E trishte/ Vogelushja shkodrane humb jeten , mesazhi prekes i Dom Arturit

Një vajzë nga Shkodra, vetëm 13 vjeçe e quajtur Loredana, ka ndërruar jetë. Lajmin e jep Dom Artur Jaku i cili përmes një video mesazhi zbulon se vajza e cila...

Vrasja e 21 vjeçarit në Bërdicë , në lokalin “SAMPA” , bazën e trafikantëve...

Lokali ”SAMPA” në qytetin verior që shërbente si bazë e grupit kriminal për shpërndarjen e kokainës dhe heroinës ka qene edhe me pare skene krimi. Lokali ndodhet në Bërdicë,...

Shkodër, goditet një grup i trafikut të kokainës brenda dhe jashtë vendit

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur goditjen e një grupi kriminal droge. Mësohet se grupi i strukturuar kriminal merrej me trafikimin e kokainës. Në pranga ka rënë disa persona,...

Grabitet argjendaria e njohur në Shkodër, autori përplas makinën në qepen për të hyrë...

Nje argjendari ne Shkoder eshte grabitur rreth ores 03:00 te mengjesit te se shtunes. Policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes duke gjetur aty pranë një automjet tip Wolksvagen, pa...

“Na shqiptarët s’kemi dashuni njani me tjetrin…” (VIDEO)

At Zef Pllumi në një intervistë të rrallë televizive, vite më parë, përmbledhë mirë realitetin shqiptar. Kur gazetarja e pyet se prej nga i vjen e keqja shqiptarëve, ai bindshëm...

Tifozët e Vllaznisë në mëdyshje, Skënderbeu fton tifozët e vet në “Loro Boriçi”

Në Shkodër ka dyshime nëse tifozët e Vllaznisë do ta mbështesin apo jo atë në ndeshjen e së dielës kundër Skënderbeut, kuptohet ngaqë janë të zhgënjyer nga humbja e...

Xhevahir Sukaj ka një mesazh për kryebashkiaken Ademi

Ditën e djeshme kryebashkiakja e Shkodrës, njëkohësisht presidentja e Vllaznisë Voltana Ademi, ka patur një takim me skuadrën kuqeblu. Gjatë komunikimit me stafin dhe futbollistët, ajo ka marrë edhe një...

Revista gjermane: Shqipëria origjina e drogës, na kanë pushtuar kartelet shqiptare

Një nga 2 revistat më të mëdha në Gjermani i ka dhënë Shqipërisë goditjen e fortë. Me një foto të madhe dhe titullin për Shqipëri, revista gjermane ‘Stern’, thotë se...

Dokumenti i Pavarësisë së Shqipërisë, siç nuk e keni parë kurrë

Vendimi i shpalljes së pavarësimit kombëtar, dokumenti më i rëndësishëm i Shqipërisë së re politike, vijon të vuajë tmerret e pafundme të kalvarit komunist, me gjithfarë gjymtime e operacione...

Ramazan Rragami, mjeshtri që “detyroi” UEFA-n të ndryshonte rregulloren e futbollit (foto)

Finalja e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Besa, mbart në vetvete edhe një ndryshim rrënjësor në futbollin evropian që doli pikërisht nga ky takim. 28 vjet më parë këto dy skuadra do...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...