Në Romë mund të merrni me qira “një të dashur Instagrami”

Imagjinoni për një moment sikur të ndodheni në Romë, dhe të dëshironi të keni pranë një vendas/e që njeh kulturën italiane, iu bën foto thuajse profesionale, nuk ankohet dhe nuk...

Bashkim familjar në Itali, sa para duhet të keni për të tërhequr familjen

Nëse bashkëshorti jeton në Itali, për të mundësuar bashkimin familjar gjatë 2019 duhet të ketë të ardhura minimale 8.9 mijë euro në vit. Nëse shqiptari rezident atje dëshiron të tërheqë...

Ditët e ardhshme, këto shenja horoskopi mund t’i japin fund një marrëdhënie

Në ditët e ardhshme, tre shenja të horoskopit do të jenë të gatshëm të ndahen nga partnerët e tyre ose të shkëpusin një marrëdhënie pune. 1-Binjakët Pyetja që do të të...

70 vite të martuar, ndërrojnë jetë duke i mbajtur duart njëri-tjetrit

Një çift nga Australia, të martuar prej 70 vitesh kanë ndërruar jetë vetëm pak minuta pas njëri-tjetrit. Norma June Platell, 90 vjeç dhe Francis Ernest Platell, 92 vjeç ndërruan jetë...

3 shenja që ju ndihmojnë për të kuptuar se ai nuk është i duhuri

“Bright Side” rendit tre shenjat kryesore të një marrëdhënie, e cila nuk funksionon. Duke filluar me debatet, abuzimin, dhe mungesa e gjërave të përbashkëta, ja si ta kuptoni që ai...

Del Horoskopi javor/ Astrologu Paolo Fox tregon shenjën më me fat

Renditja e shenjave për këtë javë që vjen, sipas Paolo Fox. Shigjetari 1: Nuk jeni më të gatshëm të dëgjoni këshillat ose komentet e të tjerëve. Ndjenja e intolerancës po rritet,...

Muslimanët nisin peticion kundër kompanisë gjigante të atleteve Nike

Myslimanët nisin peticion kundër kompanisë gjigante të atleteve Nike Myslimanët kërkojnë nga kompania e njohur Nike që të ndryshojë logon e një lloj atleteje të saj, sepse ajo duket sikur...

“Bashkëshortësia dhe makaronat janë të mira vetëm kur janë…”/Thëniet më të Bukura Italiane

Jehona e mençurisë së popullit italian vijon të kumbojë që nga thellësia e shekujve të historisë. Ata janë fqinjët tanë por edhe një popull fantastik, bijtë e të cilit i...

Ja pse të lindurit në muajin shkurt janë të veçantë

Sipas një studimi shtatë vjeçar me 21,000 fëmijë, foshnjat e dimrit rezultojnë të jenë dukshëm më të gjata në krahasim me bebet e lindura në muajt e 3 stinëve...

Për vajzat që u rritën pa baba: Mos harroni që meritoni të duheni

Fëmijëria është një fazë themelore në jetën e çdo personi, në të cilën janë ndërtuar linjat udhëzuese të jetës së ardhshme. Në këtë kuptim, marrëdhënia që vajzat zhvillojnë me baballarët...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

“Bridhte” gjithë natën pub-eve, gruaj i bën atë që nuk ia priste mendja burrit...

Një grua nuk e ka duruar shumë gjatë faktin që burri i saj frekuentonte shpesh lokalet e natës dhe i ndërton një pub në...

Analisti zbulon sekretet e Ramës: Poshtë shtëpisë ka tunele, ruhet nga luftrat bërthamore

“Më kanë thënë që poshtë shtëpisë ka tunele që ruhet nga lufta bërthamore”. Analisti Arjan Curri ka deklaruar pak minuta më parë se kryeministri...

Iku në Durrës gjoja do ndihmonte të prekurit nga tërmeti, por tiransit i ndodh...

Pas gjithe atyre ngjarjeve qe ndodhen ne 26 Nentor ne Durres ka dhe njerez te lindur vetem per te vjedhur keshtu ka ndodhur me...