Njihuni me “Taramelja”, vogëlushi shqiptar që po thyen rrjetin (Video që nuk duhen humbur)

Të gjithë e kemi parë emisionin e fëmijëve, “Në kurthin e Piter Pan” i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Në këtë emision janë shumë fëmijë të cilën përgatiten për...

5-vjeçari telefonon policinë dhe kërkon nënën që ka shkuar në qiell, polici mrekullon botën...

Humbja e një prindi është padyshim një nga dhimbjet më të mëdha për një fëmijë, duke shtuar këtu edhe vështirësinë që ai ka për të kuptuar atë që ka...

“Mami, harrova të të jap diçka…”, i tha vajza… E ëma nuk ia pranoi...

Teksa shihte falkoin në qiell, vajza ime më preku pak dhe më tha: “Mami, shiko atje!” “Ah-sa bukur..,” murmurita ndërkohë që po i jepja makinës, e përhumbur në mendime për...

“Fjalët prekëse për gratë shtatzana dhe mesazhi i fortë i një doktori !”

Sot është dita më e trishtë e jetës sime. Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në sallën e lindjes i lutem Zotit...

“Prindër rritjuani mendjen vajzave tuaja sa më shumë”

Nga Lira Gjika Shprehja e tmerrshme, e cila më ka shoqëruar për gjatë gjithë adoleshencës sime ishte: “të mos më rritej mendja”. Nuk e kam kuptuar kurrë këtë “friken tonë...

”Po na plakin para kohe” 6 Veprime qe bejme cdo ditedhe nuk e dime...

Sekreti i shëndetit dhe rinisë për të gjithë dihet: ushqimi i duhur dhe sporti janë gjithmonë zgjidhja. Si rregull, rezultati është gjithmonë i dukshëm. Gjithsesi, ne sot do t’ju tregojmë...

Disa arsye përse nuk duhet të jetoni me vjehërrit

Në ditët e sotme po shtohen çiftet që nuk jetojnë me vjehërrit në një shtëpi. Dikur kjo gjë ishte diçka normale, por kohët kanë ndryshuar dhe varet sipas mundësive. Sipas...

FLAMURI SHQIPTAR EDHE NË ÇANTAT E MARKËS SË NJOHUR LOUIS VUITTON

Simboli i shqiponjës dy krenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë, janë artistët shqiptarë që me plot krenari kryqëzojnë duart për të bërë...

Shoferi i kamionit ndaloi makinën dhe e zuri gjumi në timon… befas, dëgjoi një...

Pas një rruge veçanërisht të vështirë shoferi i maunes hapi krahun, e ndaloi makinën në anë të rrugës, u mbështet në timon dhe e zuri gjumi. Befas dëgjoi një...

HISTORIA E PAZAKONTË E 28-VJEÇARES NGA TROPOJA: JAM ME 7 FËMIJË DHE DY FAKULTETE

Ajlin Alfredaj, nëna 28-vjeçare nga Tropoja, ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin e ‘Ftesë në Pesë’. Ajlin tregoi historinë e saj të pazakontë si nënë e 7 fëmijëve,...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...