Mendonte se ishte një monedhë e çuditshme, djali e tërhoqi dhe zbuloi diçka të...

Shpesh kurioziteti na çon të shqyrtojmë edhe gjërat më të parëndësishme që mund të shohim në rrugë, kështu bëri edhe Mike Corriero, një amerikan i ri i cili pa...

Po kalonte ne breg te detit dhe gjeti dicka qe e beri ate milioner,...

Paramendoni të jeni në plazh me të dashurin tuaj dhe po shijoni pushimet kur papritur filloni të ndjeni një erë të rëndë afër jush. Një çift ka ndjekur erën...

Kerciti gishtat ashtu sic ne e kemi zakon, por shiko se cfare i ndodhi...

Një burrë pothuajse vdiq pas kërcitjes së gishtave, gjë e cila siç thuhet më tej, çoi tek ai duke u infektuar me bakteret që hanë mish.   Sipas mediave të huaja,...

Çfarë vure re në fillim? Testi nuk është kot, diçka zbulon

Ne të gjithë e dimë se jemi krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri; nga fiziku tek personaliteti, shumicën e kohës ne përpiqemi të lidhemi me njerëzit, të tregojmë anën pozitive, që...

Nëse e keni gjyshin nga këto shtete, atëherë shumë lehtë mund të merrni edhe...

Përderisa veç mund ta keni një pasaportë nga shteti në të cilin keni lindur, ju gjithashtu mund ta merrni edhe një pasaportë tjetër nëse e keni gjyshin të lindur...

Ndodh dhe kjo! Pronarja lan këmbët e punëtoreve, zbuloni arsyen

Një pronare shprehu vlerësimin e saj për punëtoret më të mirë duke u larë këmbët. Të gjitha kishin arritur një numër të madh shitjesh, duke firmosur kontrata me shumë...

A e dini pse puthim? Ja cila është historia e saj…

E dini cila është historia e puthjes? Puthja ishte menduar si një “model i evoluar kulturor i botës perëndimore”, sipas Sjelljes Krahasuese. Por, në vitin 1915, dy studiues vëzhguan...

Kujdes! Letra që do të zgjidhni zbulon fatin tuaj

Letra që do të zgjidhni, ju jep një mesazh të rëndësishëm frymëzimi për jetën tuaj.   Letra e parë- Kjo letër ju thotë të lëvizni më shpesh. Ndonjëherë nuk dëshironi të...

E keni menduar se çfarë mund të bëni me një shkumës? Ja 5 “mrekullitë”

Shkumësi ka qenë miku ynë që nga fëmijëria, megjithatë shumë pak prej jush e di se sa i rëndësishëm është ai në çdo shtëpi.   Bright Side sjell 5 arsyet se...

Njerezit qe i perkasin ketij grupi, jane te vecante, arsyeja do t’iu mahnis

Shpeshherë ndodh që njerëzit që kanë grup gjaku 0 të konsiderohen të vecantë. Kjo ndodh pasi mendohet se njerëzit me grup gjaku 0 janë pasardhës të njeriut të parë. Grupi...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Manastirliu vizitë në Shkodër: Ulen rradhët e pritjes për koronarografitë

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar rradhët e pritjes për këtë shërbim jetik për qytetarët, që sot...

Zbulohet plani, do të dërgojnë Ronaldon në PSG, për ta marrë Mbappen…

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të shkuar në Juventus vitin e kaluar, por presidenti i madrilenëve, Florentino Perez, është duke planifikuar...

Sali Berishës i del nga shpirti: Një nga anëtarët e Kushtetueses i takonte sesbën...

Sali Berisha pas takimit me Presidentin Ilir Meta deklaroi se Edi Rama po tenton që të kapë Gjykatën Kushtetuese, ndërsa vlerësoi kreun e shtetit për...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR