Përlotet rrjeti/ Burri nga Shkodra: Gruaja nuk më bën fëmijë, kam marrë një vendim...

Fuqia e dashurisë kalon edhe dëshirat më të mëdha personale të njeriut. Kjo është një histori force dhe dashurie e rrëfyer. “Nuk do të ketë burrë që e do më...

Pse kolliteshin malësorët, kur ecnin natën vetëm?

Studiuesit*, sidomos ata të angazhuar me përparësi në analizat krahasimore ndërmjet sistemeve kulturore, kanë vërejtur se në shumë kultura e kollitura e stimuluar përcjell kuptime simbolike të caktuara. Umberto Eco...

Fotot që komunizmi u fshehu shqiptarëve, ja si jetonte populli në 1961

Këto janë disa foto të rralla të realizuar nga gazetari gjerman Hari Ham (Harry Hamm, 1922-1979). Ham, shërbeu me forcat gjermane në Luftën e Dytë Botërore dhe u zu rob...

Biri im, e harrove nënën tënde, kam qenë shërbëtorja jote, sot jetoj e vetme

LETRA E NJË NËNE Biri im! Kjo është një letër nga nëna jote e gjorë. Më vjen turp të shkruaj, pas një pasigurie dhe pritjeje të gjatë, e mora penën disa...

Do shpërtheni në lot nga e qeshura/ Biseda e shqiptarit me të dashurën angleze...

Dihet që Anglia është ndër vendet që josh më së shumti shqiptarët, dhe për të marrë letrat shpesh ‘kapin’ ndonjë vajzë angleze. Pak më poshtë në video të shihni se...

18-vjeçari shqiptar bëhet i famshëm me këtë foto mature

Kevin Kodra është një 18-vjeçar shqiptar që banon në Toronto të Kanadasë. Ditët e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore me foton e tij të maturës. I riu, i...

“Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot...

Një ditë, gjatë një leksioni psikologjie për studentët e masterit, profesori i tha klasës: “Le të luajmë një lojë!” Pastaj kërkoi një vullnetar… Një grua me emrin Sarah doli përpara. Asaj...

I vuri vetes kafaz në kokë ndërsa çelësin e ka vetëm gruaja e tij,...

Duhanpirësët e pasionuar kur vendosin të lënë duhanin përballen me shumë vështirësi. Ata përdorin metoda të ndryshme, dëgjojnë të gjitha këshilla e rrethit të tyre, përdorin pilula të ndryshme kundër pirjes...

16 deri 55 vjeçe, ja çfarë duan femrat në shtrat sipas moshës

Nga 16 — 24 vjeç: Koha e zbulimeve Kjo është në përgjithësi koha kur femra fillon të zbulojë seksin. Në këtë periudhë ajo është shumë kureshtare dhe do të provojë...

Njerëzit me këtë grup gjaku janë super të veçantë

Shpeshherë ndodh që njerëzit që kanë grup gjaku 0 të konsiderohen të veçantë. Kjo ndodh pasi mendohet se njerëzit me grup gjaku 0 janë pasardhës të njeriut të parë. Grupi...

LIDHU ME NE

79,875FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

‘Kujdes se po ju tradheton’, Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi…

Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojme dobesite tona”, bën të ditur Meri. Ndërkohë ata...

Xhensila Myrtezaj flet hapur per jeten private, ja cfare nuk me pelqen tek Besi/...

Si është të jesh e martuar me Bes Kallakun? Kjo ishte pyetja e parë që iu bë Xhensilës sapo shkeli sot në studion e “BE...

Sherr në aeroportin e Rinasit, ndërhyn policia

Një përplasje mes pasagjerëve është shënuar mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza” . Nga informacionet e para mësohet se incidenti është shënuar rreth orës...