Idetë më të bukura për buqetën në ditën e dasmës dhe disa rregulla që...

Buqeta e luleve, është një detaj shumë i rëndësishëm në ditën më të bukur të një vajze, sa merr një vëmendje të veçantë ! Veç fustanit, modelit të flokëve,...

Besoni apo jo, përdorni limon të ngrira dhe thoni lamtumirë diabetit, tumoreve dhe obezitetit

Duhet thënë se limonët janë një superushqim. Jo vetëm që ata shtojnë shije të bollshme në një shumëllojshmëri të enëve, por me ata gjithashtu mburremi me një ton të...

Receta me bazë shafranin e Indisë, zbardh 100% dhëmbët dhe kuron mishrat

Momentalisht shafrani i Indisë është një prej erëzave më të sugjeruara për t’u përdorur. Jo vetëm në kuzhinë, por edhe për përdorime të ndryshme shëndetësore dhe estetike. Vlerat e kësaj...

Çiftet që dehen bashkë janë më të lumtur bashkë

Një studim ka zbuluar se çiftet që konsumojnë alkool së bashku janë në përgjithësi më të lumtur. Hulumtuesit e këtij studimi, i cili është publikuar në The Journals of Gerontology,...

Rast i rrallë që ka një domethënie, çfarë duhet të bësh kur muaji fillon...

E hëna, siç dihet, është emri i bazuar tek Hëna (nga angl. Monday – after the moon). Në latinisht, ndryshe njihet edhe si dies lunae (dita e Hënës). Ky...

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Pa grim ndonjëherë ndihemi lakuriq dhe të paplotësuar. Megjithatë, yjet botërore gjithnjë e më shpesh fotografohen pa kurrfarë grimi, madje edhe në tepihun e kuq shëtisin pa grim Trendi i...

Limonada me livandë, zbulimi i ri për dhimbjen e kokës; Ja si ta përgatisni

Është pothuajse e pamundur të shmangësh stresin. Është kudo - në zyrë, në shtëpi, dhe çdo herë që dalim jashtë. Ankthi është një sëmundje e zakonshme këto ditë dhe...

Çifti italian me 12 fëmijë tregon jetën në Lezhë: Presim të tjerë

Historia e rrallë e një çifti me 12 fëmijë, është rrëfyer në programin online “Fol me psikologen” nga Ervisa Lula. Françeska dhe Rafaele të ardhur nga Italia 15 vite më...

Edhe mjekët po habiten: Ja çfarë shëron kjo recetë popullore

Është konstatuar se përzierja midis mjaltit dhe kanellës shëron shumë sëmundje. Mjalti mund të përdoret pa asnjë efekt të dëmshëm anësor, e nëse merret në sasi të caktuar, megjithëse është...

Letra e 83-vjeçares do ju përlot: Duhet të jeni të lumtur, mos harroni, gjithçka...

Një letër e cila është shkruar nga një 83-vjecare ju tregon më se miri se çfarë duhet të bëni edhe çfarë jo. A duhet të jeni të motivuar në...

LIDHU ME NE

81,219FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...