“Nuk ka gjithmonë ylbere dhe flutura, por… Shenjat që tregojnë nëse martesa juaj është...

Çdo marrëdhënie pa marrë parasysh sa e bukur mund të jetë, kalon përmes periudhës së dyshimit, zemërimit, dhimbjes dhe frustrimit. Më poshtë ju tregojmë disa shenja të një marrëdhënieje...

Vetëm 1 lugë çaji në ditë nga kjo përzierje SHKRIN 1 cm dhjam nga...

Eleminimi i yndyrës së akumuluar në zonën e barkut është një problem që prek shumë gra, ndaj dhe Living i kushton një rëndësi të veçantë kësaj teme. Duke mos u...

“Çfarë bën gjithë ditën moj grua”? Letra e një burri që bëri xhiron e...

Si nuk e kuptonte se përse gruaja e tij ishte gjithmonë e lodhur dhe ndërsa e shikon që fle vendos të shkruajë diçka ne rrjetin social facebook. Tony Emms është...

Shtatë karakteristika unike të flokëkuqëve natyralë

Kombinimi i tipareve: sy të gjelbër dhe flokë të kuqe është një ndër më të rrallët, pasi vetëm 2% e popullsisë kanë fatin të transmetojnë këto gene aspak dominante. Nëse...

Motra e madhe është femra më e rëndësishme e jetës suaj dhe ne ju...

Ajo është absolutisht shoqja juaj më e mirë. Mund të keni edhe grindje të vogla, por gjithmonë do të jetë mbrojtësja juaj më e madhe. Mund t’ju kritikojë, kjo mund...

Si të ngjyrosni vezët në mënyrë natyrale – Metoda pa kimikate

Ndër traditat më të dashura për fëmijë e të rritur është edhe ngjyrosja e vezëve shumëngjyrëshe. Kjo traditë ka një origjinë shumë antike dhe zakonisht përdoret në raste festash,...

Dashuria e vërtetë zgjat gjithë jetën. Nëse nuk zgjat, nuk ka qenë e vërtetë!

Dashuria i reziston distancave, qetësisë së ndarjeve dhe ndonjëherë, edhe tradhëtisë. Pa falje, nuk ka dashuri. Madje shpesh thuhet “Më thuaj kush të ka falur më shumë, të të...

Më thuaj si fle, të të them çfarë problemi ke! Pozicionet e mira dhe...

Jo gjithmonë pozicioni ynë i parapëlqyer i gjumit është i dobishëm për shëndetin tonë. Pavarësisht preferencave që kemi, ekspertët e shëndetit thonë se disa prej këtyre pozicioneve mund të...

Mos e rregulloni më krevatin në mëngjes, ja përse

Dita e mirë duket që në mëngjes… të paktën kështu besohet ! Por na është thënë që në moshë të herët që detyra e parë që duhet të bëjmë...

Beqar/e pasi kalon të 30-tat? Nuk është fat i keq, por… ja ç’na qenka!

Me kalimin e viteve martesa pas të 30-tave është bërë një tendencë gjithnjë e më shumë në rritje. “Një nga trendet globale që po vihet re në shumicën e dokumenteve...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...