Bukowski: Jam lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botox, dëshiroj të shikoj...

Padyshim Bukowski është një nga shkrimtarët dhe poetët më “autobiografikë” në historinë e letërsisë. Si romanet apo tregimet, ashtu dhe poezitë e tij nuk janë gjë tjetër, veçse një...

Polici amerikan që po habit botën, për t’i qetësuar fëmijët e frikësuar u shtri...

Kur pranuan një telefonatë për rrjedhje të gazit në qytetin Saut Hill, policia dhe ekipet emergjente menjëherë u shfaqën në vendin e ngjarjes për të ndihmuar qytetarët. Por, para ndërtesës...

Kompekaj, Ëmbëlsira që Bëhet për 10 Minuta dhe Mbarohet për 5!

Një ëmbëlsirë e thjeshtë, por me një shije që mbahet mend gjatë. Ndiqni hapat e recetës për ta patur sa më të lehtë përgatitjen e saj. Shijojeni! Përbërësit: 2 petë sfoljatë...

Ajo që është në rregull me veten, nuk flet keq për të tjerët!

Çdo ditë na ndodh që të takohemi me njerëz që nuk bëjnë asgjë, por kritikojnë punën e të tjerëve, tregojnë gishtin dhe japin gjykime. Këta individë kanë shumë të...

Cilët janë emrat më të preferuar për foshnjat për vitin 2019

Një raport i ri nga “BabyCenter” ka treguar emrat për djem dhe vajza që po fitojnë një popullaritet gjithnjë e në rritje. Trend i ri sa u përket emrave janë...

Kur ndjen se asgjë nuk shkon mirë në jetë, çfarë duhet të bësh?

Ka disa momente të errëta të jetës, që do të donim t’i fshinim nga kujtesa, por edhe nga kalendari. Sa shpejt largohen ditët e lumtura dhe sa prezente janë...

Baballarët kanë ndikim shumë të madh në jetën e vajzave dhe ne jemi kurioz...

Lidhja mes një babai dhe një vajze është unike. Marrëdhënia me babin ndikon në karakterin e një vajze dhe përcakton sjelljen e saj si e rritur. Ai është shembull i...

Dashuria e madhe për shqiptarët, gjermani bën shqiponjën tatuazh në kokë

Guido Pohlmächer ka një lidhje të veçantë me shqiptarët, dhe për këtë ka bërë edhe tatuazh të shqiponjës në kokë. Ai ka një miqësi të mirë me familjen Hoti nga...

Morgan Freeman: Guximi është çelësi i gjithçkaje në jetë

“Guximi është çelësi i gjithçkaje në jetë. Shumë njerëz kanë lindur në situata, në të cilat janë shprehur: “Unë kurrë nuk do të dal prej kësaj situate” dhe nuk...

Policja më e bukur shqiptare: Meshkujt më lusin t’i gjobis

Ajo quhet Disilva Muçopata dhe është padyshim një ndër policet më simpatike në Shqipëri. Disilva, brunia simpatike me forma trupore të lakmuara tërheq vëmëndjen e të gjithë meshkujve kur kalon...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rama në shtëpinë e re të Aurel Lalës, fëmija që u hodh nga kati...

Vizitën e radhës të famijarët e prekur nga tërmeti, kryeministri Rama e ka bërë në Kamëz, tek ëngjëlli 7 vjeçar, siç e quan ai, Aurel...

16, 15 dhe 13-vjeçari që vidhnin makina, biçikleta dhe grabisnin shtëpi

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga e ndërsa dy të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë nga policia e Kamzës, pasi vodhën automjetin...

Debati/Bejtja-Pezës: Ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka…

Sjellja e kryeministrit Edi Rama dhe menaxhimi i situatës pas tërmetit, ka sjellë në studion e emisionit Opinion dhe përplasje mes gazetarëve.   Teksa Alfred Peza...