Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me mundime të shumta pasi burri i saj kishte ndërruar jetë prej kohësh fillon tregimin...

Qe tani ne kete moment duhet ti largoni keto 5 lloje lulesh te cilat...

Ne të gjithë e dimë se bimët janë jashtëzakonisht të mira dhe të dobishme për ne, veçanërisht bimët e brendshme. Kjo për shkak se ata pastrojnë ajrin, sigurojnë oksigjen dhe...

E thotë studimi/ Mënyra si i mbani duart tregon se çfarë njeriu jeni

Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si i kryqëzoni gishtat e duarve, thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim është bazuar në një studim të...

Puthja në ballë, puthje hyjnore

Epo, nëse ju ka ndodhur kjo do ta dini se është e pakrahasueshme, intensive dhe kaq depërtuese. Çfarë e bën kaq të fuqishme dhe si ndikon në ndjenjat tona?   A...

Puthja ju ndihmon të humbisni peshë

Nëse ekziston një gjë që karakterizon lidhjen e dashurisë njerëzore, padyshim që është akti i puthjes. Shpreh ndjenja, emocione dhe humor, dhe për këtë arsye luan një rol qendror...

Ja pse njerëzit e lindur në Tetor janë të veçantë!

Çdo muaj është absolutisht ndryshe në mënyrën e vet dhe sjell me vete ngjarje, ndodhi dhe histori të ndryshme. Dhe, personat e lindur muaj pas muaji dallojnë në karakter, personalitet...

Këngëtari i rrugës u injorua nga të gjithë, 4 kotele u bënë kureshtare

Disa njerëz vetëm presin që t’iu vijë mundësia, disa të tjerë kanë lindur të jenë përformues rruge. E panevojshme për t’u thënë, jeta si një përformues rruge nuk është e...

Mposhti leuçeminë, francezët bëjnë gjestin e madh në mes të Parisit për shqiptaren

Në Paris është vendosur fotografia e Arlindës, shqiptarja nga Kosova që mposhti leuçeminë. Vitin e kaluar, Arlinda Morina u përball me një sëmundje mjaftë të vështirë, por regjisorja e filmit,...

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të ardhurat i ndanë...

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe i tyre, kurse fati i tyre është edhe i imi”, thotë Hamdi Ulukaya , një bari i varfër...

‘Dua të vdes, nuk mundem dot më’ thirrja dëshpëruese e 9 vjeçarit që po...

’Dua të vdes, nuk mundem më kështu. Jeta ime është kthyer në një ferr të vërtetë, askush nuk më do pranë”.   Kush nuk do të ndihej keq pasi të lexonte...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...