Nëse shihni dikë me këtë tatuazh, as mos e mendoni ti afroheni

Shumë persona preferojnë të bëjnë një tatuazh në lëkurën e trupit të tyre për të përcjellë një mesazh të fortë. Por disa të tjerë guxojnë të pikturojnë trupin pasi janë...

Njihuni me Amarin, është 7 vjeç dhe flet 7 gjuhë të huaja dhe ka...

Amar Lenjani nga Karaçeva, fëmija superior me koeficient të inteligjencës 131. Telefonin e mban në dorë në mënyrë që të arrij të identifikoj të gjitha flamujt e shteteve që...

Video, bie nga kati i nëntë por çohet sërish në këmbë

Një grua në qytetit Izluchinsk nga në Rusi, ra nga një dritare e katit të nëntë, por për habi, ajo u ngrit dhe u largua. Në një video të postuar...

Duket si një veprim i pavetëdijshëm, zbulohet arsyeja përse policët prekin me dorë makinën...

Veprimi i tyre tërhiqte vëmendje, por pak e dinin se përse policia e bën dicka të tillë. Përgjithësisht e kemi vënë re se policët e prekin me dorë pjesën...

Duket si një bus i vogël kampimi, por kur hapet është madhështor

Ky bus i vogël kampimi mund të duket mjaft i bukur dhe i vogël në shikim të parë, por nuk do ta besoni se si është ai në të...

Nëse shihni formë katrore të formuar në sipërfaqen e ujit largohuni dhe paralajmëroni të...

Nga të gjitha rreziqet e mundshme në oqean është një gjë që ne nuk flasim aq shumë për të: valët katrore. Ky fenomen natyror quhet “det i kryqëzuar” dhe ndërkohë...

Ndodhi në vitin 2011, filmi ‘i mallkuar’ që parashikoi përhapjen e virusit kinez

Tre qytete të mëdha në Kinë janë izoluar nga frika e përhapjes së një koronavirusi vdekjeprurës, ku këto pamje të rënda i ngjajnë shumë filmave të Hollwoodit. Sipas "The New...

Shkencëtarët ‘rikthejnë në jetë’ zërin e mumjes 3000 vjeçare, besohet se pas pak vitesh...

Shkencëtarët kanë përmbushur dëshirën qindravjeçare për të riprodhuar zërin e mumjeve egjiptiane përmes kordave zanore artificiale. Ata kanë arritur të krijojnë tinguj të ngjashëm zanorë të një prifti egjiptian të...

Njerëzit që nuk arrijnë në orar janë më të suksesshëm

Sa herë ju ka ndodhur të prisni dikë me minuta që zgjasin sa orë të tëra, ndonëse orarin e takimit e kishit përcaktuar më parë? Apo jeni vetë ata...

Si na shohin macet, do të habiteni kur të zbuloni se çfarë jemi ne...

Kjo është pyetja që të gjithë pronarët e maceve ia kanë bërë vetvetes: si vallë na shohin? Një përgjigje vjen nga një studim i kërkuesve në Universitetin Shtetëror të...

Te fundit

Avokat Ngjela hap zemrën! Flet për gruan që po ja ‘heq trurin’ fizikisht e...

Avokati Spartak Ngjela ka folur për një grua që po e ‘luan mendsh’ kohët e fundit. I ftuar në stuion e “E diell”, Ngjela...

Këngëtares shqiptare i vjen për të vjellë në mes të emisionit

Këngëtarja e njohur shqiptare, Marjona Metohu ishte e ftuar së fundmi në emisionin e Ermal Peçit dhe teksa po konsumonin një drekë i ka...

Vetem 1 cope buke dhe 1 kokerr veze, Blerina Bombaj le pa fjale te...

Ndryshimi i dietës ushqimore të fëmijëve në kopshte dhe shkolla nuk është pritur aspak mirë nga prindërit e vogëlushëve, të cilët shumë herë e...