Fëmija i Dytë është më Mistrec se i Pari, e Vërtetuan Shkëncëtarët dhe Prindërit!

Nëse e keni vënë re ndonjëherë se fëmija i dytë në një familje është zakonisht më mistrec dhe më rebel se i parëlinduri dhe është për shkak se ata...

Efekti i diellit në kokë, ja çfarë duhet bërë

Temperatura e lartë e trupit ka disa siptoma që shfaqen menjëherë me shenja të ndryshme në çdo organizëm. Simptomat e para janë dhimbje koke, marramendje, shqetësim, përgjumje, skuqje të fytyrës...

Pasi Ta Lexoni Këtë Shkrim, Bisedoni Urgjent Me Shoqet E Ngushta

Të kalosh kohë me shoqet e tua më të mira, nuk krahasohet me asgjë tjetër. Vetëm duke imagjinuar fotot që do të bëni, seç ndjen një kënaqësi të paparë. Miqtë...

Kur një burrë të dëshiron, çfarë bën? Gjithçka që duhet të dini

Po krijojmë një udhëzues të vogël që mbledh gjithçka që ju duhet të dini. Këshilla e parë? Jini të kujdesshme dhe të duruera: çdo gjest (ose jo gjest) ka...

Nuk është puthja, ky veprim i 10-vjeçarit në dasmë po bën xhiron e internetit...

Asnjë nuseje nuk i pëlqen që vëmendja të largohet nga ajo në ditën e dasmës, por ky rast bën përjashtim.Video tregon momentin kur një djalë i vogël “i shkathët”...

31 maji, një natë sa 1000 muaj. Çfarë duhet të bëni Natën e Kadrit?

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë islame, nesër, më 31 maj, është Nata e Kadrit dhe agjërimi i kësaj dite vlen sa...

Kur s’ke zgjidhje tjetër në dimër. Kështu i bartin drunjët shqiptart

Tërë java thujse është përcjellur me reshje të vogla të borës, duke mos përjashtuar as shiun. Kanë mbetur edhe disa javë deri në fillimin e stinës tjetër, ndërkohë që temperaturat...

Nuk u martova për të pasur një shtëpi të pastër, u martova për të...

Siç raportohet nga Clint në blogun e tij “No Idea What I’m Doing: A Daddy Blog”, një ditë nëna e tij i kritikoi gruan për pastërtinë e shtëpisë. Fillimisht...

Ja ç’duhet të prisni nga java e ardhshme (14-10 janar)

DASHI: Java do të fillojë bukur për ju, sepse ditën e hënë Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj. Emocionet nuk do të mungojnë. Venusi, i vendosur në pozicion të favorshëm,...

Ja cilat janë momentet më të sikletshme që kalon një çift

Këto ngjarje i kanë ndodhur me siguri shumicës prej jush që keni një partner në jetën tuaj: Ka patur ditë në të cilat keni qenë të dy në humor. Jeni...

LIDHU ME NE

81,051FansaPëlqeje

Te fundit

”PËRBINDËSH, si munde ta bëje?”, aktorja e njohur shpërthen në Instagram pasi mori vesh...

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 25 vite nga shfaqja për herë të parë e serialit të njohur ‘’Baywatch’’, Pamela Anderson vazhdon të...

Ana po mbytej, aktori Olsi Bylyku hidhet në pishinë për të shpëtuar vajzën e...

Këngëtari dhe moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka publikuar një video të inskenuar nga vajza e tij Ana dhe nga aktori i humorit, Olsi...

Horoskopi javor nga astrologu i njohur Paolo Fox, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për javën...

Dashi: Të martën, të mërkurën dhe të enjten do të keni mbështetjen e Hënës dhe nuk do të mungojnë surprizat e bukura. Fati do...