Fëmijët e lindur në këtë muaj janë më të mençur se të tjerët?!

Zhvillimi i fëmijëve ndikohet nga sasia e rrezeve të diellit që i absorbojnë gjatë kohës kur ende janë në mitrën e nënës. Gjithashtu, shumë hulumtime e kanë konfirmuar faktin...

Mos thoni më që bota e përtejme nuk ekziston, shokon doktori: “Ju rrëfej çfarë...

Neurokirurgu Eben Alexander ishte skeptik për çdo njeri që tregonte se kishte përjetuar jetën pas vde.kjes. Por më vonë ai pati një përvojë të ngjashme, pasi ra në një gjendje...

Kur engjëjt duan të paralajmërojnë diçka, dërgojnë këto 5 shenja. Mos i nënvlerëso!

Engjëjt janë mbrojtësit dhe udhëheqësit tanë. Ata janë shpirtra hyjnorë të dashurisë dhe dritës që punojnë me ne për të na ndihmuar përgjatë jetës sonë. Engjëjt mbrojtës janë unikë...

Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë

Tani mundeni që më parë të dini se a do të jetë foshnja vajzë apo djalë Shkencëtarët e Universitetit Newcastle kanë bërë një hulumtim në të cilin kanë provuar...

Fakte interesante për trupin e meshkujve

Shkencëtarët nga vende të ndryshme të botës vazhdojnë të hulumtojnë dallimin mes burrave dhe grave dhe në këtë mënyrë ata deshifrojnë sekrete të reja dhe të rëndësishme të trupave...

Dy janë pikat më të larta të lumturisë në jetë; Ato do të përjetoni...

Eksperimentet tregojne se vetëm në këtë moshë do të përjetoni lumturinë e vërtetë Mendoni se keni arritur tashmë kulmin e lumturisë në jetë? Epo prisni dhe pak...Sipas studiuesve dy vitet...

Përse disa njerëzve u shfaqen gropëza në faqe kur qeshin, ja çfarë kanë të...

Vështirë të gjesh ndokënd që nuk pëlqen ato gropëzat e këndshme që krijohen në faqe. Njerëzit që i kanë, janë me fat dhe duket se në mënyrë të pashmnagshme...

ÇFARË FATI! KLIENTËVE U SHËRBEHET VERË 5700 DOLLARËSHE GABIMISHT (FOTO)

Disa klientë me fat kanë provuar aksidentalisht një verë me vlerë 5700 dollarë në një restorant. Restoranti “Hawksmoor Manchester” bëri një postim në Twitter ku shpresonte që klientët të ishin...

Gjërat që bëjnë rregullisht çiftet e lumtura përpara gjumit…

Është shumë e rëndësishme që të kaloni pak kohë me partnerin tuaj para se të shkoni për të fjetur. Nuk ka rëndësi se sa kohë duhet të kaloni së...

PAGA MINIMALE 2500 $, NJIHUNI ME VENDIN KU S’EKZISTON KORRUPSIONI

A mund ta paramendoni një vend që krizën ekonomike botërore nuk e ka ndjerë fare, derisa vendet tjera i numëronin miliarda dollarë të humbura në ekonominë e tyre. Një vend...

LIDHU ME NE

81,051FansaPëlqeje

Te fundit

”PËRBINDËSH, si munde ta bëje?”, aktorja e njohur shpërthen në Instagram pasi mori vesh...

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 25 vite nga shfaqja për herë të parë e serialit të njohur ‘’Baywatch’’, Pamela Anderson vazhdon të...

Ana po mbytej, aktori Olsi Bylyku hidhet në pishinë për të shpëtuar vajzën e...

Këngëtari dhe moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka publikuar një video të inskenuar nga vajza e tij Ana dhe nga aktori i humorit, Olsi...

Horoskopi javor nga astrologu i njohur Paolo Fox, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për javën...

Dashi: Të martën, të mërkurën dhe të enjten do të keni mbështetjen e Hënës dhe nuk do të mungojnë surprizat e bukura. Fati do...