Si të fitoni 13.000 euro pa lëvizur nga shtrati

NASA ka bërë një shpallje pune, në të cilën kërkon një person që të kalojë në shtrat për 70 ditë. Agjencia e hapësirës amerikane është gati të paguajë rreth...

Do të qeshni me lot, këto janë fshatrat shqiptarë që kanë emrat më qesharak

Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipëri dhe Kosovë ka disa fshatra me emra nga më të...

81 vjet martuar, çifti shqiptar gati për rekordin Guiness

Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga Tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në botë. “Në Krujë, në qytetin e njohur për...

Po rrezikojmë shumë! Sa shpesh duhen larë peshqirët?

Peshqirët janë normalisht një pjesë kyçe e rutinës higjienikë, por, sipas një eksperti, ata mund të shkaktojnë më shumë dëme sesa dobi. Nëse nuk lahen aq shpesh sa duhet,...

“Unë po ta jap gjithë botën time. Sigurohu që ajo të mbetet e bukur”...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja “e re” e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që...

Ai kujtoi se e fitoi vendin e punës, por drejtori i tha: “A i...

Një djalosh i ri që sapo kishte përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera shkoi për të aplikuar për një pozitë menaxheriale në një kompani të madhe. Ai e kaloi...

Horoskopi sot, e hënë 24 shtator 2018

Dashi Këtë të hënë duhet ta merreni seriozisht me veten. Këshillohet që të lindurit e kësaj shenje, mbi të gjitha të kontrollojnë emocionet në të kundërt do të gjendeni mes...

Njihuni me taktikat manipuluese që përdorin njerëzit për t’ju mbyllur gojën

Jo gjithmonë kemi fatin që në jetën tonë të takojmë njerëz që na falin gëzim dhe hare, pasi ndodh që disa na afrohen me qëllim tjetër. Ata nuk do...

Cila është mosha ideale për të mbetur shtatzënë?

Fëmija është dhe një ndër momentet më të bukura të një çifti në jetën e tyre. Shpesh të gjithë mund të kenë dilemën se kur është koha ideale për...

Me Ziz nga Anglia në Shqipëri, shkodrani pasion për makinat e komunizmit

Gent Jakupi ka qenë fëmijë kur u përmbys sistemi, por sot është nga ata pak persona që vijon të ketë pasionin për Ziz-in e kohës së komunizmit. Madje me...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Kush është studentja ekselente nga Shkodra që arriti rezultatin më të lartë në Universitetin...

Pasi përfundoi gjimnazin si nxënëse ekselente në Shkodër dhe ndër tre më të mirat në rang Republike, i vjen një telefonatë. “Më merr në telefon...

A janë ndarë apo jo? Moderatorja Eva Murati flet për lidhjen me djalin e...

Moderatorja e njohur sportive, Eva Murati, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth të rejave...

Sokol Balla i zuri vendin, reagon Rudina Xhunga dhe flet për lëvizjen e saj

Pas një viti e gjysmë në ‘Vizion Plus’ pak ditë më parë Sokol Balla lëvizi sërish në një televizion tjetër dhe tani është bërë...