Babait të moshuar i ra ushqimi në këmishë, kur gjithë restoranti po qeshnin me...

I biri e çoi të atin në restorant për të ngrënë darkë. Babai duke qënë i vjetër dhe i dobët, e hodhi ushqim në këmishën dhe pantallonat e tij...

“Plakat” trazojnë motin, miti që shpjegon përse ndodh

Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”. Në disa krahina të vendit ky mit kujtohet...

Ngjarje e pazakontë, për herë të parë bëhet nënë në moshën 61 vjeçare

Një grua është bërë nënë në moshën 61-vjeçare duke realizuar ëndrrën e saj më të madhe. Ana Maria Pontelo Moreira nga Brazili dhe me profesion asistente infermiere solli në...

Ajo humbi 89 kg në 18 muaj duke ndryshuar vetëm një gjë në dietën...

Obe.ziteti njihet si një nga sëmu.ndjet më të rënda deri më sot.Artikulli në vazhdim do të zbulojë historinë e vërtetë të një gruaje të trashë,e cila kishte më shumë...

Objekti misterioz me ngjyrë të kuqe ndriçon qiellin e natës, qytetarët të habitur: Më...

Një objekt, aspak i zakontë, është parë nga qytetarët në Laprakë dhe zona të tjera të kryeqytetit gjatë natës që lamë pas. Në disa foto dhe video të dërguara, mund...

Si t’i shpëtoj vetmisë? Disa këshilla

Krijo vetëbesim Respektimi dhe pëlqimi i vetes është një hap i rëndësishëm që duhet marrë, në mënyrë që të ndërtosh marrëdhënie shoqërore të shëndetshme dhe jetëgjata. Mendo për vlera që...

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi...

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj, ka zbuluar se si ka arritur të fitojë afro 560 euro në muaj nga shtëpia....

FOTO/ Apokalipsi’: Nuk është film, por janë pamje të vërteta

Këto pamje të frikshme tregojnë se si është ferri që po kalon Kalifornia, e cila po përballet me zjarret më të fuqishme në historinë e saj. Një re e...

Askush nuk do ta marr në shtëpi këtë maçok, kanë frikë nga shikimi i...

Një maçok në Britaninë e Madhe nuk do ta birësojë askush. Kjo është e rrallë në këtë vend, pasi pothuajse të gjitha macet që shkojnë në strehën për kafshët...

Si të bësh ‘Group call’ në WhatsApp? Ndiq këto hapa

Është shumë e thjeshtë. Pasi je futur në WhatsApp, mjafton të marrësh një person me video, dhe pastaj automatikisht ju del opsioni në të djathtë sipër, që të shtoni...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Lajmi i fundit! Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar (Foto)

Është ndare nga jeta mbrëmë në orët e vona një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e tij...

“Ishte bukur”/ Gruaja nuk u beson dot syve nga ajo që gjen në pemën...

Ekzistojnë shumë mënyra për të dekoruar një pemë Krishtlindjeje, nga shiritat dhe dritat shumëngjyrëshe deri tek zbukurimet më të çuditshme. Për një grua australiane, dekori...

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 14 DHJETOR 2019

Dashi Mund të ketë një rënie të lehtë gjatë kësaj fundjave. Java ua ka shteruar të gjitha energjitë, kështu që është diçka normale. Për ata...