A do të arrestohet Ilir Meta?!

Përplasja mazhorancë-president, po shkon drejt shkarkimit të këtij të fundit. E ftuar në studion e Top Talk, kryetarja e Komisionit Parlamentar për Sigurinë Kombëtare, Ermonela Felaj, duke folur për letrën...

Pasuria e çiftit Meta/ Si e bënë vilën në Gjirin e Lalzit dhe pallatin...

Presidenti Ilir Meta deklaroi ditën e martë se bashkëshortja e tij i ka siguruar fëmijët pasi ka në pronësi një pallat. Po si arriti Kryemadhi të ndërtonte një pallat...

Skandali/ Një ditë pas përplasjes frontale me SHBA-BE, Meta kërkon sot shtyrjen e reformës...

Një ditë pas konferencës së shtypit, në të cilën Presidenti i Republikës lëshoi akuza të ashpra ndaj SHBA dhe BE për pranimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, Meta rikthehet...

30 QERSHORI DHE SULMET E METËS, RAMA NIS LËVIZJET, MBLEDH SOT KRYESINË E PS

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë mëngjesin e sotëm Kryesinë e Partisë Socialiste. Kjo mbledhje vjen pas zgjedhjeve të 30 qershorit, ku socialistët dolën fitues në të gjitha bashkitë, pasi...

Meta ‘shpërtheu’ ndaj Reformës në Drejtësi, Luigi Soreca deklarata urgjente

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka bërë thirrje që palët politike në vendin tonë të ulen sa më parë në dialog, në mënyrë që të çojnë përpara Reformën në...

‘Më paska shkuar mundi kot’, Malaj këshillon Spiropalin: Ish-nxënësja ime, para të madhit e...

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj i ka dërguar një këshillë ministres për Marrëdhëniet për Parlamentin, Elisa Spiropalit. Referuar deklaratave të djeshme të zëdhënëses së qeverisë, Malaj i shkruan ish-nxënëses së...

Rama flet për veshjen qe beri buje: Më kritikuan por unë bëj tendencë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “La Stampa” ku ka deklaruar se shqiptarët që shkuan të votojnë shpëtuan në radhë të parë vendin. Duke mos i shtyrë...

Meta tha se kishte informacione se do ketë konflikte/ Artan Hoxha i bën pyetjen...

Gazetari Artan Hoxha ishte në studio e Report tv ku foli për situatën politikr në vend. Ai tha se presidenti Ilir Meta tashmë duhet të japë llogari për incidentet dhe...

Plasin intrigat në PD, Berisha kërkon “kokën” e Bashës!

“Rama ik” dhe “Nuk ka zgjedhje pa opozitën”. Këto ishin dy sloganet që Partia Demokratike përdori më tepër në 6 muajt e fundit, nga koha kur braktisi Parlamentin duke...

Basha bëhet pishman: Nuk do i pengoj zgjedhjet (deri dje thoshte se zgjedhje në...

Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për media ku thotë se është krenar për protestat e demokratëve. Basha i bën thirrje që nesër mos ushtrojnë dhunë. “Procesi antikushtetues dhe kriminal.Nuk...

LIDHU ME NE

81,272FansaPëlqeje

Te fundit

URIME jeni më të zgjuar se mesatarja nëse…

Lajmet se njerëzit inteligjentë zgjohen herët, janë të rregullt dhe të organizuar kanë ngulitur fort idenë në mendjen tonë, se përtacët, rrëmujaxhinjtë apo ata...

Çifti italian me 2 fëmijët humbin rrugën natën në Shqipëri, ndihmohen nga banorët

Një familje italiane të cilët kishin ardhur për turizëm në Shqipëri, duke eksploruar vendin tonë kanë humbur rrugën gjatë natës dhe kanë kërkuar ndihmën...

“Vetëm ju s’keni fjetur me mua”, Ervin Kurti befason binjakët Veshaj

Gazetari i njohur i showbizit Ervin Kurti ka bërë së fundmi një deklaratë që në fakt i ka habitur të gjithë. I ftuari i...