MENDO GLOBALISHT DHE VEPRO LOKALISHT

Nga Klodiana Serraj “Mendo globalisht dhe vepro lokalisht” , këtë thënië kam dëgjuar për herë të parë nga trashëgimtarja e një prej kompanive më të hershme në Gjermani dhe mu...

PO SIKUR SHQIPËRIA TË BËHET ME SHQIPTARE?

Nga Klodiana Serraj Një shprehje e thënë shumë kohë më parë nga Faik Konica, se Shqipëria nuk bëhet me Shqiptarë siç duket është rrënjosur thellë në trurin tonë dhe e...

VAJZAT SI “SHOTA”

Nga Klodiana Serraj Të gjithë e njohim Shotën, një heroine me veshje mashkullore që luftoi për shumë vite për çlirim dhe bashkim të trojeve Shqiptare, e që gjithsesi mbetej femer,...

Ta bëjmë Shqipërinë si Europa, për ‘inat’ të Francës!

Nga Mentor Kikia Shqipëria nuk duhet të mbajë zi e të vajtojë. Ajo që duhet të bëjmë, është të vazhdojmë reformat. Per shumicën e vendimeve të marra deri tani, jemi...

Humbja e tretë e Europës nga shqiptarët dhe At Gjergj Fishta!

Nga Alfred Peza/   Rreth një shekull më parë, At Gjergj Fishta do të botonte vargjet:   “Uh! Europë, ti kurva e motit,/ Qi i rae mohit besës e Zotit,/ Po a ky...

Piktori e bëri Shqipërinë shtet që të mos e duan edhe shqiptarët

Nga Kim Mehmeti Shqipëria nuk është e rrezikuar nga ambiciet e një Kryeministri që donë t’i kontrollojë të gjitha, por nga një “Piktor” i dështuar dhe i frustruar që nuk...

OPINION/ Zaev i Shkupit dha dorëheqjen pas refuzimit të negociatave, po Rama i Tiranës…?!

Vetëm pak minuta pasi u mësua se 28 vendet antare të BE-së nuk arritën konsensus për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, kryeministri i këtij vendi, Zoran Zaev...

Kryemadhi: Vetëm kënga “Të lagi me shampanjë” …ngeli pa kënduar

Duke folur për hapjen negociatave kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ironizoi kryeministrin Edi Rama se ka festuar vitin e kaluar për hapjen e negociatave. Për kryetaren...

Habit gazetari: Në prerjen e re të 200 lekëshit është portreti i Erion Braçes

Gazetari Kastriot Myftaraj ka çuditur me deklaratën e tij bërë ditën e djeshme. Në emisionin e tij “Ju flet Moska” ai është shprehur se në prerjen e re të...

Jep dorëheqjen o katruve

Nga Arben Llalla Nuk dihet se çfarë duhet t’i ndodhë ende plakut të Surrelit që të bindet t’i hapë rrugën zgjedhjeve të lira. Nuk duhet ndonjë shkencë e madhe politike...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

AKSIDENT I RENDE NE AKSIN SHKODER-KRYEBUSHAT, NJE PERSON HUMB JETEN

Një aksident me vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Kryebushat.   Nga të dhënat paraprake raportohet për një person të vdekur. Policia ka...

Rama në shtëpinë e re të Aurel Lalës, fëmija që u hodh nga kati...

Vizitën e radhës të famijarët e prekur nga tërmeti, kryeministri Rama e ka bërë në Kamëz, tek ëngjëlli 7 vjeçar, siç e quan ai, Aurel...

16, 15 dhe 13-vjeçari që vidhnin makina, biçikleta dhe grabisnin shtëpi

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga e ndërsa dy të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë nga policia e Kamzës, pasi vodhën automjetin...