...

Fermerët grekë nisin një letër qeverisë na duhen urgjent punetore nga Shqiperia per vjeljen...

Fermeret greke po kerkojne 7 mije punetore shqiptare per te vjelur frutat dhe perimet e tyre.   Per kete arsye ata i kane bere apel qeverise greke te hape menjehere kufijte...

Te fundit

Pirja e birrës iu bën që të jetoni deri në 90 vjet

Një studim i ri pretendon se pirja e birrës mund të rrisë jetëgjatësinë tuaj. Ata që pinin sasi të moderuar kishin ‘rritur shanset për...

Sa xhelozë jeni, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Sipas astrologjisë, ka disa shenja zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë “mbytëse” dhe irracionale. Është shenja juaj ndër më xhelozet e horoskopit?...

Urdhrat kontradiktorë! Rama dha dritë jeshile por policia e mohon: E diela pa makina!...

E ndërsa po i afrohemi rikthimit total në normalitet institucionet vijojnë që të mos merren vesh me njëri tjetrin, ndërsa ata që vuajnë pasojat...