Ky është shefi më i mirë në botë: Si shpërblim u blen punëtorëve banesa...

Savij Dholakia është një shef që i ka befasuar puntorët e tij duke i dhuruar banesë dhe vetur për secilin puntorë të tij dhe ka treguar një shembull të...

Bakshish i çmendur, kamerierja nuk i beson syve, por arsyeja pse e bëri miliarderi...

Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi të marrë pjesë duke e quar në një nivel tjetër, raporton “CNN”, transmeton lajmi.net. Boch vendosi të linte...

Parashikuesja: Botës do t’i vijë fundi… këtë vit

Ajo ka parashikuar me saktësi fundin e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se botës do t’i vijë fundi këtë vit. Një nga astrologet më të famshme...

Pas 19 vjet të martuar zbulon se gruaja ishte burrë

Një 64-vjeçar nga Belgjika ka zbuluar se gruaja e tij është një mashkull. Belgu me emrin Jan u martua në vitin 1993 me Monikën, një tajlandeze atëherë 31 vjeçe.   Në...

Ngjashmëritë/ The Simpsons parashikuan Virusin Korona 27 vite më parë

Fansat e serialit të famshëm komik The Simpsons janë të bindur se seriali vizatimor parashikoi Virusin Korona. Mediat raportojnë për lajme të virusit që po përhapet kudo në botë, me...

Po shokon botën: I bëri foto djalit, por u tmerrua kur pa kush ndodhej...

Foto që “Daily Mail” ka bërë publike e që do të shihni më poshtë po shokon botën që prej ditës së djeshme. Një mama e dy fëmijëve është tmerruar...

Do surprizoheni! Numri i vijave në kyçin e dorës tregojnë sa gjatë do jetoni

Janë të shumta truket që përpiqen të parashikojnë të ardhmen. Pjesa më e madhe e vijave në kycin e dorës tregojnë sa jetë të gjatë do keni, ndërsa vijat e...

Data 02.02.2020, domethënia e numrave që lexohen njësoj

Fjalët që lexohen njësoj nga e majta në të djathtë dhe anasjelltas është një ndër lojërat gjuhësore më të vjetra në botë. Nuk bëjnë përjashtim edhe datat, por janë...

Zbulohet e ardhmja e njerëzimit nga një njeri që ra në gjendje kome dhe...

Më 1921, Paul Amadeus Dienach, një mësues zvicerano-austriak me probleme shëndetësore, ra në një gjendje komae që zgjati për një vit. Gjatë kësaj kohe, vetëdija e tij udhëtoi në...

Mendoi se kishte gurë në veshka, gruaja sjell në jetë trinjakë

Një nënë e re ka marrë tro nditjen më të madhe të jetës së saj kur shkoi në spital duke menduar se kishte gurë në veshka por solli në...

Te fundit

Avokat Ngjela hap zemrën! Flet për gruan që po ja ‘heq trurin’ fizikisht e...

Avokati Spartak Ngjela ka folur për një grua që po e ‘luan mendsh’ kohët e fundit. I ftuar në stuion e “E diell”, Ngjela...

Këngëtares shqiptare i vjen për të vjellë në mes të emisionit

Këngëtarja e njohur shqiptare, Marjona Metohu ishte e ftuar së fundmi në emisionin e Ermal Peçit dhe teksa po konsumonin një drekë i ka...

Vetem 1 cope buke dhe 1 kokerr veze, Blerina Bombaj le pa fjale te...

Ndryshimi i dietës ushqimore të fëmijëve në kopshte dhe shkolla nuk është pritur aspak mirë nga prindërit e vogëlushëve, të cilët shumë herë e...