“Trimëresha” e PD-s Voltana Ademi garanton se nuk e lëshon karrigen e Bashkisë së...

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana Ademi shprehu me bindje se do të vijojë të jetë kryetare e Bashkisë së Shkodrës, deri kur qytetarët shkodranë të zgjedhin të...

Lobi grek në Amerikë: Të pengohet hyrja e Shqipërisë në BE !

Konventa e Helenikeve Greke qe u mbajtë në Clearwater, Florida nga 21- 24 shkurt, miratoi një rezolutë unanime, që i bënte «thirrje» qeverisë shqiptare, që t’u sigurojë grekëve etnikë...

Çfarë do të ndodhë me zgjedhjet e 30 qershorit?!

Ilir Meta ka dalë mëngjesin e sotëm në një konferencë të jashtëzakonshme ku theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit kanë rënë dhe ato janë thjeshtë imagjinare. Nisur nga kjo...

Milionere me “djersën e ballit”,pasurimi brenda natës i Voltana Ademit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka përfituar pjesë takuese në një seri pronash të patundshme nga trashëgimia, të cilat nuk rezultojnë të llogaritura në vlerë financiare në...

Meta e refuzoi, Rama emëron Sandër Lleshin zv/ministër të Brendshëm

Zbulohen disa nga vendimet e marra pas mbledhjes së grupit të PS. Burime nga takimi bëjnë me dije se nesër do zhvillohet seance parlamentare, ku do votohet dekreti për...

E bujshme! Rama nxjerr ligjin për shkarkimin e Metës, gati rrëzimi i njeriut me...

Një ditë pas mesazhit të koduar ‘politika është shah’ Rama ka urdhëruar nxjerrjen e një ligji nga sirtarët e Kuvendit për të goditur Ilir Metën, nisin llogaritë për shkarkimin Ilir...

Socialistët mbledhin sot Kryesinë për të gjetur zëvendësuesin e Valdrin Pjetrit, ja emri që...

Kryesia e Partisë Socialiste pritet të zëvendësojë sot Valdrin Pjetrin si kreun politik për Qarkun e Shkodrës, pas dorëheqjes së tij nga marrja e postit të kryetarit të Bashkisë...

BASHA: NESËR TË GJITHË NË PROTESTË PARA ASAMBLESË SË KRIMIT

Pas takimit me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, kreu i Partisë Demokratike k përsëritur sërish apelin për pjesëmarrje masive në protestën e nesërme para Parlamentit. I pyetur nëse do të...

‘Më paska shkuar mundi kot’, Malaj këshillon Spiropalin: Ish-nxënësja ime, para të madhit e...

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj i ka dërguar një këshillë ministres për Marrëdhëniet për Parlamentin, Elisa Spiropalit. Referuar deklaratave të djeshme të zëdhënëses së qeverisë, Malaj i shkruan ish-nxënëses së...

Nëse qëndrojnë akuzat për Pjetrin, Shkodra hap krizën politike! Topi nga “penalltia” për Metën...

Një krizë e re politike po hapet me shpejtësi në kryeqendrën e Veriut. Nëse akuzat e Partisë Demokratike lidhur me dënimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Armina Mevlani: Ndjehem e pasigurtë për jetën

Teksa ka njoftuar se do martohet me Shkëlzen Berishën, Armina Mevlani thotë se ndjehet e pasigurtë për jetën. “Mendoj se në një moment të gjithë...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e...

Përplaset me shtyllën dhe del nga rruga, drejtuesi i motorit në gjendje të rëndë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën “Silvio Berluskoni” në qytetin e Kamëz. Mësohet se një person ka mbetur i plagosur, ndërsa...