Dëshironi të lindni djalë? Duhet të konsumoni me patjetër këtë frut sipas studimit

Që nga kohët më të lashta gratë janë përpjekur të ndikojnë në seksin e fëmijës së tyre.   Nuk është diçka e re nëse doni të bëni djalë dhe të mundoheni...

Shqiptari gjen portofolin plot me para në rrugë e më pas…

Një shqiptar nga qyteti i Prizrenit ka bërë një gjest që e ka lënë pa fjalë policinë e këtij qyteti. Kjo gjë është bërë e ditur nga zyra për...

Media e njohur italiane shkruan: Shqipëria dhe gastronomia e re shqiptare

Media e njohur italiane Gambero Rosso ka shkruar këtë javë një artikull për Shqipërinë dhe gastronominë e saj të re që ka ‘pushtuar’ lokalet dhe restorantet e vendit.   Sipas të...

Sa herë të “rrëzoheni”, lexoni historinë e këtij plaku të mençur që po bën...

Vetëbesimin mund ta humbni me kalimin e kohës nga përvojat negative të jetës. Sidoqoftë, gjithmonë duhet të përpiqeni ta rifitoni atë, të jeni në gjendje të jetoni më mirë...

Një dedikim i ndier: “Gjyshit tim, dhe gjithë gjyshërve që na mbrojnë, prej atje...

Një dedikim për ty, gjyshi im dhe gjithë gjyshërve që tani janë lart në qiell, por megjithatë na ndjekin dhe ndriçojnë hapat tona përditë. Unë jam e sigurt se ata...

Dashuria mes motrave shëron gjithçka, historia e 3-vjeçares me epilepsinë e rrallë që lufton...

Olivia Bamber është vetëm tre vjeçe, por në ndryshim nga bashkëmoshataret e saj të cilat janë në hapat e parë të eksplorimit të gjithçkaje që i rrethon, i duhet...

38-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë pas 8 abortesh: «Është mrekulli, kisha humbur...

Rachael Bosworth nuk e kishte marrë kurrë me mend që të paturit një fëmijë, do të kthehej në një kalvar vuajtjesh dhe abortesh të njëpasnjëshme. 38-vjeçarja nga Hampshire kishte ëndërruar...

Pse fëmijët gënjejnë, dhe si duhet të sillen prindërit

Nuk ekziston asnjeri në botë që nuk ka thënë në jetën e tij të paktën një gënjeshtër. Ne mund të na ndodhë çdo ditë që të takojmë njerëz që...

“Nëse hap sytë, do ta marr në shtëpi”, historia pr ekëse e infermierit që...

Matías Devincenzi, një infermier 31-vjeçar nga San Miguel de Tucumán, Argjentinë, emocionoi gjithë botën pas shp ëtimit të Santino-s, një nga pacientët e tij të vegjël. Gjithçka ndodhi në vitin...

Si të dezinfektoni mjediset ku qëndroni

Nisur nga njohuritë e deritanishme për koronavirusin, mënyra e vetme për të ndaluar përhapjen e tij është shmangia e kontakteve me të tjerët përmes izolimit dhe dezinfektimit të mjediseve...

Te fundit

Paralajmërimi i meteorologes: Shqiptarë bëhuni gati, mot i pazakontë ju pret

Teksa jemi në ditët e fundit të pranverës dhe pak ditë para verës, temperaturat në vend kanë pësuar rritje të ndjeshme gjatë ditëve të...

Rama flet për rregullat e fundjavës: Deri të hënën mos dilni nga ‘zonat e...

Kryeministri Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar qytetarët. Kryeministri njoftoi se baret, restorantet...

Horoskopi për verën 2020 pas karantinës: Një parashikim për çdo shenjë zodiakale

Si do të jetë vera 2020? Jua zbulojnë yjet: ja parashikimet shenjë për shenjë. Pas një periudhe të vështirë që jemi duke kaluar, jeni...