Porositi kostumin online, vajza vë duart në kokë kur shikon ç’i ka ardhur në...

Mashtrimet online ndodhin herë pas here. Ndoshta edhe ju keni rënë pre e ndonjë faqeje mashtruese, e cila ju premton tjetër gjë, e pasi ju merr paratë, ju sjell...

Realizohet ëndrra e turkut: Bëhet shqipëtar edhe pse aktualisht është 90 vjeç

Turku me origjinë shqiptare merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, qytetar turk nga Ankaraja por me origjinë shqiptare nga babai, i cili...

Bravo/ Mjekja e re nga Tirana në Kelmend për t’i dhënë ndihmë turistëve dhe...

Nga Musa Kurtulaj Mjekja e Tamares se Kelmendit, jo thjeshtë një “bluzë bardhë” !   Kjo ngjarje u perket orëve të pasdrekës të ditës së enjte,dt.8 gusht 2019. Personi i shtrire mes...

10 gjërat ku meshkujt janë më të mirë se femrat

Derisa në disa gjëra femrat janë më të mira, as meshkujve nuk iu mungojnë të mirat, kjo është lista e gjërave që meshkujt i bëjnë më mirë se femrat. Është...

I riu teston peshkaqenin nëse ndjen erën e gjakut

Ish-inxhinieri i NASA-s, ndërsa sot Jutuber i njohur me 7,8 milion parapagues, kishte vendosur që kjo të jetë java e peshkaqenëve, i cili testoi nëse peshkaqenët në të vërtetë...

Shiu i meteorëve, spektakël mes 12 dhe 13 gushtit

Ashtu si çdo vit, përsëritet magjia në qiell. Një herë e një kohë mendohej se yjet në rënie ishin lotët e Shën Lorencit, i martirizuar në vuajtje. Në të...

Rrenat e 1 prillit, por që dolën të vërteta!

Nga E. Mezini Por titujt kryesorë të medieve ndër vite në këtë ditë ka ndodhur dhe që kanë dalë të vërteta. Me shpresën se nuk do të bini pre e...

Yjet bien në Gusht/ Bëhuni gati për spektaklin qiellor, ja kur nis…

Yjet që bien në Gusht Pak orë na ndajnë nga nata e yjeve që bien. Persidet, siç quhen në gjuhën shkencore, verifikohen në netët mes 12 dhe 13 Gushtit dhe...

Duke bërë banjë në llixhat e Elbasanit nuk do ta besoni çfarë ka gjetur...

Një qytetar nga Elbasani është habitur teksa ishte duke bërë banjë në gropat e llixhës dhe ajo që ka gjetur e ka lënë me të vërtetë pa fjalë. Ai ka...

Mjekët “çmenden” pasi nuk po e zbulonin dot sëmundjen, derisa dy punëtorë zbulojnë misterin...

Për 10 vjet, mjekët nuk kanë arritur të diagnostikojnë sëmundjen e saj, por dy punëtorë zbulojnë misterin. Tregime si ky që do t’ju tregojmë janë shumë më të zakonshme se...

LIDHU ME NE

83,335FansaPëlqeje

Te fundit

LIROHET KREU I FRPD SHKODER ARVIT BUSHATI

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të policisë së Shkodrës kundër ndalimit...

“Pas gjashtë vitesh”, Arbana Osmani më në fund tregon gjithçka: Erdhi momenti

Moderatorja Arbana Osmani duket se përveç projekteve televizive do të sjell dhe një projekt tjetër të dashur për të gjitha amvisat.   Arbana pas suksesit të...

Kleriku historian, folkloristi që dha shpirt në torturat komuniste

Át Bernardin Palaj Rrëfimi i nipit Luigj Gjergji: “Isha me nënën, Lizën dhe gjyshen Nushë, kur pashë trupin e Bernardinit të hedhur përdhe, me veladonin...