Shqipëria thyen rekordet për të dënuarit, burgjet të tejmbushura

Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më të korruptuara, të paktën në Europë, sipas treguesve ndërkombëtarë, por edhe ku ndëshkueshmëria është e ulët. Jo më kot, në qendër të debatit...

MBLIDHET VLLAZNIA…PER PIZZA

Skuadra e Vllaznise mesditen e se merkures jane mbledhur bashke ku arsyeja ka qene per pizza dhe jo per pergatitje sic edhe mund te hamendesoje ndokush. Te pranishem ka qene...

VLLAZNIA ME REZULTATE TË DOBËTA POR ME RROGA TË “MAJME”

Vllaznia edhe pse renditet e parafundit në tabelën e klasifikimit me vetëm 15 pikë kjo nuk ka ndikuar aspak sa i përket pagesës së skuadrës, trainerit dhe tërë stafit përgatitës. Kjo...

(foto360) Rana e hedhun, plazhi i virgjër që nuk duhet ta lini pa e...

Rana e hedhun është vetëm 3.5 km nga Shëngjini e sigurisht me pak veshtiresi edhe nga Rrjolli,Velipoje por sigurisht nese vendosim te marrim kete rruge na duhet një mjet...

Detroit: Shqiptarët e Amerikës shënuan 550 vjetorit të Gjergj Kastriot Skënderbeut

Reportazh special nga Beqir Sina DETROIT, Mi: Për tri ditë komuniteti shqiptar në metron e Detroitit, më 26 – 27 dhe 28 janar me një numër veprimtarishë shënuan së bashku...

Luigj Gurakuqi dhe malesoret kryengrites ne Podgorice me 1911 (FOTO)

Një fotografi e rrallë e kohës. Aty shihen Luigj Gurakuqi me Sali Hida Hoxhën si dhe malësorët kryengritës në Podgoricë më 1911. Kryengritja shqiptare e vitit 1911 ose Kryengritja e...

SPECIALE: Dara: Vojsava, nëna e Skënderbeut ishte halla e Lekë Dukagjinit

Duke ecur në kërkim të vendorigjinës së familjes princore të Kastriotëve, të territoreve ku shtrihej fisi i Kastriotëve, pa i vënë qëllim vetes të gjurmoj autorë e vepra të...

Lugina e Valbonës, mrekullia në stinën e dimrit (VIDEO)

Lugina e Valbonës, pranë qytetit të Bajram Currit, është një destinacion shumë i vizituar edhe në stinën e dimrit. Kjo Luginë shtrihet mes majash të larta e të thepisura të...

Ngjarje e rende ne Shkoder, burri goditet ne koke me mjete te forta

Shkodër Informacion Paraprak Më datë 30.01.2018, rreth orës 11:10, ka ardhur një telefonatë se në fshatin Guri Zi, Shkodër, ka ndodhur një konflikt. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë ku...

Ndryshon testi i patentave, nga 1 marsi këto do të jenë pyetjet e reja

Shumë shpejt, mënyra e testimit, pyetjet dhe vetë testi për të gjithë ata që duan të marrin leje drejtimi të kategorisë A1, A2, B1 dhe B2, do të ndryshojë,...

LIDHU ME NE

80,658FansaPëlqeje

Te fundit

Tërmet i fuqishëm! Meri paralajmëron ndryshime të mëdha për këtë shenjë horoskopi

Astrologia e njohur Meri Shehu ka publikuar horoskopin ditor, ku ka befasuar me parashikimin e saj. Meri bën me dije se: Urani ne Dem leviz...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 26 MAJ 2019

Dashi Dashuria: Nëse jeni duke kërkuar për mënyrën e drejtë sot ju mund ta merrni me lehtësi duke ndihmuar njerëzit në nevojë. Marrëveshje të shkëlqyeshme...

Kapriçiot e Motit, Shi dhe Temperatura Ekstreme – Çfarë Pritet të Ndodhë

Moti vijon të suprizojë me tekat e tij. Ndonëse u duk sikur këto ditë lanë pas rreshjet e shiut, të dhënat meteorologjike konfirmojnë rikthimin e...