Zgjidh numrin tend te preferuar dhe meso dicka interesante rreth vetes

Nr.0 Është zbuluar se të dashuruarit pas zeros janë të prirur të jenë humoristë të mirë që bëjnë shaka të mira me lehtësi. Ata janë të njohur për të shtuar...

Këto janë benefitet shëndetësore që përfitoni nga konsumimi i qepëve të njoma

Me ardhjen e pranverës ka nisur edhe sezoni i qepëve të njoma si dhe bimëve të tjera që rriten në këtë stinë. Me këtë rast, mjekët sygjerojnë që ta...

Letra prekëse e një babai për vajzën e tij që çdo femër duhet ta...

E dashur e ëmbla ime…. Kohët e fundit une dhe nëna jote po kërkonim në Google një përgjigje. Pa e mbaruar mirë fjalinë së shkruari, Google n’a rekomandoi një listë...

Ja çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh,...

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe...

Të puth nga larg… Të fala nga HALLA! 6 Komente tipike të hallave shqiptare

Të gjithë ne shqiptarët i përdorim rrjetet sociale dhe qejfin më të madh e kemi kur duam t’i tregojmë gjithë botës momentet tona më të bukura, fotot për të...

TULLUMBA, RECETE E LEHTE DHE E SHIJSHME!

Përbërësit: 2.5 gota miell, 2 gota te ujit ujë, 1 luge te gjellës margarinë, 2 lëng limoni, 4 vezë. Për sherbet: vaj, 2 gota të ujit sheqer, 2 gota te ujit ujë, 1 lugë te gjellës lëng limoni. Përgatitja: Fillimisht 2...

Kompresa të ngrohta dhe të ftohta, sekreti që duhet të dini

Organizmi ka një lidhje të ngushtë me konsumimin e ujit. Qeniet njerëzore përbëhen nga 72% ujë, muskujt tanë janë 75% ujë, gjaku është 82% ujë, mushkëritë tuaja janë 90%...

Femrat që thyen tabunë e ushqyerjes me gji në publik

Gratë Viktoriane pozonin duke ushqyer fëmijët e tyre me gji para shumë dekadash. Kohët e fundit gratë kanë filluar ta thyejnë tabunë e ushqyerjes së fëmijës me gji. Ato postonin...

Domethënie e fshehtë: 10 shpjegime kur shihni lekë në ëndërr

Në traditën shqiptare thonë se “çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën”! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos të gjendjes emocionale të individit. Dhe...

Gjella që shkatërron kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji. Nuk do...

Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. Sot do t’ju flasim për gjellën që shkatërron...

LIDHU ME NE

83,335FansaPëlqeje

Te fundit

LIROHET KREU I FRPD SHKODER ARVIT BUSHATI

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të policisë së Shkodrës kundër ndalimit...

“Pas gjashtë vitesh”, Arbana Osmani më në fund tregon gjithçka: Erdhi momenti

Moderatorja Arbana Osmani duket se përveç projekteve televizive do të sjell dhe një projekt tjetër të dashur për të gjitha amvisat.   Arbana pas suksesit të...

Kleriku historian, folkloristi që dha shpirt në torturat komuniste

Át Bernardin Palaj Rrëfimi i nipit Luigj Gjergji: “Isha me nënën, Lizën dhe gjyshen Nushë, kur pashë trupin e Bernardinit të hedhur përdhe, me veladonin...