Kompresa të ngrohta dhe të ftohta, sekreti që duhet të dini

Organizmi ka një lidhje të ngushtë me konsumimin e ujit. Qeniet njerëzore përbëhen nga 72% ujë, muskujt tanë janë 75% ujë, gjaku është 82% ujë, mushkëritë tuaja janë 90%...

Ky Plak i Mençur të Mëson Sekretin e Lumturisë, Por në Fillim të Bën...

Një tregtar dërgoi të birin për të mësuar sekretin e lumturisë nga burri më i mençur që njihej. I riu kaloi nëpër shkretëtirë për dyzet ditë derisa arriti një kështjellë...

Jeni kuriozë ta dini? / Ja çfarë mendojnë meshkujt në fund të takimit të...

Takimet e para ndonjëherë janë shumë të vështira. Kjo është një nga ato pak të vërtetat universale që njerëzit mund të bien dakord. Ndërkohë që për shumë prej nesh ideja...

Ju bezdis si proces? Ja si mund të qëroni qepën pa lotuar

Ka një shprehje, e cila thotë që dashuria kalon nga stomaku. Aftësitë në kuzhinës janë të domosdoshme për të gjithë – nga njerëzit që jetojnë vetëm, tek mamatë dhe...

Këto janë 5 makinat më të shtrenjta të vitit 2018

Këto janë makinat më luksoze dhe të shtrenjta të vitit 2018 1-Bugatti Chiron – 2.7 milion dollarë 2-Pagani Huayra BC – 2.8 milion dollare 3-Ferrari Pininfarina Sergio – 3 milion dollarë 4-Aston Martin...

Lironi dhimbjen e kokës dhe stresin brenda 30 sekondave, përmes këtij veprimi

Akupresura është terapi alternative, e cila origjinën e ka nga mjekësia tradicionale kineze.Kjo terapi parasheh se ekzistojnë disa pika të caktuara në trup, të cilat kur i shtypim i...

Zbulohet ‘Porta e Ferrit’! Ja ku ndodhet

Këto foto dramatike ofrojnë një pamje të rrallë të “Portës së Ferrit”, një nga liqenet vullkanike më të vjetër në botë. Fotografi portugez Joel Santos ka pilotuar një dron...

Ja çfarë urren më shumë secila shenjë e horoskopit

Astrologjia po përpiqet të krijojë një pamje të saktë dhe të plotë të secilës shenjë duke nxjerrë në pah karakteristikat e tyre pozitive dhe negative. Ajo që ata duan...

Zbulohet virusi që vjen nga lashtësia, gjendet në ADN-në e njerëzve!

Një retrovirus i lashtë që i prek njerëzit modern mund të shpjegojë pse njerëzit vuajnë nga varësia, thonë shkencëtarët. Studiuesit studiuan përdoruesit e drogës në dy qytete dhe zbuluan se...

Mësuesja zgjedh një metodë të veçantë për t’u përshëndetur me nxënësit

Një mësuese në Shtetet e Bashkuara duket se ka zgjedhur një formë mjaft të veçantë për t’ja bërë më të këndshëm ambjentin e shkollës nxënësve të saj. Në një kohë,...

Te fundit

Pse kolliteshin malësorët, kur këmbeheshin natën me të tjerë dhe në vende ku kishte...

Studiuesit Zyhdi Dervishi, përmes “Lente të ndërveprimit simbolik” zbardh sjelljen e malësorëve dhe kodet e tyre të komunikimit në kushte dhe rrethana të ndryshme. Umberto...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e...

Horoskopi ditor, e martë 7 korrik 2020

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...