Kripë në shampon e flokëve, shikoni rezultatin

Flokët e yndyrshme janë një shqetësim kryesor për një pjesë të madhe. Shesh përpiqemi që me mënyra të ndryshme të gjejmë zgjidhje për ta eleminuar një problem të tillë. ...

Me cilat femra duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit

Nuk ka dyshim që shenjat e zodiakut mund të zbulojnë shumë rreth karakterit të një personi. Gjithashtu shenjat janë shumë interesante për njerëzit që planifikojnë të martohen. Më poshtë...

Mos i fshihni kurrë në këto vende paratë tuaja, sepse…

Nëse keni mbetur peng i zakoneve të vjetra të gjysheve, që dikur i fshihnin paratë në sëndukët e shtëpisë, apo poshtë dyshekut, tani nuk duhet ta bëni më! Truket...

Përse ditët me diell na bëjnë të lumtur? Ja çfarë thotë studimi…

Dielli ka qenë gjithmonë i lidhur me lumturinë dhe efektet e ngritjes së humorit. Sipas një studimi të bërë kohët e fundit, Unviersiteti Brigam Jang ka arritur në konkluzionin...

Nëse keni këto shenja vuani nga kjo sëmundje

Diabeti është një gjendje serioze që mund të shkaktojë komplikacione të rënda si sëmundja e arteries koronare (CAD), nëse nuk trajtohet si duhet.   Por, mbi 1/3prej jush, as nuk e...

Ju njohim me dasmën e vitit 2018 në Prizren, ja të veçantat e çiftit…...

Në stinën e verës më së shumti të rinjtë kurorëzojnë dashuritë e tyre me martesë. Secili në mënyrën e vet, duke tentuar që të lëjnë vepra të cilat me...

Vajza 4 vjeçare i hedh celularin në det babait: Më mërzite! Shikoni reagimin e...

Të tërheqësh vëmendjen e njerëzve, po bëhet gjithmonë e më vështirë! Kjo sepse të gjithë janë shumë të zënë duke kontrolluar celularin e tyre mbi 30 herë në orë....

Data 14 shkurt, pikërisht dita e të dashuruarve është një ditë krejtësisht ters për t’u martuar. Kështu që mos e zgjidhni. Sipas BelfastLove tregojnë nga viti 1995 deri në vitin...

Dëshironi dhëmbë të bardhë?!

Bardhësia e dhëmbëve ka një rëndësi të veçantë në buzëqeshjen e gjithsecilit. Është një mënyrë e sigurt e për t’u ndier më joshës është një buzëqeshje e bardhë e ndritshme,...

Kush janë më të lumtur çiftet që janë aktivë në rrjete sociale apo…

Lumturia e çifteve vitet e fundit duket se është e lidhur ngudhtë dhe me faktin se sa aktivë janë ato në rrjetet sociale. Besojeni apo jo, çiftet të cilat...

LIDHU ME NE

80,630FansaPëlqeje

Te fundit

Irma Libohova rrëfen si u anulua një dasmë për një këngë

Krushqit me Partinë Demokratike, nusja me Partinë Socialiste. Pas vitit 1990, kur ra edhe komunizmi dhe në Shqipëri u vendos sistemit pluralist, shqiptarët e ndanë...

Ajnshtajni: Dashuria është Zoti dhe Zoti është dashuria

Letra e Ajnshtajnit për vajzën e tij “Kur propozova teorinë e relativitetit shumë pak njerëz më kuptuan. Ajo çfarë do të zbuloj tani për njerëzimin...

“U nisa me skaf nga Vlora për në Itali”, rrëfimi i Mimozës: Askush s’e...

Në një kohë dhe vend tjetër ajo kërkon t’i plotësojë një dëshirë simbolike që ai s’ka pasur mundësi t’a arrijë. TIRANË- Atëherë kur familja e...