MUAJI SHKURT ,14 TË VDEKUR NGA AKSIDENTET NË VETËM 21 DITË

Në vetëm 21 ditët e para të muajit Shkurt kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore 14 persona.Ky numër është më i lartë se ai i viktimave nga aksidentet gjatë...

GJOKA RRËFEN AGRESIONIN: AUTORIN E GODITA, RA NË TOKË DHE IKU ME VRAP

Trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka i cili u bë sot viktimë e një sulmi të dhunshëm ëhstë shprehur se nuk e njeh agresorin. Trajneri tha se ka qenë në shoqërine...

Sulmi me thikë ndaj Ernest Gjokës, Vllaznia kërkon shtyrjen e ndeshjes ndaj Luftëtarit

Pas skandalit të ndodhur disa orë më parë në Shkodër, ku është sulmuar me thikë, trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, i cili fatmirësisht i është shmangur keqbërësit, klubi shkodran...

GRABITJA NË LEZHË, HAJDUTËT MBYTEN EDHE QENIN E SHTËPISË

Pas tentativës për një grabitje ne Lezhë kanë dalë në pah detaje të reja që japin më shumë pamjen e kësaj ngjarje të rëndë ndodhur në qytetin e Lezhës. Ndërkohë...

POLICIA,DETAJE MBI NGJARJEN KU U GODIT ERNEST GJOKA

Me datë 22.02.2018 rreth orës 17:00,  salla operative ka marrë një njoftim se afër portës hyrëse të  një fushe sportive, një shtetas i është afruar trajnerit të vllaznisë, E.Gj, i cili...

AKSIDENTET QË PËRGJAKEN SHKODRËN NDËR VITE

Rasti i fundit i tragjedisë në aksin Shkodër Velipojë nxjerr në pah edhe njehere tjeter dinamiken e rende te ngjarjeve aksidentale që janë regjistruar ne Shkodër gjatë viteve të...

Tre të rinjë dështojnë për të grabitur një banesë

Tentativa e tre të rinjve për të grabitur një banesë në Lezhë ka dështuar, pasi janë pikasur nga familjarët. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen pranë Bordit të Kullimit. Policia...

Tmerri, grabitësit dhunojnë pronarin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Detaje të tjera zbulohen nga ngjarja e rëndë sot në Lezhë, ku një banesë u tentua të grabitej nga tre persona të maskuar dhe me armë zjarri. “BalkanWeb” mëson se...

“Vrite, jo se gjynah” dëshmia rrëqetheshe e të moshuarit në Dajç

Çifti Mark dhe Shaqe Alija pasi kane dëshmuar për afro tre ore ne policinë e Shkodres, mbi minutat e tmerrit qe kane përjetuar gjate grabitjes ne banesën e tyre....

ATENTAT ME ARMË ZJARRI,SHQIPTARI, NË LUFTË ME VDEKJEN

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në komunën Busto Garolfo, në Milano. Sipas raportimeve të medieve italiane, i plagosur ka mbetur...

LIDHU ME NE

83,192FansaPëlqeje

Te fundit

Pas muzikës, Bleona Qereti kërkon suksesin në një tjetër fushë që do ta bëjë...

Bleona Qereti po kërkon një tjetër sukses ndërkombëtar përpos muzikës. Këngëtarja shqiptare ka lidhur kontratë me kompaninë “Taryn Brown + Company”, e cila merret...

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi...

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj, ka zbuluar se si ka arritur të fitojë afro 560...

Syri i Kaltër, mrekullia e natyrës shqiptare destinacion për turistët e huaj

Syri i Kaltër në Sarandë është një ndër mrekullitë e natyrës shqiptare. I shpallur si monument kulture, kjo pamje mahnitëse ka marrë veçanërisht vëmendjen e...