Misteri i vëllezërve, njëri ka një sy blu, tjetri syrin tjetër

Mohamed dhe Karem Selman janë vëllezërit turq, që kanë sy me ngjyra të ndryshme, shkaku i një gjendjeje të rrallë. Fëmijët 11 dhe katërvjeçar, e kanë syrin e djathtë të...

The Simpsons e kishin parashikuar vetëizolimin e Botës në shtëpi

The Simpsons janë bërë të njohur për parashikimin me saktësi të ngjarjeve të jetës reale, përfshirë Donald Trump duke u zgjedhur presidenti i SHBA. Dhe duket sikur The Simpsons e...

Vaji i hudhrës ilaqi më i mirë kundër infeksioneve dhe të ftohtit

Vaji i hudhrës ofron shumë përfitime për shëndetin. Një nga avantazhet më të mira që ky vaj ofron është se ul temperaturën e lartë duke i dhënë organizmit një...

“Çfarë është ai rreth i zi në qiell”/ Fenomeni i pazakontë merr vëmendjen e...

https://youtu.be/MEtzp8sQQeg Në Kanada ka ndodhur një fenomen i habitshëm dhe i frikshëm. Imazhet nga video e YouTube tregojnë një atmosferë të pazakontë të formuar në qiellin e atij vendi. Kalimtarët u tronditën...

Një nga rrethrrotullimet më të çuditshme në botë, gjendet në Durrës

y është padyshim një nga rreth-rrotullimet më të çuditshme në botë. Rreth rrotullimi i Shënavlashit në Durrës është konceptuar gabim, pasi nuk i lidh rrugët e këtij kryqëzimi. Duke...

Nga byreku me gjak derri te reçeli i qepës: 15 gatime të çuditshme shqiptare

Përgjigjet e mëposhtme kanë mbërritur në @anabel_media në Instagram në lidhje me temën “gatim shqiptar me përbërës të çuditshëm”. Kemi përzgjedhur 15 gatimet më të përmendura: 1. Plendës me qull...

Hëna e plotë, ja 4 shenjat që do u ndryshojë jeta

Hënat e plota në shenjën e Demit e cila do të qëndrojë e plotë nga dita e sotme deri më 26 tetor, do të kthejë përmbys jetën tuaj të...

Facebook Watch, risia më e fundit sfiduese nga Facebook

Risia më e fundit e rrjetit social Facebook është transmetimi i videove Watch. Lançimi i saj është bërë një vit më parë në SHBA por duket se tashmë...

I moshuari gjen 43 mijë dollarë brenda shtratit që e kishte blerë, s’do e...

Një i moshuar nga Miçigan është lavdëruar për ndershmërinë e tij pasi ka gjetur 43,000 dollarë para të gatshme të mbushura në jastëkët e një shtrati të dorës së...

20 Fakte që Vërtetojnë se në Këtë Botë ka Vetëm 3 Lloje Njerëzish

Çdo person është unik, por ka gjëra që na bashkojnë të gjithë ne, duke i hedhur poshtë ndarjet midis nesh. Për të vërtetuar këtë, ne do ju ofrojmë 20 dëshmi...

Te fundit

Rama flet për rregullat e fundjavës: Deri të hënën mos dilni nga ‘zonat e...

Kryeministri Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar qytetarët. Kryeministri njoftoi se baret, restorantet...

Horoskopi për verën 2020 pas karantinës: Një parashikim për çdo shenjë zodiakale

Si do të jetë vera 2020? Jua zbulojnë yjet: ja parashikimet shenjë për shenjë. Pas një periudhe të vështirë që jemi duke kaluar, jeni...

Stina në të cilën ke lindur, tregon diçka shumë të bukur për ju

Ashtu si stinët e vitit, edhe ne kemi cilësi unike që na dallojnë nga njëri-tjetri. Stina në të cilën ke lindur, mund të ndikojë...