ADEMI: TREGTARËT E MERKATËS SË RUSIT PO PAJISEN ME LICENCA

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi është shprehur se merkata e Rusit shumë shpejt do të nisë punën sapo të përfundojë lidhja e kontratave me tregtarët të cilët do...

SHKODËR, FSHATI I “HARRUAR” I NJËSISË RRETHINA

Edhe pse jetojnë jo më shumë se 10 km larg qytetit të Shkodrës afro 1000 banorë në fshatin Bardhanjor në njësinë administrative Rrethina thonë se ndjehen të braktisur. Mungesa e...

Nëna e Bleona Matës: Shpresoj që Britania të më sjellë gëzimin e madh

Kanë kaluar 9 vite nga humbja e Bleona Matës. Ajo sot është 16 vjeçe dhe ende nuk dihet fati i saj. Por publikimi i një imazhi sesi mund të jetë...

Bardh Spahia sfidon kryeministrin: “Hajde provoje Shkodrën Edi Rama”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ia ka bërë të qartë kryeministrit Edi Rama se bashkinë Shkodër nuk do mund ta fitojë, pasi sipas tij, shkodranët e ‘urrejnë’ atë...

Don Lush Gjergji: Së pari jemi shqiptarë, ana kombëtare, Pastaj jemi myslimanë apo të...

Shtatë shkronja Don Lush GJERGJI JETA: Dikur nuk isha, dikur nuk do të jem, së paku në kohë dhe në hapësirë, pra, fizikisht. Këtë e dimë të gjithë, por rrallë...

‘’Shqiptarët janë turq’’, Arian Çani “në delir” pas golit të Turqisë

Mbrëmjen e djeshme në stadiumin ‘’Loro Boriçi’’ në Shkodër u zhvillua ndeshja Shqipëri-Turqi, takim ky i cili ishte i vlefshëm për kualifikueset e “Euro 2020”. Vendi ynë u mund me...

Surprizoi të gjithë shqiptarët, ky është transformimi i pabesueshëm i Musa Baculit pas kurimit...

Historia e djalit Musa Baculi ka qenë një ndër historitë më të dhi.mshme, ku të gjithë shqiptarët u sensibilizuan për ta ndihmuar. Mbrëmjen e djeshme “Shqiptarët për Shqiptarët” kanë...

Provoni versionin e pjekur të patateve dhe do të harroni mishin në pjatë

Këtë recete të shkëlqyeshme përgatiteni në mbrëmje apo në mëngjes, sepse është më e shijshme kur qëndron disa orë në frigorifer. Do t’ju nevojitet pak më shumë mund sesa kur...

Nusja nuk lejon vjehrrën të prekë foshnjen

Kur një femër bëhet nënë për herë të parë është shumë e “fiksuar” pas pastërtisë së fëmijës dhe kujdesit maksimal ndaj tij. Nëna e re britanike ka vendosur që të...

Foto/ Si kanë ndryshuar politikanët shqiptarë ndër vite

Zhvillimet e vazhdueshme politike bëjnë që politikanët shqiptarë të jenë vazhdimisht në ekran dhe jo në pak raste e kemi të vështirë të kuptojmë se sa kanë ndryshuar ata...

LIDHU ME NE

77,966FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘NUK JAM KRYEMINISTRI, MODERATORI SHQIPTAR PËRLOTET NË TRASMETIM DIREKT

Bledi Strakosha është një nga moderatorët më të dashur për publikun shqiptar, por edhe ndër më të komentuarit, sidomos për dashurinë e tij të...

OPOZITA CAKTON DATËN PËR PROTESTËN E RRADHËS

Pasditen e së shtunës në ambientet e Selisë Blu u mblodh nga kryedemokrati Lulzim Basha Kolegji i Kryetarëve, për të vendosur për protestat dhe...

BERISHA I REVOLTUAR: TA SHPORRIM KALBËSIRËN…PËR KË E KA FJALËN?

Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS, kryeministri Rama sfidoi hapur opozitën teksa i tha se është i gatshëm të shkojë në zgjedhje...