Nga 1 Qershori mund të hapen kufijtë tokësor e ajror, pishinat e klubet e...

Pas fazës së dytë e cila hynë në funksion qysh nesër, më 18 maj, ku edhe do të lehtësohen masat për disa nga bizneset e madje edhe qytetarët të...

Ja rregullat që ka vendosur shteti helen, Greqia hap plazhet duke nisur nga dita...

Plazhet e organizuara në Greqi do të rihapen të shtunën, më 16 maj, njoftuan autoritetet, pas të dhënave për COVID-19 dhe atyre meteorologjike, duke përfshirë dhe rekomandimin e Komitetit...

Emigrantët shqiptarë në Greqi, vjen lajm i mirë nga Ambasada Shqiptare në Athinë

Emigrantët shqiptarë në Greqi kanë më shumë mundësi për të zgjidhur problemet e tyre. Pandemia botërore ishte edhe për ta një bllokim, e sidomos për shumë prej atyre që u...

Zero raste të reja, shteti fqinj me Shqipërinë i thotë lamtumirë Còvid-19 dhe vendos...

Mali i Zi ishte një ndër vendet që u prek më pak nga kòronavirusi në rajon. Ndonëse me numër të paktë rastesh shteti i vogël fqinj ka vendosur që të...

Greqia do të hapë kufirin me Shqipërinë për sezonin turistik

Vendet e Ballkanit po koordinohen për të hapur kufijtë rajonale me qëllim udhëtimet në sezonin e verës. Për Greqinë kontributin më të madh për turizmin këtë verë do ta japin...

Vetizolohet ne shtepi kryeministri, priten pergjigjet e testit ndaj covid-19

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se është vetizoluar dhe do të punojë nga shtëpia, pasi ka pasur kontakt me një zyrtar, i cili ka pasur...

Kërkuan paga më të mira, pronarët grekë kërcënojnë emigrantët shqiptarë: Do t’u nxjerrim nga...

Rreth 60 emigrantë shqiptarë që punojnë në bujqësi në Agia Marina të Verias në Greqi, kanë kërkuar të kenë paga më të mira. Ata janë mbledhur në sheshin e...

Era e fortë rëzon helikopterin e Ministrisë së Brendshme me 5 pjesëtarë në bord

Një helikopter i Ministrisë së Punëve të Brendshme sot është rrēzuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Siç bëhet e ditur nga informacionet e para ka vetëm një person me...

Muzika shqiptare në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se është ndarë nga jeta këngëtarja e njohur, Shahindere Bërlajolli Stafai. Këtë lajm e dha këngëtarja, Besiana Mehmeti me anë...

“Pjeshkat nuk presin”, grekët kërkojnë 7 mijë punëtorë shqiptarë: Garantojmë testet dhe transportin me...

Prodhuesit grekë kanë bërë thirrje për hyrjen e 7 mijë punëtorëve shqiptarë në vendin e tyre, pasi pemët e qershive dhe pjeshkëve nuk presin. Ata thonë se në fillim të...

Te fundit

Fundjava i rikthehet normalitetit, kufizimet që hiqen nga dita e hënë

Kjo fundjavë do të jetë normale, pa kufizime për liridaljen e qytetarëve dhe pa fasha orari për bizneset. Pas më shumë e 2 muajsh...

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo