Të Qëndrosh në Shtëpi me Fëmijët Është Më e Vështirë se të Shkosh në...

Kur një mama e re shfaqet para një tavoline miqsh dhe tregon se është një shtëpiake, ka shumë të ngjarë që ajo të marrë përgjigje të tilla si “sa...

I pastrehu bën gjestin e rrallë. Gjen portofol, njofton të zotin pedagog artesh

Marini është pedagog pianoje në Universitetin e Arteve në Tiranë, ndërsa Ismeti mbledh shishe dhe kanaçe mes mbeturinave. Të dy burrat i lidhi bashkë së fundmi, një portofol. “Po mblidhja...

Mjaft më krahasove!

Shpeshherë na ka ndodhur që prindërit tanë, familja, apo edhe mjedisi social të na përfshijë në krahasime të vazhdueshme me persona të tjerë. Që foshnje, prindërit përdorin krahasimin e fëmijës...

Mos gjyko, çdo njeri është duke luftuar betejën e vet në jetë

Nuk duhet të gjykojmë dhe kurrë nuk duhet të jemi sipërfaqësorë. Çdo person që takojmë është duke luftuar një betejë që nuk kemi dijeni. Le të marrim kohë për të...

Përse nuk e bëjnë femrat hapin e parë?

Femrat: Më shkroi, më propozoi… Meshkujt: Më ktheu, më pranoi… Mënyra sesi komunikojmë mund të ketë ndryshuar për shkak të teknologjisë, por rregullat e flirtit duket se kanë mbetur...

Infermierja që ka prekur miliona njerëz me gjestin e saj

Infermierja kineze Ma Tongyan ka prekur të gjithë me gjestin e saj human, ku shihet duke ngushëlluar një vogëlush që para se të futej në operacion, trasnmeton Gazeta Metro. Një...

Njihuni me “Taramelja”, vogëlushi shqiptar që po thyen rrjetin (Video që nuk duhen humbur)

Të gjithë e kemi parë emisionin e fëmijëve, “Në kurthin e Piter Pan” i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Në këtë emision janë shumë fëmijë të cilën përgatiten për...

PROPOZIMI ROMANTIK I BODYBUILDER-IT, I VË UNAZËN TË DASHURIT TË TIJ NË VENEZIA...

Patrick Huber, një trajnjer bodybuilding i ka proprozuar të dashurit të tij Jimmy Sjodin, një atletist noti suedez, në një varke në Venezia. Sipas fotove që çifti postoi në Facebook,...

Këshilla për 26 vjeçaret, dhe për veten time kur isha 26 vjeçare

Joan Juliet Buck Pikë së pari, duhet të ushqehesh mirë. E di që është ndjenjë e mirë të peshosh pak, por të jetosh vetëm me kapuçino dhe grejpfrut do ta...

O Zot, lutem që sytë e tu të jenë gjithmonë drejt familjes sime! Një...

shte një burrë që e donte shumë gruan e tij. Çifti kishte 3 fëmijë. Ai përpiqej të siguronte çdo gjë për familjen e tij, por gruaja kurrë nuk e...

LIDHU ME NE

77,678FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Ju kujtohet Ponja e Portokallisë? Ja çfarë ka ndodhur me këtë personazh

Me siguri të gjithë e mbajnë mend Ponjën e “Portokallisë”? Patjetër që është shumë e vështirë të harrohen personazhet e karakterete shumta që aktorja...

E madhe! Doktori i njohur: Kura e reumatizmës është gjetur dhe ju duhet vetëm...

Ethja reumatike (reumatizmale) është një sëmundje kronike, me fillim akut dhe me përkeqësime të përsëritura. Sëmundja paraqitet 2 deri 3 javë pas infeksionit akut në...

Tefta Radi: Për lëkurën, ju tregoj recetat e harruara të gjysheve tona…

“Sekreti i vjetër” vetëm me të verdhë veze, për një fytyrë të re. Gazetarja dhe spikerja e njohur tregon si kujdeset për lëkurën… E ndërsa...