Gjenerali amerikan: Shqipëria vend i çudirave, ajo s’ka nevojë për padron

Gjenerali amerikan George P. Scriven “Natyra dhe arti janë bashkuar për të prodhuar një kopsht të begatë”. Kështu shkruante gati 100 vjet të shkuara gjenerali amerikan George P. Scriven, për...

Fotot e rralla/ “Si u ndërtuan hidrocentralet e Shqipërisë! Kush i financoi dhe si...

Nga Kreshnik Kuçaj Zoti Musliu, kur u kuptua potenciali hidrik në Shqipëri? Kur u ndërtua hidrocentrali i parë i pasluftës së Dytë Botërore? Hidrocentrali i parë që filloi në Shqipëri ishte...

Vrasja e nënës me të birin, flasin fqinjët e Kasem Pirajsit: Kishin ardhur nga...

Në lidhje me vrasjen e nënës dhe të birit të saj në Vlorë, si e dyshuar është ndaluar nusja e familjes Hysnije Hoxhallari. Bashkë me të është ndaluar dhe shtetasi...

Asnjë humbje në 43 ndeshje, tani Florian Marku kërkon në ring MekGregorin

Florian Marku është një boksier shqiptar i lindur në Lushnjë dhe aktualisht është duke i mahnitur të gjithë me paraqitjet e një pasnjëshme në ring. Për shkak të patriotizmit të...

VIDEO/ Sherr masiv, nxënësit rrihen me grushte në rrugë

Një grup nxënësish janë përfshirë në një sherr masiv që ka degjeneruar në grushte e shqelma. Opinion.al sjell pamjet e ngjarjes që ndodhi pak momente më parë në Tiranë në...

Bora izolon Qarkun Shkoder, rinisin reshjet e debores ne te gjithe territorin (Video Puke)

Pas situates së krijuar nga reshjet e bores, të cilat në Pukë arriten në 60 cm, bashkia e Pukës ka ndërhyre për zhbllokimin e fshatrave të izoluar nga bora. Një...

Java e 23-të, ja kur do të luhet ndeshja Vllaznia- Flamurtari

Ndeshjet e javës së 23-të të Superligës do të luhen në dy ditë, të dielën dhe të hënën. Kampionati tashmë ka hyrë në rrjedhën e tij dhe natyrisht që gara...

Dalin emrat: Ja kush janë shqiptarët e arrestuar për 5 ton marijuanë në Itali

Policia italiane ka bërë publik emrat e tre shqiptarëve, mes 25 të arrestuarve në Katanzaro të Italisë për trafik ndërkombëtar droge. Gjatë operacionit u sekuestrua dhe 5 ton marijuanë...

Fakte tronditëse/ Kasem Pirjasi martoi me mblesëri të dashurën, më pas i vrau burrin...

Kasëm Pirjasi, 26 vjeç i martuar dhe me dy fëmijë i mori jetën Olsi Hoxhallarit dhe nënës së tij të moshuar dhe më pas i vuri flakën shtëpisë për...

Barça shkon në Las Palmas, kërkon fitoren e radhës në La Liga

Barcelona ka treguar më në fund potencialin e plotë sulmues në ndeshjen e fituar 6-1 kundër rivalëve katalanas të Girona të shtunën e kaluar. Trajneri Ernesto Valverde duhet të ketë mbetur...

LIDHU ME NE

80,833FansaPëlqeje

Te fundit

Volejbollistja shkodrane shpallet shpallet “Miss Universe Albania 2019”

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë. Marina, 21 vjeçe, jeton...

Vendet ku duhet të udhëtoni sipas shenjës së horoskopit

Nëse jeni si ne, atëherë në fillimin e çdo viti të ri mendoni për këto dy gjëra: Horoskopin për 12 muajt e ardhshëm dhe...

Meta shfuqizoi datën e zgjedhjeve, reagon Rama: E prisja, plan i bërë me kohë

Kryeministri Rama ka reaguar nga Berati në lidhje me shfuqizimin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Meta. Rama u shpreh se e priste një vendim...