Gruaja 43 vjeçare që ka lindur 8 fëmijë

Të bëhesh prind është një nga dëshirat më të dëshiruara për çdo çift. Pothuajse edhe kur jeni në marrëdhënie kënaqeni me kohën duke folur me partnerin tuaj, ditën kur...

I dinit më parë këto sekrete për sapunin?!

Sapuni është një ndër objektet që ne më së shumti e përdorim për çështje higjene, por në të vërtet ai ka një sërë vetish të tjera. Ai është mjaft...

Përse disa njerëzve u shfaqen gropëza në faqe kur qeshin, ja çfarë kanë të...

Vështirë të gjesh ndokënd që nuk pëlqen ato gropëzat e këndshme që krijohen në faqe. Njerëzit që i kanë, janë me fat dhe duket se në mënyrë të pashmnagshme...

Njihuni me fshatin shqiptar, ku është e ndaluar të flitet shqip

Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët e sotme aty ende banojnë shqiptarë ortodoksë dhe pak...

Meshkujt që martohen me këto gra janë më të lumturit! Shkenca e konfirmon!

Por gjithsesi ndoshta ky studim i kryer nga departamenti i psikologjisë në UNAM do ju surprizojë, pasi u zbulua se meshkujt, të cilët janë në një lidhje me femra...

Këto janë gabimet që bëjmë dhe më pas nuk na zë gjumi

Tre janë faktorët që ndikojnë në cilësinë e gjumit. Natyrisht, të gjithë e dinë se 8 orë gjumë rekomandohen për t’i bërë të plota çdo natë, por po ashtu...

‘Xhevahiri’ i Shqipërisë në trupin e një shkodrani

26 vjeçari nga Shkodra prej ka vendosur që në krahun e tij si një mënyrë mirënjohje ndaj figurës së Fishtes të bëjë tatuazh fytyrën dhe disa vargje të tija...

Çfarë ndodh në të vërtetë kur i mbani telefonat ndezur në avion?

Ju ka ndodhur ndonjëherë të pyesni veten përse sa herë që hipni në avion, ndihmësit gjatë fluturimit ju kërkojnë menjëherë telefonin ose t'i vendosni në modalitetin airplane? Madje ka raste...

Konsumoni insekte ‘mund të mbrojnë kundër kancerit’

Të konsumosh milingona,buburreca apo edhe insekte të tjera mund të mbrojë çdo person nga rreziku i kancerit, kanë thënë së fundmi shkencëtarët. Megjithëse nuk është një përbërës i preferuar i...

Hapini dyert fatit: 5 objekte mbarësie që duhet të mbani në shtëpi

Në besofshi në bestytni apo jo, të gjithë duam të përkëdhelemi pak nga fati! Shumë besojnë se ky i fundit është i shkruar në yje e askush nuk mund të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Njëri prej këtyre gurëve zbulon të ardhmen tënde, kujdes me zgjedhjen

Testi i psikologjisë nëpërmjet gurëve të vendosur sipër shkronjave të alfabetit romak mund të zbulojë diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Besojini intuitës dhe...

Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin...