“Këtë të diel vjen fundi i botës!” Interneti po çoroditet me teorinë e re...

Nëse do t’i besonit teorisë më të fundit të dalë në internet për një parashikim të bërë nga fiset Maya, atëherë duhet të përgatiteni për fundin e botës që...

Fundi i botës po troket! Teoricieni bën llogaritë e reja sipas parashikimit të kalendarit...

Nëse jeni shqetësuar nga COVID-19, trazirat në vende të ndryshme, tërmetet, luftërat, karkalecat, vullkanet dhe uraganët, apom ndryshimet klimatike, të cilët po sinjalizojnë fundin e botës- ju mund të...

Foshnja E Sapolindur Habit Mjekët, Foto E Tij Bën Xhiron E Rrjetit (Foto)

Fo.shnja e sapolindur habit mjekët, foto e tij bën xhiron e rrjetit. Interneti është i mbushur foto të ndryshme që shprehin humor dhe shpesh krijojnë mundësi për të bërë...

E mira e Covid-19/ Izolimi  pastron ujin e liqenit, del në pah “thesari” i...

Pandemia e koronavirusit nuk ka ndikuar vetëm tek njerëzit por edhe në natyrë por ama tek kjo e fundit ka pasur një impact pozitiv. Ndalimi i qarkullimit të makinave...

Objekte personale të cilat nuk duhet asnjëherë t’ia dhuroni dikujt sepse sjellin fat të...

Është më mirë të qëndroni larg nga dhënia dhe marrja e këtyre dhuratave: Pasqyra Shumë histori dhe besime mistike të ndryshme lidhen me pasqyrën. Besohet se është një dritare në botën...

“O ZOT NA RUAJ!” I RIU SHQIPTAR FILMON TË MOSHUARËN DUKE BËRË “MAGJI”

Kemi dëgjuar shpesh se magjia ekziston dhe se pasojat e kësaj vepre të konsideruar me fuqi të lashta, janë me të vërtetë të forta.   Edhe në ditët e sotme kjo...

KRIJOHET UNAZA TEKNOLOGJIKE QË ZBULON KORONAVIRUSIN PARA SHFAQJES SË SIMPTOMAVE

Një nga sfidat më të mëdha për ndalimin e përhapjes së COVID-19 janë bartësit asimptomatikë të sëmundjes, të cilët mund të përhapin virusin para se të kuptojnë se janë...

Zbulohet metoda e re, tashmë prindërit mund ta zgjedhin vetë gjininë e fëmijëve

Një trajtim i ri mund të ndajë spermën që ngjiz fëmijë meshkuj apo femra. Kjo do të thotë se në të ardhmen prindërit që bëjnë fekondim in vitro mund...

Prej 10 vitesh merr pica që nuk i ka porositur kurrë: Është makth!

“Nuk mundem më, po jetoj një makth çdo ditë dhe jam i tmerruar sa herë që dëgjoj zhurmën e motorit poshtë shtëpisë time”. Prej thuajse dhjetë vitesh, një burrë 65-vjeçar...

Fshati mesjetar del nga liqeni italian për herë të parë në 26 vjet

Një fshat mesjetar i “humbur” mund të dilte nga ujërat e një liqeni artificial italian. Kjo sipas raportimeve që rezervuari që përmban fshatin e mbytur të Fabbriche di Careggine...

Te fundit

Harrojeni furtunën! Pushuesve të muajit gusht u buzëqesh fati, dita e premte rikthen diellin...

Ditët në vijim premtojnë temperature të larta dhe ritkhim të motit me diell. Meteorologia Adiola Bani nga Meteoalb, ka deklaruar se nga dita e...

Veseli i ‘Big Brother” akuzon Vera Grabockën: Fitova “Dance with me”, lekët s’i mora...

Ish banori i ‘Big Brother’, Vesel Kurtishaj u bë pjesë e spektaklit “Dance with me”, ku fitoi vendin e parë si çift me këngëtaren...

Avokati rrëfen bisedën e pazakontë me kamarierin: Për çdo të prekur me Covid, shteti...

Avokati Arianit Koci, ka treguar një bisedë me një kamarier i cili tregon dicka ndryshe. Ja dhe postimi i plot i tij.Krejt është politikë kjo...