Mësuesja ecën mbi 2 orë për të dhënë mësim. ZA s’i kthen përgjigje

Shqipe Imeri nga qyteti i Klosit i duhet çdo ditë të ecë 2 orë e gjysmë në këmbë për të shkuar në shkollën ku punon. Nisja në orën 06:00...

Disa fakte që duhet t’i dini për kancerin

Mbi 20,000 njerëz vdesin nga kanceri çdo ditë. Kanceri shkakton më shumë vdekje sesa AIDS, tuberkulozi, dhe malaria të kombinuara. Ka më shumë se 100 lloje të kancerit në të...

Ki besimin në Zot, është gjëja më e mirë që mund të bësh!

Lexoje, është shumë e bukur! Njerëzit janë të ndarë në dy grupe të mëdha, në besimtarë dhe ateistë. Ajo që unë nuk e synoj kurrsesi në këtë shkrim, është t’ju...

“Fjalët prekëse për gratë shtatzana dhe mesazhi i fortë i një doktori !”

Sot është dita më e trishtë e jetës sime. Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në sallën e lindjes i lutem Zotit...

Kur dashuron, të jesh besnik është kënaqësi dhe jo sakrificë

Dashuria i reziston kohës, distancës, sëmundjes, mungesës së parave, mungesës së ngushëllimit, por kurrë nuk do t’i mbijetojë mungesës së të vërtetës. Dashuria e vërtetë ama. E vendosur, e guximshme, besnike. Tema...

12 Gra studioni! Është mjaft çliruese të mos varesh nga një burrë…

Të dashura gra! Studioni, sepse është çliruese që të mos vareni nga një burrë. Në atë kohë punoja në shërbimin shëndetësor publik. Ajo ishte 18 vjeçe dhe erdhi në konsultimin...

Nuk është legjendë, njerëzit me grup gjaku 0 janë vërtet specialë

Shpeshherë ndodh që njerëzit që kanë grup gjaku 0 të konsiderohen të vecantë. Kjo ndodh pasi mendohet se njerëzit me grup gjaku 0 janë pasardhës të njeriut të parë. Grupi 0...

Lëshojeni telefonin, mbylleni laptopin dhe përqafojini njerëzit që i doni

Përqafojini njerëzit që i doni! Sot. Neser. Çdo ditë. Asnjëherë nuk e dini kur është hera e fundit që do ta shihni dikë që është i rëndësishëm për ju. Mos lejoni...

‘U zgjova një mëngjes dhe e pashë veten në pasqyrë, e njoha nënën time’

Nëna ime ishte e bukur dhe e mençur, sikur të gjitha nënat, pra edhe e doja edhe e urreja. Nisja ta urreja dikur rreth moshës 10 vjeçare, ndoshta sepse...

Vetëm dhe i lumtur! Ja disa prej avantazheve e të qënurit beqar

Edhe meshkujt edhe femrat e shijojnë fazën e të qenit “single” dhe të lirë. Cosmopolitan rendit disa arsye pse bëhet qejf dhe në beqari: Ja disa prej tyre : -Flirton me...

LIDHU ME NE

75,599FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

NJOFTIM I RËNDËSISHËM/ OST: PO BËJMË PUNIME, JA ZONAT PA ENERGJI ELEKTRIKE

Njoftim i OST Operatori i Sistemit të Transmetimit, OST, ka njoftuar se do të kryejë punime për riparimin e defektit në zbarrat 110kV në nënstacionin...

Nga ushtar i UÇK-së në tenor i famshëm botëror

Ai tashmë është tenor shqiptar me famë botërore, por më parë ka luftuar në radhët e UÇK-së. Ramë Lahaj, përmes një postimi në Facebook u...

Këto janë arsyet se përse nuk duhet ta nxehni motorin e makinës tuaj gjatë...

Ekspertët kanë zbuluar mënyrën më të mirë për të ndezur makinën gjatë ditëve të ftohta dhe për shumë mund të jetë një fakt tejet...