BASHA PARALAJMËRON RAMËN:NUK DO TË KESH ASNJË MINUTË QETËSI

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e PD-së. Pjesëmarrës në mbledhje kanë qenë ish-deputetët dhe krerët e degëve. Bëhet me dije se në takim janë diskutuar çështje për...

Rama: Po të merrej Zoti me zgjedhjet, Monikës i kishte rënë rrufeja RROKULL SHQIPËRISË

Kryeministri, Edi Rama, nuk la pa shigjetuar as në Fier ish-aleatin në qeveri, Lëvizjen Socialiste për Integrim, duke e akuzuar për shitblerje të votës. Rama: Nuk duan të ballafaqohen në...

“Lëre imazhin e Shqipërisë, por pastro thonjtë”

Intervistat e kryeminstrit Edi Rama në mediat italiane, kanë hapur një debat të madh. Kjo për shkak se Rama deklaroi se ka shkuar për të pastruar imazhin e Shqipërisë, pas...

Vëllai i Azem Hajdrit ka “dy fjalë” për Berishën e Bashën: Politika e vr.au...

Pas dj.egies së mandateve të opozitës, por daljes kundër tyre të Rudina Hajdarit dhe protestave që po zhvillohen çdo javë paralele me seancën plenare, ka reaguar edhe vëllai i...

Monika Kryemadhi “divorcohet” nga Ilir Meta

Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tashmë president, dhe kryetarja aktuale bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi janë dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por...

“E DINË EDHE BIBAT NË TIRANË”, RAMA: PO TË MOS KISHTE LSI, NUK DO...

Kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer ironitë gjatë mesazhit me video drejtuar ndjekësve të tij në Facebook. Rama ka dënuar “baltën e opozitës në gjuhë të huaj”, ndërsa Lëvizjen Socialiste...

Kërkuan t’a bëjnë Kryeminstër, por Pandeli Majko bën deklaratën e papritur

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka reaguar rreth mundësisë që ai të jetë i përzgjedhuri i opozitës për të drejtuar mazhorancën. Majko thotë se ai nuk do të marrë...

DEPUTETI I RI I PARLAMENTIT SHQIPTAR ZOTOHET PËR MEDIAT GREKE: RAMA NUK DO SHKATËRROJË...

Ligoraq Karamelo, kandidati i PD në listat e Korçës ka pranuar të bëhet pjesë e parlamentit duke dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Deputeti nga Korça, ndërkaq ka dhënë një...

Pas deputeteve edhe Voltana Ademi gati te djege mandatin e saj si kryebashkiake

Kryetarja e bashkise Shkoder Voltana Ademi ka folur rreth propozimit te opozites per djegie mandatesh edhe nga kryebashkiaket. Ne intervisten e dhene ajo eshte shprehur e gatshme te djege...

Rama krahason veten me Cristianon: Shqipëria pa mua, si Juventusi pa CR7

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Porta a Porta” në “Rai Uno”, ku ka folur për aktualitetin politik në Shqipëri. Kryeministri e krahasoi situatën politike me skuadrën...

LIDHU ME NE

81,319FansaPëlqeje

Te fundit

Burri ndahet nga gruaja në mes të dasmës, arsyeja e tij ka prekur dhe...

Një video me mesazh sensibilizues është bërë bujë online. Bëhet fjalë për një dasëm në Turqi, ku gjatë dasmës, nusja i kërkon bashkëshortit të...

Nusja shqiptare i jep një mësim të mirë njerëzve të burrit, postimi i saj...

E kush nuk e di se kur vjen në jetë një fëmijë, gjithcka ndryshon. Këtu përfshihet edhe raporti me njerëzit, që të japin këshilla...

Gruaja ndjen dridhje në bark. Por mjeku thjeshtë kishte harruar telefonin…

Jordan Abudl Hana Mahmoud Karim, 36 vjeç lindi në prill të këtij viti në një klinikë private në Aman dhe solli në jete një...