Fundoset Ilir Meta, Ardian Dvorani dëshmon të premten para komisionit hetimor, paralajmëron zbardhjen e...

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani pritet që ditën e premte t’i japë goditjen finale presidentit Ilir Meta. Ky i fundit prej disa muajsh ka nisur një...

Pas Ajola Xoxa, edhe burri i Spiropalit drejtor i ‘tenderave’ në OST

Totaj, i cili duhet të ishte nën hetim për organizimin e tenderave të dyshimtë, tashmë është ‘sistemuar’ në një pozicion shumë të lakmuar administrativ. Bashkëshorti i ministres së Shtetit për...

Meta vazhdon avazin (edhe pse askush se ka mendjen te ai) : Nëse ma...

Në një intervistë ekskluzive në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, Presidenti Ilir Meta paralajmëron shpërndarjen e parlamentit më 2 mars.   Presidenti do të bëjë gjithçka që qytetarët do t’i kërkojnë...

Ish-deputeti i PD-së: Kush do e ndalojë Ilir Metën të takojë qytetarët në 2...

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu u shpreh se askush nuk e ndalon dot Presidentin të takohet me qytetarët. Ai tha e Meta nuk ka asnjë opsion tjetër për të...

Kryemadhi në hall, nuk i dalin lekët për të ushqyer fëmijët

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi shquhet për deklaratat e forta dhe aspak kuptimplota që bën në publik.   E fundit, është gati gati tronditëse. Përse do thoni ju?Sepse...

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme.   Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë...

“Halabake rrugësh”, Kryemadhi shpërthen ndaj ministres Gjonaj: Bukuroshja që ka lidhje familjare me presidentin

Me tone të forta ka reaguar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shpër thyer sot në akuza ndaj ministres së Drejtësisë, të cilën e ka etiketuar alabake rrugësh. “Akoma nuk...

“Ç’a është ky shejtan, mor aman?”, Ylli Manjani i kthehet keq Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në një reagim në Facebook ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do marrin punëtorë të huaj për të rindërtuar objektet...

Gjonaj i kundërpërgjigjet Metës: Marrëzia e radhës e presidentit

Ministrja e Drejtesise, Etilda Gjonaj, duke folur gjate nje konference shtypi, ku njoftoi se ka firmosur shkarkimin e 8 drejtoreve te burgjeve dhe hapjen e konkursit per emerimin e...

Paralajmërimi i fortë i Koço Kokëdhimës: Ja çfarë ndodh nëse Ilir Meta del në...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar një protestë më 2 mars pasdite. Në konferencën e sotme për mediat, Kreu i Shtetit paralajmëroi një besëlidhje me popullin dhe tha...

Te fundit

Çiljeta Xhilaga jep mesazhin e mirë për të gjithë: Kur Allahu është pranë jush,...

Disa foto të reja i ka shkëputur nga klipi i ri që e ka lançuar. E në këto foto, Çiljeta shihet se është mbuluar...

Shiti unazën për t`i blerë rroba nuses së djalit, sot nëna merr dhuratën më...

Një vajzë dhe një djalë, motër e vëlla i bën një surprizë nënës së tyre, e cila vuan nga një sëmundje kancerogjene. Ata kishin...

Qeveria “me dorë të hekurt”, qindra euro gj obë kush nuk respekton distancën fizike

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Sipas...