Kardiokirurgu shqiptar në Londër realizon operacionin e rrallë: Më i vështiri i jetës sime

Kardiokirurgu i njohur shqiptar Kristo Papas ka realizuar një oper, acion shumë të vështirë në botë. Ai ka bërë të ditur në një postim se “një nga oper.acionet më...

Liqeni i mrrekullive që shëron qindra sëmundje – Gjendet në Shqiperi dhe ka veti...

Në dalje të Gramshit, në një lartësi 1700 metra mbi nivelin e detit, ndodhet Liqeni i Zi. Ky liqen, përveç pamjes së bukur, mbart mbi vete legjendën se bën...

6 gënjeshtrat që thonë burrat dhe gratë i besojnë

Nëse nuk doni të jeni pjesë e grupit të grave që insistojnë të besojnë në disa gënjeshtra të thëna nga burrat, këtu janë disa prej tyre! Burrat i thonë...

Rreziku i sëmundjes së zemrës ”shkruhet” në sy

Thuhet se sytë janë dritarja e shpirtit. Por, ata gjithashtu mund të jenë një dritare për zemrën dhe të ndihmojnë në parashikimin e rrezikut të sulmeve në zemër dhe...

“Jam e fejuara e djalit të ish-ministrit”/ Përmetarja 36-vjeçare hiqej si juriste, i zhvati...

Një 36-vjeçare me origjinë nga Përmeti dhe banuese në Tiranë është vënë në pranga nga policia. Ajo akuzohet për veprën penale”Mashtrim me pasoja të rënda”. Amarilda Leka hiqej si juriste...

Largoni thinjat e moshes me kete pije natyrale, e thjeshte dhe pa ndonje kosto...

Flokët e thinjur në një periudhë të caktuar të jetës janë dhe më të dukshmet dhe të pranishme te të gjithë. Shumë nga ne e kanë të pamundur të...

La 50 vjeçarin, “bomba” britanike me të dashur të ri: “Më mirë të vogël...

Chloe Khan ka shokuar të gjithë ndjekësit në Instagram.   Pasi u nda nga i dashuri 50 vjeçar i cili i bërtiti në fytyrë pa asnjë arsye, 27 vjeçarja duket se...

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratistjen e radhës, diku në një destinacion të...

‘Në timon duhet të dëgjoni vetëm këto këngë’, shkencëtarët bëjnë playlist-ën që na shpëton...

Dëgjimi i Adeles në makinë mund të zvogëlojë stresin dhe të ndihmojë për të mbajtur zemrat e njerëzve të shëndetshëm, sipas shkencëtarëve. Studiuesit kryen një studim të vogël për gratë...

Kjo gjyshe e sëmurë bie shpesh nga karroca, thonë infermierët, Por familja mosbesuese zbulon...

Njerëzit e moshuar që jetojnë në shtëpi pleqsh shpesh herë ndodh të abuzohen. Minnie Graham, një gjyshe 98-vjeçare nga Garland, Teksasi, i tha familjes së saj se një punëtor i...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Rama u dha 20 mln lekë, inxhinierja Bozo: Për shtëpitë private të kontribuojnë edhe...

Inxhinierja Luljeta Bozo ka evidentuar disa nga problematikat që shteti duhet t’i shmangë gjatë planit për rindërtimin e vendit për periudhën pas tërmet. “Kam disa...

Njihuni me fotot më të bukura të dasmave në të gjithë botën (FOTO)

Dasma është një ndër momentet më të rëndësishme të të gjithë jetës. Një pjesë e rëndësishme e saj janë fotot. Të gjithë në dasmë...

Jeton me të ëmën në një apartament me qira, njihuni me kryeministren më të...

Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur...