Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” kishte ditelindjen pak dite me pare. Aktorja e njohur lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në...

Vangjel Grabocka, plaku i mençur dhe i heshtur i ekranit

Lindi më 15 prill 1913 në fshatin Grabockë të Korçës por familja e tij u vendos në Korçë kur ai ishte i vogël. Pas aktivizimit në lëvizjen Teatrore Amatore...

Një kujtim i shtrenjtë nga aktori i madh Sandër Prosi

Në vitin e largët 1971 punoja si profesor i gjuhës dhe letërsisë shqipe në Gjimnazin e Strugës. Një ditë, pas mësimit, në qendër të qytetit pashë një grup artistësh...

Hajrie Rondo, gruaja e fortë dhe aktorja e madhe që meriton respektin e të...

Aktorja e madhe, gruaja që luf.toi me sëm.undjen e rëndë të tum.orit gjatë pesë viteve të fundit të jetës së saj, nuk është më pranë nesh fizikisht. Edhe pse Hajrie...

Historia e nënës shqiptare që përballon e vetme sfidat dhe vështirësitë e jetës

Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte Bakija, e cila solli historinë e jetës së nënës së saj, Nailes. Bakija rrëfeu historinë e dhimbshme dhe...

Financial Times publikon foton e Kel Marubit me gruan e tij (foto në brendësi)

Gazeta e njohur Financial Times, ka publikuar një foto të Kel Marubit me të shoqen, duke theksuar se ajo është pjesë e një koleksioni prej mbi 150 mijë fotosh,...

Nga punëtor krahu në Operën Mbretërore të Suedisë, kjo është historia e suksesit e...

Shumë shqiptarë nëpër botë kanë arritur të bëhen të suksesshëm dhe të na përfaqësojnë denjësisht. Njëri prej tyre është edhe Andrea Nasto, një shqiptar i cili shkoi në Greqi...

Ermal Meta, edhe këtë vit në Sanremo të Italisë

Këngëtari Ermal Meta, shqiptari i cili vitin e kaluar e fitoi festivalin më të rëndësishëm në Itali, Sanremo, sivjet do të kthehet prapë në këtë festival. Siç ka treguar ai...

‘Bini Toskë e bini Gegë…’, 20-të vjeçarët këndojnë vargjet e Fishtës te Memoriali i...

‘Porsi fleta e ejllit t’Zotit, po rreh flamuri i Shqipnisë, thërret bijt’ e Kastriotit, mu mbledh tok çetët e ushtrisë…‘ “vargjet e Imzot Gjergj Fishtës, të cilat për një mbrapshti...

Ti nuk ke nevojë për dikë që nuk ka nevojë për ty…

Kur njerëzit duan të largohen prej teje, atëherë lëri të ikin. Fiksoji mirë dhe thuaja vazhdimisht vetes këto fjali: “ Unë nuk kam nevojë për asnjë telefonatë apo asgjë...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...