Arsyet pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres

Masazhi është një mënyrë e mirë për të pasur një marrëdhënie sa më të qetë për një çift. Partneri është ai që duhet të kujdeset për këtë pjesë pasi...

Cila është mosha ideale për të mbetur shtatzënë?

Fëmija është dhe një ndër momentet më të bukura të një çifti në jetën e tyre. Shpesh të gjithë mund të kenë dilemën se kur është koha ideale për...

Gjykatësi: Fëmijët mund të konsumojnë Cannabis në kopësht

Një kopësht publik në Kaliforni mund të mbajnë kanabis që përdoret për trajtimin emergjent të një forme të rrallë epilepsie. Vendimi u dha nga një gjykatës pasi ai u...

Pija “magjike” që kthen flokët e thinjura në ngjyrë natyrale

Flokët e thinjur në një periudhë të caktuar të jetës janë dhe më të dukshmet dhe të pranishme te të gjithë. Shumë nga ne e kanë të pamundur të...

A e dini cilët janë vlerat e vërteta të njerëzve mirënjohës?

Jeta është një ndër rrugëtimet më të vështira, shpesh ne gjendemi para situatave të ndryshme që shpesh na bëjnë të përfshihemi nga negativiteti dhe keqardhja. Ne shpesh përqendrohemi më...

Meshkuj mori fund makthi! Dhuratat ideale për një femër është…

Në një çift është e rëndësishme gjithmonë komunikimi që mund të krijohet mes partnerëve. Gjithmonë në një çift femra duhet të jetë më e privilegjuara. Djemtë duhet të kushtojnë...

Horoskopi sot e premte 21 Shtator 2018

Dashi Do të arrini të shtini në dorë një projekt mjaft interesant, i cili do ju lejojë që të qartësoni perspektivat në raport me të ardhmen tuaj. Do të ndiheni...

Rregullat e çuditshme që duhet të keni parasysh kur vizitoni këto vende të huaja

A e dini se disa mënyra dhe tradita të të ushqyerit që konsiderohen të jenë normale për disa vënde mund të jenë të ndaluara në disa të tjera?! P.sh...

Aroma e luleve redukton nivelin e stresit

Aroma e luleve ka një rol të rëndësishëm në eleminimin dhe zhdukjen e stresit. Sipas studimeve më të fundit të realizuara rezulton se aroma e luleve redukton dukshëm nivelin...

Sekreti që gratë duhen të dinë që duken 15 vite më të reja në...

Kalimi i viteve dhe plakja është një fenomen shqetësues për të gjithë. Problemet vijojnë jo vetëm me rrudhat dhe me pamjen e jashtme, por dhe në rastet kur shihni...

LIDHU ME NE

83,647FansaPëlqeje

Te fundit

“Dy martesa të dështuara, në varfëri”, Angela Martini rrëfen sekretet e errëta familjare

Angela Martini duket se e ka lënë modelingun menjanë dhe i është fokusuar të shkruarit. Një shkrimtare, modelja me famë ndërkombëtare ka vendosur të...

Ngjarje e rrallë ! Qeni ushqen me gji macen

Disa kafshë, ku përfshihen gjitarët i ushqejnë të vegjlit e tyre me gji. Por, një ngjarje e rrallë është filmuar mes një qeni dhe...

Rikthehet nga Amerika, shikoni se sa shume ka ndryshuar Mira Konçi

Çifti shumë i dashur për publikun shqiptar, kompozitori Shpëtim Saraçi dhe këngëtarja Mira Konçi që prej vitit 2017 jetojnë në Shtetet e Bashkuara të...