Sali Berisha publikon foton nga Malësia e Madhe i përgjigjet Kryetari i Bashkisë

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto, që sipas tij i ka shkuar nga Malësia e Madhe. Në foto shihet një rrugë më shumë e arnuar se sa...

Skandali përsëritet në Korçë/ Ish-deputetja braktis Bashën

Pas Shkodrës Lulzim Bashës i përsëritet skandali në Korçë. Ish-deputetët e listës së tij pas pazarit me Edi Ramën refuzojnë të shkojnë në takimet që ai mban në rrethe. Dje...

VALDRIN PJETRI ZYRTARIZOHET KANDIDAT I PS PER BASHKINE SHKODER

Partia Socialiste e Shqipërisë pas pak pritet që të zyrtarizojë listën me emrat e 61 kandidatëve për bashkitë në të gjithë vendin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në...

Monika Kryemadhi “divorcohet” nga Ilir Meta

Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tashmë president, dhe kryetarja aktuale bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi janë dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por...

Qeveria liron nga detyra prefektin e Shkodrës

Prefekti i Shkodrës dhe i Elbasanit Valdrin Pjetri dhe Gledian Llatja, janë liruar nga detyra. Shkarkimi i tyre u bë me vendim të Këshillit të Ministrave, pasi do të jenë...

Shpërthen Fatos Nano: Kujdes nga ky shpellar!

Ish kryeministri Fatos Nano është një nga figurat më të rëndësishme të jetës politike në vend. Edhe pse në virtualitet, çdo postim i tij, tërheq mjaft vëmendje. Këtë herë ish...

GAZETARI ZBULON PRAPASKENAT: ALEATI I BASHËS ËSHTË TAKUAR ME BUSHATIN TE ROGNER, E DUAN...

Gazetari Vladimir Lame është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita i ka paraqitur diplomatit të BE, Bernd Borchardt emrin e deputetit të PS, Ditmir Bushati për kryeministër. I ftuar në...

PS SHKODËR, “PSE NA SILLNI DREJTORË JABANXHINJ”

Partia Socialiste e Shkodrës ka zhvilluar një tjetër takim organizativ në selinë e saj. Në mbledhjen e zhvilluar morën pjesë zëvendës kryeministrja Senida Mesi dhe ministri i jashtëm, njëkohësh...

Gazetari që refuzoi intervistën me Emiljano Nuhun: Edhe unë mora pjesë aktive në skenarin...

Gazetari Taulant Kopliku ka deklaruar se Dritan Zagani kërkoi ndihmën e tij për të intervistuar oficerin Emiljano Nuhu, i cili ndihej i rrezikuar së bashku me familjen e tij. Nuhu...

Balla merr kompetencat e Lleshaj, por i nxjerr ‘sekretin’ e Policisë së Shtetit në...

Ndërsa ka tentuar të vlerësojë punën e Policisë së Shtetit, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i ka nxjerrë një sekret, lidhur me hetimet ndaj grabitjes së...

LIDHU ME NE

80,633FansaPëlqeje

Te fundit

BËHET “LËMSH” GJATË RRUGËS/ Lulzim Basha ngatërron Kavajën me Beratin…

Kryetari i Partisë Demokratike dhe i Opozitës së Bashjuar Lulzim Basha, do të jetë pas pak në aktivin e Partisë Demokratike në Durrës ku...

MODERATORJA MERR SURPRIZËN E PAPRITUR NË MES TË EMISIONIT

Moderatorja e njohur e emisionit të mëngjesit “Wake up” në Top Channel, Ori Nebijaj është komentuar së fundmi për jetën e saj private. Pas...

Fëmijët e lindur në këtë muaj janë më të mençur se të tjerët?!

Zhvillimi i fëmijëve ndikohet nga sasia e rrezeve të diellit që i absorbojnë gjatë kohës kur ende janë në mitrën e nënës. Gjithashtu, shumë...