Çifti martohet në spital, 30 sekonda para se të bëheshin prindër

Një çift ka festuar dy gjërat më të bukura që i ndodhën në jetën brenda 30 sekondash. Michael Gallardo dhe Marie Margaritondo u martuan dhe u bënë me fëmijë....

Mushkonjat, zbulohet arsyeja se pse pickojnë vetëm disa njerëz

Joop van Loon, studiues i Universitetit të Wageningen në Holandë, konfirmon se arsyeja kryesore se pse mushkonjat pickojnë vetëm disa njerëz dhe jo të tjerë, është për shkak të...

Zbuloni çfarë tregon ngjyra e syve për personalitetin tuaj

E dinit që edhe hijet e irisit mund të tregojnë detaje rreth karakterit tuaj Sipas një ekipi kërkimor që i përket Universitetit Örebro në Suedi, ka vërtet një lidhje gjenetike...

Fenomeni i pabesueshëm, një asteroid prej floriri po vjen nga hapësira drejt Tokës, mund...

Edhe nëse ishte “Big Bang”, “Midas” ose vetë Perëndia, ne nuk do të shkojmë ndonjëherë përtej misterit të origjinës së floririt. Por ne dimë se është minerali më me...

Test / Planeti që ju pëlqen më shumë zbulon kuptimin e jetës suaj

Çdo person në jetën e tij bën zgjedhje në bazë të karakterit, edukimit, besimeve, por edhe falë rregullimit të planetit. Në të vërtetë tani është bërë e ditur se...

Bie në koma për disa minuta, gruaja pretendon se pa parajsën: Është e vërtetë

Një grua kishte shkarravitur diçka për të cilën thuhet se shkruante “është e vërtetë”, pasi ajo ra në koma për 27 minuta dhe pretendon se ka parë parajsën. Sipas DailyStar,...

E rrallë, delfini lind tek Gjiri i Lalëzit

Prej disa ditësh, në plazhin e Gjirit të Lalëzit është parë një delfin që dukej se nuk kishte frikë nga njerëzit. Në rrjet janë shpërndarë shumë video dhe foto...

Puna që ofron 400.000 dollarë të ardhura vjetore, dhe askush nuk e pranon

Tokoroa, qytet i rajonit të Waikato, ishull verior i Zelandës së re, ka hapur një konkurs për mjek kirurg tash e 4 muaj dhe nuk ka asnjë të interesuar. Puna...

Përgjigja befasuese/ A e keni menduar ndonjëherë pse këndon gjeli në mëngjes?

Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të Nagoya të Japonisë, të cilët avancuan në një eksperiment të mirëfilltë për të zbuluar sekrete e zgjimit herët në mëngjes të...

Mendonte se kishte binjakë, befasohen mjekët ditën e lindjes

Kemi dëgjuar shpesh herë raste që fëmijët lindin të vegjël dhe kanë nevojë për kujdes urgjent që të mbijetojnë. Por ka edhe raste të tjera, kur fëmijët lindin të...

LIDHU ME NE

81,402FansaPëlqeje

Te fundit

Nën ndikimin e alko olit turistja heq të gjitha rrobat e hidhet në lum!

Një turiste braziliane ka habitur të gjithë me veprimet e saj. E njëjta ka shokuar të gjithë njerëzit përreth të cilët filmuan menjëherë gjithë ngjarjen. E...

Thuajse të gjitha gratë e kanë këtë gjë në gjoksin e majtë, por kurrë...

Pothuajse të gjitha gratë e kanë atë në gjoksin e majtë, por ne vëmë bast që shumica e tyre kurrë nuk e kanë vënë...

Nëna thyen rekordin, lind fëmijën 6 kilogramë

Nëpërmjet një ndërhyrjeje çezariane, një nënë nga Teksas i Amerikës ka sjellë në jetë një vogëlush që peshonte plot 6 kilogramë. Djali i Jennifer Medlock...