Mbledhja e Kryesisë së PS, ky është vendimi surprizë që u njoftua

Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë, nga ku u caktua të shtyhej dhe me një ditë mbledhja e Asamblesë. Teksa Asambleja ishte parashikuar që të mbahej të...

“Kujdes shkarkimet”, Rama-drejtuesve në 4 qarqe: Mos prekni gratë

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashku nga 61 gjithsej, duke se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani nga opozita. Në mbledhjen me drejtuesit e...

Lulzim Basha dhe Voltana Ademi parakalojnë triumfalistë në Shkodër: Më 30 qershor fituam

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Shkodër për të zhvilluar takime me qytetarët. Gjatë një deklarate për medie, Basha falënderoi publikisht të gjithë qytetarët shkodranë, për...

Spiropali ‘lë nam’ me çiftin Kadare: Ky dhe Kjo. Rama e korrigjon, ministrja i...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka publikuar një foto me shkrimtarin Ismail Kadare dhe gruan e tij, Elenën. Në foton e publikuar, Spiropali ka shkruar se gjendet krah...

Pas Topallit shpërthen Ristani kundër Bashës: Të lutemi që Rama të ikë vetë!! Ose…

Ish deputet dhe ish sekretari i Partisë Demokratike, Arbeni Ristani, sot pa asnjë rol në parti, ka sulmuar ashpër kreun e demokratëve Lulzim Basha se si do të arrijë...

Lleshaj i ‘bën gjëmën’ administratës: S’ka pushime verore, gjithë gushtin në punë

Ministri i Brendshëm Sandër Leshaj ka zhvilluar një mbledhje me prefektët ku ka caktuae detyrat për çdo punonjës administrate. Një ndër vendimet e marra nga Lleshaj është fakti që administrata...

Bujar Nishani: Opozita do e rrëzojmë Ramën dhe do instalojmë shtet të ri

Gjatë intervistës në studiot e Top Talk, ish-Presidenti Nishani është shprehur se opozita ka hyrë në fazën e betejës finale, e se do të ketë një radikalizmim akoma më...

Analisti plas “bombën”’: Rama do urdhërojë arrestimin e 4 politikanëve

Arrestimi i 4 politikanëve do të jetë hapi i radhës i kryeministrit Edi Rama. Kjo ka qenë deklarata e analistit Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” . Lubonja tha...

Larg Tiranës së “zhurmshme”, Ilir Meta ja shtron me birra në Prizren…

Presidenti Ilir Meta pasi ishte në Tropojë, është ndalur në Prizren. Ka ndarë një foto me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, ku uron një mbrëmje të bukur. Presidenti...

Fjalimin e Monika Kryemadhit nuk e dëgjojnë as të sajit, gruaja filmohet duke luajtur...

Jo të gjithë e kanë mendjen tek politika. Madje as vetë personat që janë të përfshirë me politikë. Teksa kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi mbante fjalë në...

LIDHU ME NE

81,272FansaPëlqeje

Te fundit

URIME jeni më të zgjuar se mesatarja nëse…

Lajmet se njerëzit inteligjentë zgjohen herët, janë të rregullt dhe të organizuar kanë ngulitur fort idenë në mendjen tonë, se përtacët, rrëmujaxhinjtë apo ata...

Çifti italian me 2 fëmijët humbin rrugën natën në Shqipëri, ndihmohen nga banorët

Një familje italiane të cilët kishin ardhur për turizëm në Shqipëri, duke eksploruar vendin tonë kanë humbur rrugën gjatë natës dhe kanë kërkuar ndihmën...

“Vetëm ju s’keni fjetur me mua”, Ervin Kurti befason binjakët Veshaj

Gazetari i njohur i showbizit Ervin Kurti ka bërë së fundmi një deklaratë që në fakt i ka habitur të gjithë. I ftuari i...