Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të pijë 20 ci.gare në ditë

Kontakti me produktet e pastrimit të shtëpisë shkaktojnë dë.m të madh për mushkëritë e gruas, nejtë sa të tymoste 20 ci.gare në ditë. Studimi që ka nxjerrë këtë konkluzion, gjithsesi,...

Disa nga batutat më të famshme nga filmat e vjetër shqiptarë që i përdorim...

Kinematografia shqiptare na ka dhuruar për shumë vite filma të jashtëzakonshëm. Është e pamundur të pyesësh dikë të brezit të dytë apo të tretë dhe të mos ketë dëgjuar...

Sejfi (Sali) Protopapa, doktor në fizikë dhe punonjës për Nasa e jo ordiner siç...

Sejfi (Sali) Protopapa, doktor në fizikë dhe punonjës për Nasa e jo or.diner siç e tregonte sistemi komunist. U arsimua në vendlindje dhe më pas në Itali. Në vitin 1943,...

ESTRADA E SHKODRËS “HUMOR ME SHKOLLË TË MESME”

Në një kohë kur kazinotë, bas.tet sportive dhe bixhozi në tërësi janë kryefjalë në Shqipëri, estrada e Shkodrës ka ardhur me një pjesë humoristike në premierën e saj në...

Sekretet e Liqenit, puthjet e të dashuruarve dhe maniakët që përgjonin çiftet

Ai vazhdon të jetë ende një vend i preferuar, madje në këtë ngushtim ndërtesash që të merr frymën, Kodrat e Liqenit mbeten e vetmja copëz oksigjeni. Por kjo hapësirë...

Marie Kraja, soprano që ia ndali zërin komunizmi

Si e përndoqi Sigurimi i Shtetit dhe pushimi nga puna në vitin 1951 me vendim të Komitetit Qëndror të PPSH Nga Albert Vataj Marie Kraja, ishte një soprano e famshme shqiptare...

10 shprehjet tipike që një NËNË shqiptare thotë kur është me nerva…

Të gjitha nënat në botë janë të veçanta, dhe të rëndësishme për fëmijët sa vetë jeta. Të gjithë biem dakord në një pikë, që raportet në familjet tona janë...

Ndrekë Luca, Aktori që “fluturonte” nga një rol në tjetrin

Një tjetër artist i shquar që fillesat e veta i ka në lëvizjen artistike kulturore të ush.trisë është edhe “Artisti i popullit” Ndrekë Luca. Për më tepër ky artist...

Disa nga këngët më të dashura për shqiptarët gjatë viteve ’80-‘90

Parashqevi Simaku – Ne Moshen E Rinise Ti ç’do çast thua se me do po te them një fjale jo se s’të besoj Por dashuria e vërtetë nji dashuri njihet veç ne jetë Ne...

Luan Zhegu “NE MOSHEN E RINISE”

Ti çdo çast Thua se me do (2x) Bej te them një fjale Jo se s´të besoj (2x) Por dashuria e vërtetë I dashur njihet Veç ne jetë eeeee Ne me do Sa te dua unë Eja me...

LIDHU ME NE

77,869FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Prindër, zgjohuni sa jeni akoma në kohë! Duhet ta lexoni patjetër këtë

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

Si ta kuptosh që ai po të tradhton, bazuar në shenjën e tij të...

Dashi Meshkujt e shenjës së Dashit, janë shumë të përkushtuar në një lidhje. Por nëse ata fillojnë të tradhtojnë do e kuptoni menjëherë pasi do të...