Tefta Radi: Për lëkurën, ju tregoj recetat e harruara të gjysheve tona…

“Sekreti i vjetër” vetëm me të verdhë veze, për një fytyrë të re. Gazetarja dhe spikerja e njohur tregon si kujdeset për lëkurën… E ndërsa vitet kalojnë dhe koha bën...

Fik i thatë dhe uthull molle, receta që shëron këto sëm.undje

.Niveli i lartë i yndyrës mund të krijojë shtresa të verdha të indit në formë të pllakave në kapakët e sipërm të syve apo në ndonjë pjesë tjetër të...

Ja çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh,...

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe...

Kurrë nuk do ta besoni pse mjekët veshin rroba me këtë ngjyrë gjatë operimeve

A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse mjekët në sallat e operimit veshin rroba me ngjyrë të kaltër ose me ngjyrë të gjelbër të hapur? Duket se arsyeja për...

Bakllava që deri tani nuk e keni provuar: Shija më e bukur e ëmbël...

E kush nuk e pëlqen bakllavanë! Përbërësit: ▪ 2 paketime kore të holla për bakllava, ▪ 1 kg arra të bluara, ▪ 500 g kumbulla të thata, ▪ 1,5 kg sheqer, ▪ 3 qese sheqer...

Ja çfare i bëri Vjehrra e mencur, 3 nuseve të saj! Ngjarje interesante..

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me mundime të shumta pasi burri i saj kishte ndërruar jetë prej kohësh fillon tregimin...

Shpërndani kripën nëpër shtëpi, ja përfitimet e shumta që sjell

Për qindra vjet njerëzit kanë përdorur kripë në shtëpitë e tyre për qëllime pastrimi. Ky përbrës unik nuk ka asnjë efekt toksik dhe kjo është arsyeja pse njerëzit mund...

Boronica e veriut, superfruti shqiptar më i kërkuar

Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë trupit dhe mendjes sonë. Antioksidantët që gjenden te boronicat janë aq...

“Tarzanja femër” u rrit me gorillat, ribashkimi me ta pas 12 vitesh do t’ju...

Shumica prej nesh e njohim ndjenjën kur ribashkohemi me dikë të familjes pasi jemi ndarë për vite të tëra. Por, çfarë ndodh kur e takoni pas disa viteve një kafshë...

Çdo ditë ajo e përshëndeste lypësin pastrehë, por gjesti i ndryshoi jetën të dyve

Është nga ato historitë që nuk të ndodh shpesh të lexosh për to. Burri i pastrehë 77 vjeçar prej 35 vitesh shkruante poezi në rrugë, por talenti i tij...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...