Ndodhet shumë pranë Shqipërisë, ja kush është populli që tradhton më shumë në botë

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe… tradhtarësh.   Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i takimeve jashtëmartesore, që konfirmon vendin e parë të vitit të...

Këto trinjake refuzojnë të flasin me të tjerët në shkollë. Pastaj mësuesi arrin të...

Kur Haley, Kassidy dhe Sierra shkuan për herë të parë në një shkollë në Las Vegas, dukeshin krejtësisht të pakënaqura me atë që mësuesit thonin. Ata qëndronin si në...

Kali merr pjesë në funeralin të zotit të tij por veprimi që ai bëri...

Wagner Figueiredo De Lima, 34 vjeç, vd, iq në një aks, ident tra, gjik. Ikja e tij i la anëtarët e familjes së tij të tri shtuar dhe të...

Po ndihmonte shokun për të gjetur unazën e martesës, 44-vjeçari i ndryshon jeta nga...

Një kërkues metalesh në Irlandën e Veriut zbuloi një thesar të vërtetë me monedha ari 500 vjeçare ndërsa kishte dalë për të kërkuar për unazën e humbur të një...

Vajza ka lindur me një shenjë dalluese në fytyrën e saj, prindërit e kthejnë...

Kur prisni një fëmijë, ka shumë shqetësime që ngacmojnë nënën e ardhshme.   Kur Lacey dhe Andrew Jackson e panë vajzën e tyre për herë të parë, ata u mërzitën. Natalie...

Nuk do ta besoni pse ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike edhe...

Edhe kur i fikni pajisjet elektrike, ato vazhdojnë të shpenzojnë energji. Kur shtypni butonin e fikjes, shumë pajisje elektronike, si televizori, DVR apo modemi satelitor nuk fiken totalisht, por...

Ngjarje e pazakontë, për herë të parë bëhet nënë në moshën 61 vjeçare

Një grua është bërë nënë në moshën 61-vjeçare duke realizuar ëndrrën e saj më të madhe. Ana Maria Pontelo Moreira nga Brazili dhe me profesion asistente infermiere solli në...

Mendonte se ishte një monedhë e çuditshme, djali e tërhoqi dhe zbuloi diçka të...

Shpesh kurioziteti na çon të shqyrtojmë edhe gjërat më të parëndësishme që mund të shohim në rrugë, kështu bëri edhe Mike Corriero, një amerikan i ri i cili pa...

Po kalonte ne breg te detit dhe gjeti dicka qe e beri ate milioner,...

Paramendoni të jeni në plazh me të dashurin tuaj dhe po shijoni pushimet kur papritur filloni të ndjeni një erë të rëndë afër jush. Një çift ka ndjekur erën...

Kerciti gishtat ashtu sic ne e kemi zakon, por shiko se cfare i ndodhi...

Një burrë pothuajse vdiq pas kërcitjes së gishtave, gjë e cila siç thuhet më tej, çoi tek ai duke u infektuar me bakteret që hanë mish.   Sipas mediave të huaja,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

“E di ç’kanë bërë korridoreve”, gazetarja e njohur shqiptare iu nxjerr ‘të palarat’ kolegeve

Enki Braçaj u bë shumë e njohur kur jepte lajmet në “Zjarr TV”, ndërsa tani e shohim gazetare në “Aldo Morning show” çdo mëngjes. Enki...

ARRESTOHET DUKE KALUAR MURIQANIN BIZNESMENI SHKODRAN

Policia e Shkodrës ka arrestuar biznesmenin shkodran G.B. 61-vjec në tentativë për t’u larguar nga vendi. Policia thotë se pronari i një fabrike është...

Kjo që është zbuluar nuk do u pëlqejë aspak, duhet të jeni shumë të...

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet private të përdoruesve.   Nëse...