ShëndetiBananet: Të mira dhe të dobishme nga zemra deri te lëkura e tyre

Bananet janë shumë të shijshme dhe kanë plot virtyte të shëndetshme. Ato janë ushqim ideal gjatë aktiviteteve sportive si dhe të dobishme edhe pas ngrënies së tyre, pasi lëkura mund...

E çmendur pas celularit, babai i plotëson dëshirën dhe i bën një iPhone 25-vjeçares...

Një lapidar gjigand në formën e një iPhone është vendosur në varrin e një vajze të re në Rusi. 25-vjeçarja Rita Shameeva ndërroi jetë dy vjet më parë dhe...

Universiteti i Bagdadit shpallet ndër institucionet arsimore më të mira në botë

Universiteti më i madh i Irakut u fut për herë të parë në renditjen e universiteteve më të mira në botë, e cila përgatitet nga revista “Times Higher Education”,...

Përtypni akull? Arsyet pse nuk duhet ta bëni më këtë veprim

Akulli që ndodhet te pijet që na serviren nëpër kafe të ndryshme shpesh janë dhe dëshira e shumë personave që ti përtypin. Ky veprim nuk është i dëmshëm vetëm...

Kompresa të ngrohta dhe të ftohta, sekreti që duhet të dini

Organizmi ka një lidhje të ngushtë me konsumimin e ujit. Qeniet njerëzore përbëhen nga 72% ujë, muskujt tanë janë 75% ujë, gjaku është 82% ujë, mushkëritë tuaja janë 90%...

Ky Plak i Mençur të Mëson Sekretin e Lumturisë, Por në Fillim të Bën...

Një tregtar dërgoi të birin për të mësuar sekretin e lumturisë nga burri më i mençur që njihej. I riu kaloi nëpër shkretëtirë për dyzet ditë derisa arriti një kështjellë...

Jeni kuriozë ta dini? / Ja çfarë mendojnë meshkujt në fund të takimit të...

Takimet e para ndonjëherë janë shumë të vështira. Kjo është një nga ato pak të vërtetat universale që njerëzit mund të bien dakord. Ndërkohë që për shumë prej nesh ideja...

Ju bezdis si proces? Ja si mund të qëroni qepën pa lotuar

Ka një shprehje, e cila thotë që dashuria kalon nga stomaku. Aftësitë në kuzhinës janë të domosdoshme për të gjithë – nga njerëzit që jetojnë vetëm, tek mamatë dhe...

Këto janë 5 makinat më të shtrenjta të vitit 2018

Këto janë makinat më luksoze dhe të shtrenjta të vitit 2018 1-Bugatti Chiron – 2.7 milion dollarë 2-Pagani Huayra BC – 2.8 milion dollare 3-Ferrari Pininfarina Sergio – 3 milion dollarë 4-Aston Martin...

Lironi dhimbjen e kokës dhe stresin brenda 30 sekondave, përmes këtij veprimi

Akupresura është terapi alternative, e cila origjinën e ka nga mjekësia tradicionale kineze.Kjo terapi parasheh se ekzistojnë disa pika të caktuara në trup, të cilat kur i shtypim i...

Te fundit

ZGJEDHORJA, RAMA: MUND T’I GJENIM VOTAT DHE TA BËNIM PA KONSENSUS

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend në lidhje me procesin e Reformës Zgjedhore si dhe për negociatat me ndërkombëtarët. Rama u shpreh se...

BASHKIA SHKODËR PROJEKT PËR ZHDUKJEN E VARFËRISË NË 10 VITE

“Objektivat e zhvillimit të qëndrueshëm dhe Axhendes 2030 në nivel vendor”, ishin në fokus të trajnimit të organizuar në sallën e mbledhjeve të Këshillit...

Muaj fantastik, ja kush është shenja që e ka bekuar ‘Zoti’ për qershorin

12 – Bricjapi: Në pozicionin e fundit është Bricjapi, sepse eklipsi hënor në datën 5 i kap në pozicion pak të rënduar psikologjikisht dhe...