5 faza të rëndësishme në marrëdhënie, që të gjithë çiftet i kalojnë

FAZA 1: Tërheqja dhe romanca Ky është fillimi kur ende vazhdon të njohësh dikë. Në këtë fazë, ju jeni tërhequr nga pamja e personit, mënyra se si vishet dhe mbahet....

Mënyra se si e mbani timonin flet shumë për ju

Personaliteti i secilit njeri mund të kuptohet nga fjalimet që bën, nga zgjedhja e veshjeve, preferenca e ngjyrës…por së fundmi është gjetur se mënyra se si e mbani timonin...

Një prerje flokësh kushton gati 119 dollarë, ky është qyteti më i shtrenjtë në...

Parisi, Hong Kongu dhe Singapori janë listuar në listën qyteteve më të shtrenjta në botë. Në këtë përfundim është arritur, pas një vëzhgimi të kryer nga Roxana Slavcheva. Më pas...

Qëndrimi në shtëpi me fëmijët është më i vështirë se sa të shkosh në...

Kohët e fundit, një sondazh në Britani ka treguar se shumë nëna besojnë se qëndrimi në shtëpi me fëmijën e tyre është shumë më i vështirë se sa të...

“Pashë veten në pasqyrë dhe m’u duk sikur njoha nënën time”

Nga Elena Ferrante/ Për një kohë të gjatë, mendoja se të reshtja së dashuri nënën, ishte mënyra e vetme për të dashur vetveten. Nëna ime ishte shumë e bukur dhe shumë...

6 gënjeshtrat që thonë burrat dhe gratë i besojnë

Nëse nuk doni të jeni pjesë e grupit të grave që insistojnë të besojnë në disa gënjeshtra të thëna nga burrat, këtu janë disa prej tyre! Burrat i thonë...

Pse nuk duhet t’u jepni borxh familjarëve apo miqve

Të gjithë e duam më të mirën për familjarët dhe miqtë tanë. Financat përbëjnë një brengë të përditshme të njerëzve, dhe zakonisht këto probleme ndahen me më të dashurit,...

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratistjen e radhës, diku në një destinacion të...

4 Shenjat qe tregojne se lidhja juaj do te zgjase pergjithmone, zbulo te fshehtat...

Askush nuk e ka një marrëdhënie të përkryer, megjithatë të gjithë ne njohim të paktën një çift që i ka bërë ballë çdo sfide. Edhe çiftet që kanë një jetë...

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju

Të dukeni gjithnjë mirë Mos harroni burrat janë qenie vizuale, dhe tërhiqen menjëherë nga imazhi juaj. Atij do ti duhet kohë të njohë botën tuaj, dhe nuk do të lodhet...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rama në shtëpinë e re të Aurel Lalës, fëmija që u hodh nga kati...

Vizitën e radhës të famijarët e prekur nga tërmeti, kryeministri Rama e ka bërë në Kamëz, tek ëngjëlli 7 vjeçar, siç e quan ai, Aurel...

16, 15 dhe 13-vjeçari që vidhnin makina, biçikleta dhe grabisnin shtëpi

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga e ndërsa dy të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë nga policia e Kamzës, pasi vodhën automjetin...

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...