Njerëzit me këtë grup gjaku janë super të veçantë

Shpeshherë ndodh që njerëzit që kanë grup gjaku 0 të konsiderohen të veçantë. Kjo ndodh pasi mendohet se njerëzit me grup gjaku 0 janë pasardhës të njeriut të parë. Grupi...

Çudia e statujës që qan

ë një provincë të Meksikos kohët e fundit ka ngjarë që një statujë papritmas filloi të derdhte lotë. Bëhet fjalë për statujën e Virgjereshës Mari, pronë e kishës se New...

Yjet i fusin të gjitha shenjat në kurth gjatë fundjavës, zbuloni rastin tuaj!

Këto dy dite do zbulojme një kurth që po kurdiset rreth nesh. Qëllimet e atyre që duan të shfrytezojnë dashurinë dhe bujarinë nuk janë të qarta prandaj këtu qendron edhe...

Femrat që thyen tabunë e ushqyerjes me gji në publik

Gratë Viktoriane pozonin duke ushqyer fëmijët e tyre me gji para shumë dekadash. Kohët e fundit gratë kanë filluar ta thyejnë tabunë e ushqyerjes së fëmijës me gji. Ato postonin...

I vuri vetes kafaz në kokë ndërsa çelësin e ka vetëm gruaja e tij,...

Duhanpirësët e pasionuar kur vendosin të lënë duhanin përballen me shumë vështirësi. Ata përdorin metoda të ndryshme, dëgjojnë të gjitha këshilla e rrethit të tyre, përdorin pilula të ndryshme kundër pirjes...

Sekreti i lënies së duhanit

Lënia e duhanit është një fenomen që për sahumë persona mund të jetë e pamundur ta mendojnë, pasi duhanin nuk e cilësojnë vetëm ves por domosdoshmëri. Personat që marrin...

Unë Piva Ujë me Stomakun Bosh 1 Muaj Rresht, Kjo është Ajo Çfarë Ndodhi…

Një ditë, e paduruar nga lodhja e vazhdueshme, e pyeta veten: “Çfarë bëjnë gratë japoneze që kanë lëkurë të shkëlqyeshme prej porcelani dhe të hijshme?” Pas një hulumtimi të vogël, kuptova...

Studiuesit: Na duhet të konusmojmë 80% më pak mish që Toka të shpëtohet

Studiuesit e ndryshimeve klimatike kanë dalë në një konkluzion tepër të rëndësishëm në mënyrë që Toka të shpëtohet. Ata kanë bërë thirrje për veganizëm global deri në vitin 2050 duke...

50 çuditë e Shqipërisë dhe shqiptarëve

1.Me ndarjen e kufijve qe u bene ne vitin 1913, ne Konferencën e Ambasadoreve ne Londër, Shqipëria mbeti i vetmi vend ne bote qe kufizohet me popullsinë e vet....

LIDHU ME NE

81,402FansaPëlqeje

Te fundit

Nën ndikimin e alko olit turistja heq të gjitha rrobat e hidhet në lum!

Një turiste braziliane ka habitur të gjithë me veprimet e saj. E njëjta ka shokuar të gjithë njerëzit përreth të cilët filmuan menjëherë gjithë ngjarjen. E...

Thuajse të gjitha gratë e kanë këtë gjë në gjoksin e majtë, por kurrë...

Pothuajse të gjitha gratë e kanë atë në gjoksin e majtë, por ne vëmë bast që shumica e tyre kurrë nuk e kanë vënë...

Nëna thyen rekordin, lind fëmijën 6 kilogramë

Nëpërmjet një ndërhyrjeje çezariane, një nënë nga Teksas i Amerikës ka sjellë në jetë një vogëlush që peshonte plot 6 kilogramë. Djali i Jennifer Medlock...