Frymëzuese/ Learti, 16-vjeçari shqiptar me Sindromën Down që punon farmacist, të ëmës i bëhet...

Leart Gashi është një 16-vjeçar shqiptar, i cili ka filluar të punojë farmacist. Edhe pse vuan nga Sindroma Down, i riu shprehet mjaft entuziast për të mirat që i...

“10 gënjeshtra që ne shqiptarët i besojmë dhe i trashëgojmë brez pas brezi”

Nga Lutfi Dervishi Fallacy është një fjalë që anglezët e përdorin kur një argument apo bindje është mbështetur mbi një fallsitet/të pavërtetë.   Për shembull: deri në vitin 1990 në Shqipëri kishte...

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM

Një i ri u martua. Ai e kishte nënën e vjetër. Një ditë, gruaja e tij e la ushqimin dhe shkoi në dhomën e saj. Nëna tha: “O bir,...

Vajza e vogël merrte çdo ditë në telefon këtë burrë dhe e quante atë...

Një ditë duke shkuar me makine ne pune, telefoni im ra. Nga ana tjetër degjohej zëri i një vajze të vogël. “Babi, kthehu shpejt në shtëpi, më mungon!” E...

Përse shëndoshen gratë pas martese?

Dembelizmi të shëndosh Kjo shihet të ndodhë te gratë e pasura edhe ato të një niveli mesatar. Duke qënë se punësojnë dikë, që merret me kujdesin e shtëpisë, gatimit apo...

Vendos kameran e fshehtë në “vendin” e sikletshëm, “kap mat” kalimtarët që s’i rezistojnë...

Një grua vendosi një kamera të fshehtë në rrobat e saj për të kapur të gjithë ata që i hidhnin sytë gjoksit të saj, në një mënyrë për të...

Sa duhet t’i keni rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Rrahjet e zemrës në një minutë janë një nga ndikuesit më të rëndësishëm në shëndetin e njeriut. Shpejtësia e rrahjeve të zemrës varet nga aktiviteti fizik, ndjenjat e sigurisë...

Dieta më e shijshme që keni provuar ndonjëherë, me patate dhe kos. Humbisni 5kg...

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe...

I shpetoi jeten, pas 20 vitesh i bën surprizën e bukur. “Të kujtohet një...

Nëse nuk do ishte ky polic nga Ohio i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Christopher Jones sot nuk do të ishte i gjallë.   Gjatë verës së vitit 1997, James Poole...

Edhe pak ditë ngelen kur akrepat do kthehen 60 minuta mbrapa, ja data

Të dielën e fundit të këtij muaji, akrepat e orës do të kthehen përsëri një orë prapa. Në fundjavën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e...

Te fundit

‘Dënimi me vdèkje është i pakthyeshëm’, Lleshaj flet nga Shkodra për ábuzimin e shefit...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka qenë në një ispektim të doganën e Hanit të Hotit, ka folur sot dhe për ábuzimin me...

“E di vetë kingu”/ Profesori denoncon vajzën që e përndjek, dalin mesazhet: O shkë****,...

Dhuna nuk njeh dallim gjinor. Jo vetëm gratë, por edhe burrat kërkojnë ndihmë për t’u mbrojtur nga partneret apo ish partneret. Një 35 vjeçar me...

Vrásja e dy vëllezërve për hakmarrje? Kushëriri i Roland Pulës rrëfen si ndodhi ngjarja...

Një ngjarje e rëndë tronditi dy ditë më parë Krujën, ky dy vëllezërit Gramoz Bardhi 34 vjeç dhe Xhentil Bardhi 24 vjeç, janë ekzekutuar...