Doktor, “burrat e shtetit” s’shajnë gazetarët, nga gratë dhe motrat

Nga Kreshnik Spahiu   Shtetasi Sali Berisha sot kishte su lmuar 5 familjet e gazetarëve më të njohur në Shqipëri. Do thoni ju: Si i kish sul muar? Sulm ba nal,...

“Të rrojë partia e vazhdojmë sipas skenarit”, ish- deputeti i Shkodrës: Ramës nuk i...

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ndërsa komentoi mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve ditën e sotme, tha se, ndryshe nga sa u deklaruar nga këta të fundit, COVID-19 ka...

Basha, koha që të rivalizojë Ramën dhe heqë Berishën

Nga Edmond Arizaj Nje vit kalon shume shpejt. Lulzim Bashes do t’i duhet me dashje, apo pa dashje, te perballet me ne fund seriozisht me Edi Ramen. Ne zgjedhjet e...

Koronavirusi/ Pse hesht opozita tani që Shqipëria ka vdekshmërinë më të ulët në rajon?

Nga Endri Kajsiu/ Pavarësisht 17 rasteve të reja të regjistruar ditën e sotme, kurba e coronavirusit në Shqipëri vijon të ulet në mënyrë të ndjeshme si rezultat i 27 personave...

‘Shefqet Ndroqi’, pesë arsyet pse PD po bën autogol

Nga Flogert Muça/   Partia Demokratike ka nisur një tjetër fushatë kundër mjekëve dhe ekspertëve. Edhe pse duhet thënë pa asnjë dyshim se deri tani që flasim sistemi shëndetësor ka bërë...

Po për televizionin 1 milionë euro të Çlirimit me paratë e Shkëlzenit dhe Metës...

Nga Ilirjan Blloshmi/ Ka plasur një sulm frontal ndaj Mira Kazhanit. Para se të jap mendimin tim personal rreth asaj që kam lexuar, apo fenomenit, dua të theksoj se, Kazhanin...

Sa vjet ke që e njeh vdekjen?/ Doktoreshë Najada Çomo, më fal!

Nga Bledi Mane   Sa vjet ke që e njeh vdekjen? Je takuar me të qindra herë në pavijon. Ke debatuar me të në dhomën e pacientit, e ke sulmuar dhe e...

Numri i vdekjeve e testimeve edhe mund të manipulohet. Po pacientët në reanimacion?

Nga Eduard Zaloshnja/   Bazuar në shifrat e përditësuara mbi pandeminë COVID-19 në Worldometers.info (https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries), Shqipëria është ndër vendet me më pak vdekje për milionë banorë në Ballkan e Europë (në...

Berisha: Shqiptarët duhet të përgatiten për protesta të fuqishme

Ish-Kryeministri Berisha e cilësoi dhunim të paimagjinueshëm të kushtetutës, ndryshimet e fundit në kodin penal, të dekretuara edhe nga presidenti. “Shoh një dhunim të paimagjinueshëm të kushtetuës. Kushteta është prek...

Ligj në Kuvend për përjashtimin e Sali Berishës nga politika, kategoritë e tjera që...

Nga Adriatik Doci Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një projektligj për lustracionin, i cili nëse miratohet, përjashton automatikisht ish-kryeministrin Sali Berisha nga politika dhe nga listat e kandidatëve për...

Te fundit

RAMA: NGA 1 QERSHORI RIHAPET QARKULLIMI NË TË GJITHË VENDIN, S’KA MË ZONA TË...

Nga 1 qershori nuk do të ketë zona të kuqe dhe të gjelbra, pasi qarkullimi do të rihapet në të gjithë vendin! Lajmin e...

Nënë Xhemilja 103 vjeçare ‘lutet’ për Edi Ramën: Ishalla këput mish, të vish të...

Një gjyshe 103-vjeçare, e quajtur Xhemile është ‘lutur’ live që kryeministri Edi Rama të këpusë mish. Në një lidhje me Skype në emisionin “Ftesë në...

Ka ardhur momenti të lumturoheni, cilat janë shenjat që presin lajme të bukura

Kuptueshmeria e pervojave do të çojë drejt largimit nga Utopia dhe adhurimi i njerëzve dhe situatave të paqarta. Ndjenjat lëkunden në nje vij të holle...