7 shenjat që tregojnë se burrat janë të sinqertë në dashurinë e tyre ndaj...

Bërja e sakrificave personale është shumë më e lehtë kur e bëjmë atë për një person që e duam. 1. Ai ju dëgjon Në përgjithësi, gratë janë dëgjuese shumë më të...

“Më ka humbur dëshira të dua ata që s’më duan. Dhe t’u buzëqesh atyre...

Unë s’kam më durim për ca gjëra, jo sepse jam bërë arrogante, por thjesht sepse kam arritur në një pikë të jetës sime ku nuk dua të humb më...

Pesë probleme të çifteve të martuara që mund të zgjidhen më lehtë seç e...

Krizat ndodhin në jetën e të gjitha çifteve. Ato mund të jenë të mëdha ose të vogla. Disa çifte divorcohen pas 2-3 vitesh martesë, ndërsa të tjerë jetojnë së...

Trendi i ri i dasmave/Në vend të luleve në duar nuset do të mbajnë…

Kur flasim për martesën dhe ceremoninë e dasmës me siguri kemi parasysh shumën e madhe të shpenzimeve që kërkojnë. Dhe për ta ilustruar le të mbetemi vetëm te buqeta e...

Disa ide brilante/Zbuloni çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen tuaj këtë verë

Disa njerez preferojnë që pushimet t’i nisin përpara sezonit të nxehtë të verës, dhe në vijim do keni mundësinë që të njiheni me gjithçka duhet të keni në valixhen...

Fakte interesante rreth dashurisë…

Këto janë disa fakte që janë publikuar në gazeta dhe revista të ndryshme në botë dhe që tani po publikohen edhe në portalet shqiptare. Faktet janë të dedikuara për dashurinë: 1....

Këshilla budiste: kur nuk dini çfarë të bëni, mos bëni asgjë

Me qetësi mund të gjeni të gjitha përgjigjet. Të mos bëni asgjë kur nuk dini çfarë të bëni është zgjidhja. Ndonëse kjo mund të duket kontradiktore dhe e palogjikshme,...

Nëse ju ndodhin këto 20 gjëra, dijeni se keni rënë në dashuri

Mos vallë keni rënë në dashuri? “Në këto ditë të vështira?” pyesni ju me pabesi. Po, themi ne, është e mundur. Nëse ju ndodhin 20 gjërat e mëposhtme, ose...

Humbi 2 fëmijët nga zjarri, babai nuk mban dot lotët në studio

Ndonëse kanë kaluar 8 vjet nga kjo ngjarje tragjike, Klarenc Lelaj e ka të vështirë të përmbajë lotët. Atë 4 Janar, ai dhe bashkëshortja e tij humbën 2 fëmijët...

Bukowski: Jam lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botox, dëshiroj të shikoj...

Padyshim Bukowski është një nga shkrimtarët dhe poetët më “autobiografikë” në historinë e letërsisë. Si romanet apo tregimet, ashtu dhe poezitë e tij nuk janë gjë tjetër, veçse një...

LIDHU ME NE

81,402FansaPëlqeje

Te fundit

Nën ndikimin e alko olit turistja heq të gjitha rrobat e hidhet në lum!

Një turiste braziliane ka habitur të gjithë me veprimet e saj. E njëjta ka shokuar të gjithë njerëzit përreth të cilët filmuan menjëherë gjithë ngjarjen. E...

Thuajse të gjitha gratë e kanë këtë gjë në gjoksin e majtë, por kurrë...

Pothuajse të gjitha gratë e kanë atë në gjoksin e majtë, por ne vëmë bast që shumica e tyre kurrë nuk e kanë vënë...

Nëna thyen rekordin, lind fëmijën 6 kilogramë

Nëpërmjet një ndërhyrjeje çezariane, një nënë nga Teksas i Amerikës ka sjellë në jetë një vogëlush që peshonte plot 6 kilogramë. Djali i Jennifer Medlock...