U shitët apo u bletë? Ilva Tare vë në siklet Ditmir Bushtin, ish ministri...

Në një intervistë për “Ilva Now”, Ditmir Bushati tashmë i mandatar nga kryeministri si i dërguar special për OSBE-në, thotë se shpreson të bëjë më të mirën me detyrë...

Basha i shkruan letër kryeministrit të Kroacisë: Je shtysë dhe shpresë për mua

Lulzim Basha i shkroi një letër kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviç në kuadër të marrjes së drejtimit të presidencës të Bashkimit Europian. Basha i kujton atij se nëntorin e kaluar...

Rama: Nuk premtoj mrekulli por do të bëjmë maksimumin

Në konferencën për shtyp në Kiev me ministrin e Punëve të Jashtme Vadym Prystaiko, kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk premton mrekulli në drejtimin e Presidencës së OSBE-së, por...

Pas “The Times” edhe gazeta gjermane “BILD” fundos kryedemokratin: Lulzim Basha mori 675 mijë...

Gazeta e madhe gjermane “Bild” i ka dedikuar një artikull të posacëm 675 mijë dollarëve të lobingut Rus për Partinë Demokratike me qëllim pengimin e çeljes së negociatave të...

Edi Rama si Nënë Tereza: Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha

U bë javë tashmë që kryeministri Edi Rama e nis ditën me një postim në profilin e tij në facebook, që i referohet shprehjeve të njohura të personazheve të...

Braçe tallet me Bashën pas artikullit të “The Times”/ “Je hapur shumë Lul”

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar për artikullin e gazetës britanike “The Times”, e cila ka zbuluar hetimin britanik, që ka në zemër krimet e dyshuara të financimit të fushatës...

Deputeti i Shkodrës Tom Doshi rikthehet në rrjetet sociale dhe bën njoftimin e rëndësishëm…

Pas një kohe të gjatë mungesë në rrjetet sociale, deputeti i Shkodrës Tom Dodhi është rikthyer me një postim. Në faqen e tij zyrtare në Facebook, Doshi ka bërë një...

Angela Merkel rrëzon Ilir Metën: Shqipëria ka plotësuar shumë nga kërkesat tona, ka ardhur...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë dje sinjale të qarta se në maj mund të kemi hapje negociatash për Shqipërinë. Të enjten ishte Komisioneri për Zgjerim ai që ngjalli...

Shtohen dyshimet mbi pushimin e hetimeve ndaj Bashës, ja si gjyqtari mohoi dokumentet e...

Shtohen dyshimet se pushimi i hetimeve për Lulzim Bashën ka qenë një pazar për të ulur Partinë Demokratike në tryezën e dialogut. Një ditë para se Gjykata e Tiranës hodhi...

Pas Lulzim Bashës, i dënuari Ervin Salianji i jep përgjigjen demokrates Jozefina Topallit

Ish deputeti Ervin Salianji ka deklaruar sot se PD ka marrë pjesë në reformën zgjedhore pas konsultave të ndërkombëtarëve.Sipas tij tani jemi në situatë ku pranohet që të legjitimohet...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...